CZYTAM W ORYGINALE || Rachel Van Dyken - Finding Him


A shattered family, broken hearts, and healing love. 
Finding Him, an all-new standalone in the Covet duet by New York Times bestselling author Rachel Van Dyken is LIVE!


Coming out of a coma was one hell of a wake-up call. While I was in the dark, my estranged twin brother, Bridge, had replaced me in the company I owned and swept up my fiancée in the takeover. With my ruthless reputation, can I blame them for falling in love? I have to look long and hard at where I’ve been and where I’m headed. Alone time? The universe has other plans.
Our family’s secluded Vermont cabin comes with a gorgeous—if at first unwelcoming—surprise. She’s renter Keaton Westbrook, a social media superstar struggling with her own private grief. As a winter storm bears down, we’ve found something to keep us warm—an intimacy neither of us expected and both of us need.
After we say goodbye, what happens then? Keaton and I are longing to reconcile with our painful pasts. I can’t bear to do it without her. Is it too much to ask of fate to give us a second chance at life and love?


"Finding Him" to drugi tom serii, każdy z nich opowiada historię jednego z braci. Recenzję pierwszego tomu, "Stealing Her", znajdziecie na blogu.

Głównymi bohaterami są Julian i Keaton - oboje piękni, znani i bogaci. Oboje doświadczyli ogromnej straty, oboje szukają ucieczki w domku w Vermont. Początkowa nieufność, strach i obojętność zmieniają się w fascynację aż przechodzą w uczucie, którego żadne z nich się nie spodziewało.

Rachel van Dyken w swojej książce porusza problem starty bliskiej osoby i sposoby poradzenia sobie z tym. Ale "Finding Him" to także powieść o social mediach i wpływie jakie mają na nasze życie. Keaton musi zmierzyć się z wyborem, czy chce żyć tak, jak oczekują od niej tego inni, czy chce być szczęśliwa.

"Finding Him" to książka, którą czyta się bardzo przyjemnie i choć porusza trudną tematykę, jest bardzo lekka w odbiorze. To pełen emocji romans ze świetnymi bohaterami, których nie da się nie lubić. Jeśli czytacie po angielsku, zainteresujcie się  tą serią.

Download your copy today or read FREE in Kindle Unlimited!

Amazon: https://amzn.to/2QZWRAK
Amazon Worldwide: mybook.to/FindingHimRVD

Add to Goodreads: http://bit.ly/36BuTSB


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger