Michelle Madow - Elementals. Krew Hydry

Data wydania: 17.08.2018
Wydawnictwo Kobiece (Young)
Liczba stron: 288
Nicole dowiaduje się kto jest jej prawdziwym ojcem, a Blake zrywa z Danielle. W tym samym czasie drużyna Elementals zaczyna intensywnie trenować, aby mieć szansę na przeżycie kolejnego starcia z potworami z Kerberosu.

Wkrótce w Księdze Cieni znajdują wskazówkę, która pozwoli im ocalić świat. Teraz Nicole, Blake, Danielle, Kate i Chris muszą ruszyć śladami Odyseusza, aby zebrać tajemnicze składniki, które pomogą im w unicestwieniu istot sprzymierzonych z Tytanami. Czy przeżyją niebezpieczną wyprawę w głąb greckich wierzeń?Michelle Madow po raz kolejny stawia przed czytelnikiem trudne pytania. Czy można poświęcić życie kilku osób, aby uratować wiele istnień? Czy niepodważalne szczęście jest zawsze dobrym rozwiązaniem? Czy zawarte przyjaźnie będą miały jakiekolwiek znaczenie, kiedy przyjdzie stawić czoła niebezpieczeństwu?

Pierwszy tom serii Elementals naprawdę mi się spodobał. To była lekka, ciekawa i wciągająca młodzieżówka, która stanowiła obietnicę świetnej zabawy przy kolejnych tomach. Bardzo czekałam na drugą część, czyli Krew Hydry. Ciekawi czy autorka pokonała klątwę drugiego tomu?

Bohaterów zdążyliśmy już trochę poznać w Proroctwie cieni, wiemy, jakie mają talenty, z czym muszą się zmagać. W tej części poznajemy kilku nowych bohaterów, którzy będą mieć znaczący wpływ na przebieg fabuły, ale nie zdradzam ani ich imion, ani zadań, jakie mają do wykonania. Oszczędzę wam spojlerów. W tej części przed Elementals bardzo trudne zadania największą zagadką jest problem z portalem do Kerberosu. Dlaczego nagle przestaje działać? Dlaczego zabite potwory wracają, jak gdyby nic się nie stało? Poznanie przyczyny takiego zachowania portalu postawi ich przed jeszcze trudniejszymi zadaniami. Czy są na nie gotowi? Tego nie zdradzam!

Podoba mi się sposób, w jaki autorka rozwinęła zarówno fabułę, jak i samych bohaterów. Mamy kolejne przygody pośród greckich wierzeń i zwyczajów, bardzo niebezpieczne, niektóre z nich są dobrze znane z mitologii, inne mniej. W tej części dzieje się bardzo wiele, mamy różne zwroty akcji, bohaterowie odwiedzają wiele miejsc, zmagają się z kolejnymi niebezpieczeństwami. Jak wspomniałam, wiele się dzieje, akcja jest bardzo dynamiczna, trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić. Nasi bohaterowie zaliczają szybką lekcję prawdziwego życia, kalkulacji, co można poświęcić dla dobra ogółu, znaczenia przyjaciół, oraz tego, jak szybko sojusznik może zostać wrogiem. Dzięki wszystkim zmaganiom i przeszkodom, dojrzewają, zmienia się ich tok myślenia i postępowania.

Krew Hydry to naprawdę udana kontynuacja. Podobnie jak pierwsza część serii, tak i ta, jest lekką, ciekawą i wciągającą książką młodzieżową. Jednak Krew Hydry ma do zaoferowania o wiele więcej, można z łatwością dopatrzyć się drugiego dna, spraw, których autorka nie porusza wprost. Gorąco polecam!Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger