Czy miłość może być ciężarem? || Jesteś moim teraz - M. Leighton

Data wydania: 16.01.2019
Wydawnictwo Filia
Liczba stron: 384

Dane James był moim sąsiadem. Silny i sumienny, stanowił dla mnie zakazany owoc.Ale zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia. Choć pragnęliśmy być razem, nie mogliśmy poddać się uczuciu. Kochaliśmy się przez większość życia, ale los miał dla nas inne plany. Wiedział, że się zakochamy, wiedział, że się rozstaniemy. Wpadliśmy w powtarzający się cykl, który był niczym przekleństwo powracającego koszmaru lub nadzieja na znajomy, dobry sen.


Są takie książki, po które lubię sięgać, są takie autorki, po których książki sięgam bez zastanowienia. Jesteś moim zawsze, M. Leighton zalicza się właśnie do tych grup. Historia wydaje się banalna i oklepana, jednak autorka potrafi opowiedzieć ją w taki sposób, by nabrała „życia”. Brinkley i Dane to bohaterowie, którzy bez najmniejszego problemu zyskali moją sympatię, a ich losy wzruszyły. Z przyjemnością objęłam patronat medialny nad Jesteś moim teraz.


M. Leighton oparła swoją powieść na motywie zakazanej miłości, świetnie go rozwinęła, udało jej się mnie zaskoczyć, a co ważniejsze, sprawić, że czytałam tę książkę z przyjemnością. Choć pomysł na fabułę nie jest oryginalny, mamy go w wielu książkach, to autorce udało się opisać go na swój własny sposób, dodać wątki pobocznej, które urozmaiciły całą akcję oraz stworzyć bohaterów z krwi i kości. Niezwykle ważną rolę w tej książce odgrywa rodzina, autorka pokazuje jaki wpływ może mieć na całe życie człowieka, na to, kim jesteśmy, jakich dokonujemy wyborów, czy w końcu, kim nigdy nie chcemy się stać.

Przechodząc do bohaterów, Brinkley i Dane to osoby, które wiele przeszły, autorka zrzuciła na nich wielki ciężar, jednocześnie nie pozwalając na stworzenie związku i uporanie się z tym wszystkim razem. Tych dwoje poznajemy jako dzieci/nastolatków i później, po latach jako dorosłych. Widzimy, jak się zmienili i z biegiem książki dowiadujemy się, dlaczego stali się tacy, jacy są. Co ich zmieniło? Przez co musieli przejść? Tego Wam nie zdradzę, musicie przeczytać książkę. Mogę was jednak zapewnić, że bohaterowie są autentyczni, zmagają się z realnymi problemami. Autorka niczego w ich relacji nie przyspiesza, powoli pozwala nam ich poznać, odkryć kim byli i kim są teraz.

Jesteś moim teraz to powieść o zakazanym uczuciu, problemach rodzinnych, złamanych sercach, kłamstwach, tajemnicach i drugich szansach. To piękna, trudna, pełna emocji historia, którą musicie przeczytać.


Książkę możecie zamówić TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger