Czytam w oryginale | Siobhan Davis — When Forever Changes

Emotional, angsty, new adult romance. Standalone title.
Gabby

Looking back, I should have seen the signs. Perhaps I did, but I subconsciously chose to ignore them. 
From the time I was ten, when I first met Dylan, I knew he was my forever guy. Back then, I couldn’t put words to what I was feeling, but, as the years progressed, I came to recognize it for what it was—soul-deep love. The kind only very few people ever get to experience. 
Dylan was more than just my best friend, my childhood sweetheart, my lover. He was my soul mate. We were carved from the same whole—destined to be together forever.
Until he changed. 
And I believed I was no longer good enough. 
Until he shattered me so completely, it felt like I ceased to exist. 
And I’d never experienced such heart-crushing pain.
Until he leveled me a second time, and I truly wanted to die.
But I had to stay strong because I wasn’t alone in this cruel twist of fate.
I look to the sky, pleading with the stars, begging someone to tell me what I should do because I don’t know how to deal with this. I don’t know how to cope when my forever has changed, and I can’t help wondering if I had seen the signs earlier, if I’d pushed him, would it have been enough to save us?
Or had fate already decided to alter our forever?

Ta książka totalnie mnie zaskoczyła. Nie znałam tej autorki, nie słyszałam o When Forever Changes do czasu, aż na jednej z grupy książkowych przeczytałam pozytywną opinię na jej temat. Od razu dorwałam e-booka na Amazonie, ale musiał swoje odczekać na czytniku. Gdy tylko zaczęłam czytać, wiedziałam, że to będzie coś dobrego.

Główną bohaterką tej książki jest Gabby i cała oś fabuły kręci się wokół jej osoby. To miła, młoda kobieta, która odnalazła miłość swojego życia jako nastolatka. Gabby i Dylan tworzą wymarzoną parę, są najlepszymi przyjaciółmi i kochankami, mają za sobą kawał wspólnej historii, a ich przyszłość maluje się w pięknych, jasnych barwach. Jednak Dylan zaczął się zmieniać, przestał traktować Gabby jak ukochaną księżniczkę i w końcu złamał jej serce. Raz, drugi, trzeci... Dziewczyna zastanawia się, co zrobiła nie tak, czy przegapiła jakieś znaki ostrzegawcze, ale przede wszystkim zastanawia się, jak poskładać swoje serce do kupy, jednocześnie zmieniając swoje życie. Co można zrobić, gdy twoje „na zawsze” się zmienia? Na szczęście Gabby ma oparcie w rodzinie i przyjaciołach, oni nie pozwalają jej się załamać. Gdy wszystko zaczyna wyglądać coraz lepiej, kolejna niespodziewana wiadomość wstrząsa życiem Gabby...

Przez kilka dni zastanawiałam się co napisać o tej książce, jednocześnie nie zdradzając za wiele. Bo jeśli zacznę przybliżać fabułę, to dostaniecie jakiś spojler, kiedy zacznę wspominać o bohaterach więcej niż we fragmencie u góry — również. Postawiłam więc na moje odczucia z lektury, nie będę wchodzić w szczegóły, bo mam nadzieję, że ta książka pojawi się kiedyś w polskim wydaniu.

Autorka stworzyła naprawdę świetną książkę, fabuła nie jest w 100% oryginalna, jest kilka motywów, które lubią się przewijać przez książki New Adult, jednak jest ich niewiele i nie stanowią one głównego wątku, więc ich obecność nie wpłynęła na moją ocenę tej książki. Widać, że autorka miała pomysł i potrafiła wcielić go w życie, wplatając w tę historię mnóstwo wątków pobocznych. Poza głównymi bohaterami mamy naprawdę świetnie opisanych bohaterów drugoplanowych, w pewnym momencie Ci drugoplanowi stają się pierwszoplanowymi, ich znaczenie dla tej historii wzrasta. Jednak to, co stanowi najmocniejszy element tej książki to emocje. Dosłownie przeżywałam wszystko razem z Gabby — jej rozpacz, smutek, zdezorientowanie i wszystko, co przyszło później. Naprawdę autorka odwaliła kawał świetnej roboty, bo When Forever Changes to nie zwykła powieść o miłości dwojga młodych ludzi, to łamiąca serce historia o miłości, przyjaźni i rodzinie. Ta książka bardzo mnie wzruszyła, od pierwszych stron „zaszła mi za skórę”, nie mogłam przestać jej czytać, byłam ciekawa tego, co wydarzy się dalej, zastanawiałam się, co autorka zrzuci na głównych bohaterów.

When Forever Changes to wyjątkowa powieść, pokazująca, że czasami coś, co bierzemy za miłość do grobowej deski, niekoniecznie ją jest. Ta książka pokazuje wszystkie możliwe odcienie i typy miłości, pokazuje piękno i brzydotę tego uczucia. Świetny pomysł na fabułę, bardzo dobre wprowadzenie go w życie, rewelacyjni bohaterowie i najprawdziwsze emocje — znacie lepszy przepis na świetną książkę? Gorąco polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger