Czytam po angielsku - książeczki dla dzieci od Wydawnictwa Edgard


Dziś mam dla was kilka słów o serii Czytam po angielsku od Wydawnictwa Egdard. 

Seria ta skierowana jest do dzieci, ale ja i tak za każdym razem będę powtarzać, że jeśli ktoś chce zacząć swoją przygodę z czytaniem po angielsku, niezależnie od swojego wieku, może zacząć właśnie od książek dziecięcych. Dlaczego? Prosty język, poprawna konstrukcja zdań i często, słowniczek, pomogą wdrożyć się w lekturę w języku obcym, ułatwią zrozumienie czytanego tekstu a co najważniejsze, nie zmęczą. 


Ale wracając do serii Czytam po angielsku. Edgard przygotował dla najmłodszych czytelników książeczki na dwóch poziomach trudności, w nasze ręce trafiły The Lost Backpack (level 1), The Adventures of Captain Cook (level 2) oraz The Strange Playground (level 2).


Kilka słów o serii 


Seria Czytam po angielsku to naprawdę dopracowane książeczki skierowane do dzieci, które mają podstawową wiedzę z zakresu języka angielskiego. 
Świetnie skonstruowane historie, takie, które ciekawią i wciągają małego czytelnika, który musi poznać rozwiązanie zagadki ukrytej w tekście. Na duży plus zasługują proste ilustracje, których w całym tekście jest naprawdę wiele. Na marginesie każdej ze stron znajdują się przetłumaczone trudniejsze słówka/wyrażenia, dzięki czemu od razu, bez konieczności zerkania na ostatnie strony, dziecko może zrozumieć sens czytanego zdania. W książeczce zaraz po zakończonej historii znajdują się proste ćwiczenia, które pomagają utrwalić poznane słownictwo oraz sprawdzić, czy dziecko przeczytało ze zrozumieniem tekst. Zaraz za ćwiczeniami znajduje się przetłumaczony tekst opowiadania, co również zasługuje na uznanie, a dalej znajdziemy słowniczek ze słowami wykorzystanymi w tekście. Na samym końcu książeczki znajduje się gra memory do wycięcia. 


Co więcej, do każdej z tych książek można za darmo pobrać plik mp3, dzięki, któremu z łatwością można nauczyć się poprawnej wymowy. Jak dla mnie to bardzo duży plus tej serii. 


Co myślą dzieci?


Moje córki bardzo szybko przeczytały te książeczki, słownictwo nie sprawiło im trudności, w końcu na co dzień posługują się językiem angielskim. Na trzy książeczki, dwie historie przypadły im do gustu a jedna nie, jak to określiły "jest dziwna". Chętnie rozwiązywały ćwiczenia zawarte w książkach, ilustracje przypadły im do gustu. Podsumowując

Seria Czytam po angielsku to książeczki, które z czystym sercem polecamy jako dodatek do nauki języka angielskiego. Bez presji, „wkuwania” słówek za to na luzie i z ciekawością dzieci mogą wzbogacić swoje słownictwo, zapamiętać prawidłową konstrukcję zdań oraz ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. 


Gdzie kupić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger