CZYTAM W ORYGINALE || Rachel Van Dyken - Stealing Her


From the #1 New York Times bestselling author comes an unexpected love story of family, secrets, and the most intimate of deceptions.

My estranged twin brother, Julian, was always the wonder boy—and was groomed to become CEO of our ruthless father’s corporation. My mother and me? Left behind. Now, years after tearing our family apart, my father dares to ask me for a favor? Pretend to be Julian while he fights to survive a tragic accident. It can save the company. Nobody will be the wiser. It’ll be our secret.

I can play Dad’s favorite. I’ll do it for Julian. And for my mother, who’ll want for nothing.

But this double life comes with a beauty of a hitch: my very real feelings for Julian’s fiancée, Isobel. Not only am I betraying Julian, I’m deceiving a woman I love. She doesn’t suspect a thing. As lies compound, lines are crossed and loyalties tested, all I can ask myself is…What have I done?

Because sooner or later something’s got to give. There’s no way I’m giving up Isobel. But once the truth is exposed, it might not be my choice at all.

Add to Goodreads: http://bit.ly/2om1s63 

Rachel Van Dyken to autorka, której twórczość pokochałam za sprawą serii Eagle Elite. Stealing Her bardzo różni się od mojej ulubionej serii, to romantyczna powieść o rodzinie, zobowiązaniach i miłości, która przychodzi w najmniej oczekiwanym czasie. Wiecie, co przyciągnęło mnie do tej książki? Bliźniaki i to, że jeden udaje drugiego, żyje jego życiem, trzymając wszystko w tajemnicy. Nie miałam wielkich oczekiwań wobec tej książki, chciałam lekką, przyjemną powieść, dzięki której mogłabym usiąść i się zrelaksować. Czy Rachel Van Dyken sprostała zadaniu? O tym poniżej.

Głównymi bohaterami tej książki i zarazem jej narratorami są Bridge i Isobel. Bardzo wyraźnie zaznaczonym bohaterem jest też bliźniak Bridge'a — Julian. Zacznijmy od bliźniaków — rozdzieleni w młodym wieku przez rozwód rodziców, Bridge wyprowadza się z matką, tracąc status społeczny, przywileje i pieniądze, Julian zostaje z ojcem, żyjąc według jego zasad, starając się sprostać jego oczekiwaniom. Bracia początkowo mieli ze sobą kontakt, jednak urwał się on a po latach milczenia, ojciec zjawia się na progu mieszkania Bridge'a i prosi, by ten udawał Juliana, który uległ poważnemu wypadkowi. W ten właśnie sposób Bridge pojawia się w życiu Isobel. Dziewczyna przeszła wiele w swoim życiu, dzięki Julianowi otrzymała wsparcie i dostanie życie, rozdarta pomiędzy wdzięcznością a marzeniami o życiu według własnych zasad, trwa u boku młodego mężczyzny. Jak myślicie, czy Isobel zorientuje się, że Bridge zajął miejsce jej narzeczonego? Tego wam nie zdradzę, musicie po prostu przeczytać książkę.

Moim absolutnym faworytem w tej książce jest Bridge! Nie można nie kochać tego faceta, poważnie! Jest lojalny, więzy rodzinne są dla niego bardzo ważne, postępuje według własnego kodeksu, dba o innych. Bardzo podobało mi się to, jak na kartach powieści, Rachel powoli pozwalała lepiej go poznać. Isobel to zagubiona młoda kobieta, która przegrała w zmierzeniu z dorosłym życiem. Podczas studiów zakochała się w szarmanckim Julianie, wierzyła, że ich życie będzie bajkowe, jednak bardzo szybko przekonała się, że w drodze na szczyt trzeba wiele poświęcić. Podobało mi się to, jak autorka pokierowała ich relacją, jak budowała napięcie, jak rozwijała to zabronione uczucie.

Rachel Van Dyken w swojej najnowszej książce pokazała, że miłość może przyjść w najmniej odpowiednim momencie. Udowodniła, że serce nie sługa, nie rozumie, czym jest lojalność czy wyczucie czasu. Lekkie pióro autorki, świetni bohaterowie i niecodzienna historia — Stealing Her to książka, z którą spędziłam naprawdę przyjemny wieczór.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger