Jak zostać w domu i nie zwariować || Dziecięca strefa - planszówki


Dzień dobry Kochani, kolejny dzień siedzenia w domu, kolejny dzień zastanawiania się, jak zająć dzieciom czas, by nie doprowadzili nas do szaleństwa. Wiecie, ja kocham moje dzieci, uwielbiam je, jednak gdy zaczyna się marudzenie o „Maaamuś”, to wiecie, ciśnienie skacze, człowiek na pracy skupić się nie może. Dziś mam dla was wpis o kolejnej planszówce, która zajmuje czas moich dziewczyn.


Kto z was nie słyszał o grze „5 sekund”?

To towarzyska gra na czas, grając w nią, musisz błyskawicznie myśleć i jeszcze szybciej mówić. 


My mamy dwie wersje tej gry — pierwsza klasyczna w języku polskim, gdzie można trafić na takie pytania, jak „Wymień trzy rzeczy, które robisz po ciemku”. Drugą wersją jest „5 sekund Junior” w wersji po angielsku. W wersji dziecięcej pojawiają się dużo prostsze pytania, związane z dzieciakami, grami, sposobami na spędzanie czas, kolorami.

W pudełku z grą znajdziecie planszę, po której będą poruszać się pionki, czasomierz, karty z pytaniami, pionki oraz instrukcję. W standardowej wersji gry są także karty ZMIANA oraz NASTĘPNY, każdą z nich można wykorzystać jeden raz podczas całej gry.Niezależnie od tego, w którą wersję gry zdecydujecie się zagrać, nie dajcie się nabrać! Choć pytania wydają się banalnie proste, to wymienienie trzech rzeczy w ciągu pięciu sekund może okazać się niemożliwe do wykonania. No bo która z Pań w ciągu pięciu sekund wymieni trzy drużyny, które w barwach klubowych mają kolor czerwony?

„5 sekund” to gra, która ćwiczy pamięć, szybkie myślenie a przy tym zapewnia świetną rozrywkę. Zdążysz odpowiedzieć na pytanie w ciągu pięciu sekund...? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger