Czytam w oryginale | Corinne Michaels & Melanie Harlow - Imperfect Match

From NYT Bestseller Corinne Michaels & USA Today Bestseller Melanie Harlow, comes a sexy friends to lovers standalone romance.

Rule number one for a professional matchmaker?
Don’t fall in love with your client.
I screwed that up when I fell for my best friend, Reid Fortino. He’s gorgeous, successful, and sexy as hell. I figured it would be easy to find him a match—and save the family business at the same time.
But the more time I spend attempting to find the perfect girl, the more I realize how much I want him for my own. What’s the harm if we give in for just one night?
I should have known that would never be enough.
Now I’m on the verge of losing my job and my heart. 
We were an imperfect match from the start, but I don’t know how to let him go.

Co robisz, gdy Twoja mama — osiągająca sukcesy swatka rzuca Ci wyzwanie wyswatania Twojego najlepszego przyjaciela? 
Wyrzucasz zdrowy rozsądek przez okno i kierowana ambicją wchodzisz w ten szalony plan. W końcu to dla Ciebie podwójna wygrana — dostaniesz pracę, której pragniesz i znajdziesz prawdziwą miłość dla jednego z najważniejszych ludzi w swoim życiu. 
Oczywiście tak to wygląda w teorii... a w praktyce? 
To bardziej skomplikowane niż komukolwiek mogłoby się wydawać...

To, że uwielbiam książki Corinne i Melanie nie jest tajemnicą, zarówno te, pisane przez nie w duecie jak te samodzielne powieści zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Po rewelacyjnym Hold you close przyszła kolej na kolejną powieść w duecie — Imperfect Match.

Głównymi bohaterami tej książki są Reid i Willow, dwójka najlepszych przyjaciół. Reid to inteligentny i przystojny facet ma jednak kilka wad, które Willow zdążyła dobrze poznać — nie potrafi gotować, nie wierzy w związki i nie jest w stanie zaangażować się emocjonalnie. Willow jest szczęśliwą singielką, ma konkretne plany na przyszłość, jest świetną kucharką i fatalną swatką. Jednak pomimo wad ta dwójka jest przykładem najlepszej, najszerszej przyjaźni. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autorki opisały ich relację, ich przyjaźń ma świetną dynamikę, świetnie się o tym czytało. Jednak to, na co zwróciłam największą uwagę to sposób, w jaki autorki opisały ich jako osoby, nie poznajemy ich jedynie jako pary przyjaciół, ale przede wszystkim jako dwie osoby mające swój bagaż doświadczeń, swoje obawy i pragnienia. I to wszystko zostało opisane w naprawdę świetny, pełen humoru, ale i emocji sposób.

Nie mam zastrzeżeń co do fabuły, widać, że autorki miały ciekawy pomysł i umiejętnie wprowadziły go w życie. Tę książkę czytało się bardzo przyjemnie, Corinne i Melanie zadbały o zwroty akcji, o humor i emocje, dzięki czemu nie mogłam oderwać się od lektury. Po prostu, ta książka jest świetnie poprowadzona, od początku do samego końca. 

Zarówno Corinne, jak i Melanie mają bardzo lekkie pióro, przy czym potrafią włożyć ogromny ładunek emocjonalny w swoje historie, tak było i tym razem. Czytając Imperfect Match, bawiłam się naprawdę świetnie, jestem pod wrażeniem fabuły i bohaterów — to rewelacyjna książka, napisana przez dwie przyjaciółki.

Imperfect Match to nie tylko powieść o miłości, ale przede wszystkim o przyjaźni i rodzinie. Świetnie bawiłam się czytając tę książkę, kibicowałam Willow i Reidowi, miałam nadzieję, że dojrzą to, co mieli tuż pod nosem, nie tracąc niesamowitej przyjaźni. Jeśli lubicie ciepłe i zabawne książki to Imperfect Match to coś dla Was!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger