CZYTAM W ORYGINALE || MELANIE HARLOW - DRIVE ME WILD

 


Gruff but funny mechanic burned by love? Check.

Guy who takes in orphaned kittens? Check.

Hot as can be when he reluctantly falls head-over-heels? Check.

My new book boyfriend? All the checks.

Drive Me Wild is your summer must-read!"

— Julia Kent, New York Times bestselling author

 


Drive Me Wild, an all-new flirty and heartwarming, opposites-attract romance by USA Today bestselling author Melanie Harlow is available now! When Blair Beaufort literally crashes into Bellamy Creek wearing a ball gown and a tiara, I should have towed her car, said goodnight, and sent her packing.
I’m a mechanic, not a hotel manager. I've got enough on my plate trying to keep my shop from going under, my overbearing mother off my back, and my baseball team in contention for the league championship. I don’t have time for a former debutante with zero street smarts and a cash flow problem, even if she is crazy beautiful.
Problem is, she’s stranded in my small town, and I’m hiding a protective streak underneath my grumpy exterior that runs deep. So I offer her a place to stay and keep my hands to myself.
For exactly one night.
If only she weren't so gorgeous. So funny. So eager to please. She’s a disaster behind the wheel, but she drives me wild without even trying--at work, at home, in the back of my truck . . . I can’t get enough of the way she makes me feel.
But I know better than to think it can last. She wants a fairy tale, and I’m no prince.
So when it comes time for her to leave, there’s nothing I can do but let her go.
No matter how much it hurts to say goodbye.


Melanie Harlow skradła moje czytelnicze serce już dawno temu. Jednak gdy zobaczyłam tę okładkę, przeczytałam opis... wiedziałam, że muszę przeczytać ją najszybciej, jak się da.

Griffin jest humorzasty, ale do bólu lojalny, ma rodzinę, którą kocha, przyjaciół, których szanuje i warsztat, w który inwestuje wszystko, co może. Mężczyzna jest też przywiązany do tego warsztatu, do historii, jaka się za nim kryje. Z każdą kolejną przeczytaną stroną, łatwo zauważyć, że ten seksowny mężczyzna ma tak naprawdę wielkie serce, które uparcie skrywa za murem nieprzystępności.

Blair to słodka, młoda kobieta, która pragnie zacząć wszystko od nowa. Za sprawą pewnej szarlotki, wpada z hukiem w życie Griffina, który nie może się oprzeć damie w opałach. Blair od razu angażuje się w pomoc mężczyźnie, który o nią zadbał i błyskawicznie podbija serca mieszkańców miasteczka.

To, co w tej książce jest naprawdę fantastyczne, to chemia pomiędzy bohaterami. Nie ważne czy się droczą, pracują, flirtują czy uprawiają seks, ciągle między nimi iskrzy. To właśnie dzięki ich relacji oraz historii bohaterów drugoplanowych, nie przeszkadzała mi pewna przewidywalność w tej powieści.

Ta książka jest cudowna!
Po raz kolejny intuicja mnie nie zawiodła, dostałam powieść, przy której się śmiałam, wzruszałam, cieszyłam się każdą kolejną przeczytaną stroną. Drive Me Wild to pełna emocji, humoru seksowna powieść z fantastycznymi bohaterami. Jeśli podobnie jak ja, lubicie romanse osadzone w małych miasteczkach, ta książka jest dla was!
Download your copy today!
Amazon: https://amzn.to/3a8MLGM
Amazon Worldwide: http://mybook.to/drivemewild
Amazon Paperback: https://harlow.pub/DriveMeWild-pb 


Add DRIVE ME WILD to Goodreads: https://bit.ly/2PyRjNp


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger