Samantha Towle - Revived || Patronat medialny

Data wydania: 12.09.2018
Wydawnictwo Niezwykłe
Liczba stron: 440 India Harris nie miała najlepszego startu w życie. Rodzice porzucili ją, gdy była małym dzieckiem. Dorastała w rodzinie zastępczej razem z bratem bliźniakiem, Kitem. Oboje mogli polegać tylko na sobie. Przez wczesny związek z nieodpowiednim mężczyzną India zaszła w ciążę. Pragnąc zapewnić swojemu synowi życie, o którym sama mogła tylko marzyć, dostała się na studia i ukończyła je z wyróżnieniem.


Teraz ma trzydzieści lat i jest uznaną terapeutką.

Leandro Silva osiągnął szczyt kariery kierowcy Formuły 1. Miał wszystko – aż podczas pewnego wyścigu tragiczny wypadek postawił go twarzą w twarz ze śmiercią. Po dwunastu miesiącach ciężkiej rehabilitacji odzyskał sprawność fizyczną, ale trauma po wypadku wciąż nie pozwala mu usiąść za kierownicą. Jego dni i noce wypełnione są morzem alkoholu i tłumami anonimowych kobiet, którymi usiłuje zagłuszyć frustrację i gniew.

Leandro rozpoczyna ostatni rok swojego kontraktu, zdaje sobie sprawę, że albo musi znowu zacząć się ścigać, albo straci wszystko, co osiągnął. Zmusza się do podjęcia terapii, która jest jego ostatnią szansą by na powrót odnaleźć prawdziwego siebie, i tak trafia do gabinetu Indii Harris.

Zakochanie się w sztywnej pani doktor nie było częścią jego planu.
Nagłe uczucie do wściekłego brazylijskiego rajdowca i swojego nowego pacjenta nie było częścią jej planu. Ale co, jeśli to właśnie złe decyzje są tak naprawdę tymi dobrymi?


Seria Revved skradła moje serce na długo przed tym, nim ktokolwiek w Polsce pomyślał, by ją wydać. Jestem naprawdę szczęśliwa, że Wydawnictwo Niezwykłe wydało tę serię, w dodatku nie kazało długo czekać na drugą część, jaką jest właśnie Revived. Oba te tomy łączy świat wyścigów rajdowych, jednak są od siebie zupełnie różne. Revved to bardziej szalona, młodzieńcza i wybuchowa historia, a Revived jest tą bardziej dojrzałą i przemyślaną. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam do czytania!


Leandro mieliśmy okazję przelotnie poznać już w Revved. Konkurent Carricka, mężczyzna, który próbował poderwać Andi w barze. Pod koniec Revved dowiadujemy się, że Leandro miał niezwykle niebezpieczny wypadek, dosłownie otarł się o śmierć. Revived zaczyna się rok po wydarzeniach z Revved, gdy Leandro fizycznie doszedł do pełnej sprawności, jednak w powrocie na tor przeszkadza mu jego psychika. Właśnie przez na jego drodze pojawia się India. Jak myślicie, jak potoczy się historia tych dwojga? Czy playboy i trzymająca się zasad pani doktor mogą mieć szansę na wspólną przyszłość?

Gdy pierwszy raz czytałam tę książkę, byłam pewna, że będzie ona podobna do Revved, że cała fabuła będzie kręcić się wokół związku głównych bohaterów, ich wzajemnego przyciągania się i odpychania, jednak tak nie było. Revived to bardziej dojrzała historia, bohaterowie mają za sobą trudne przeżycia, zwłaszcza India przeszła w życiu wiele. Kobieta skupia się na pracy i swoich jedynych bliskich, starając się nie patrzeć w przeszłość i nie rozpamiętywać złych chwil. Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki autorka poprowadziła fabułę tej książki, jak go rozwinęła, nie skupiając się jedynie na relacji pomiędzy głównymi bohaterami, ale rozbudowując postaci drugoplanowe, dodając wątki poboczne, które naprawdę sporo wniosły do całości fabuły. Poza wątkiem miłosnym autorka porusza kilka innych tematów, takich jak używki, uciekanie przed problemami, wykorzystywanie nieletnich, prześladowania, trudne dzieciństwo i wszystkie je połączyła w sposób, który wywołuje emocje, ale nie przytłacza podczas czytania. Choć bardzo lubię tę historię, to brakło mi tutaj trochę tego klimatu F1, który miał pierwszy tom. Nie zrozumcie mnie źle, dalej wyścigi mają tutaj duże znaczenie, jednak brakło tego czegoś, takiej iskry, która była w Revved.

Musicie wiedzieć, że zakochałam się w Leandro i nawet nie wiem, kiedy to się stało. Początkowo można go uznać za mega dupka, ale im lepiej go poznajemy i im lepiej on radzi sobie z przeżyciami po wypadku, tym wyraźniej widać, że to zabawny, seksowny i troskliwy mężczyzna, który walczy o to, czego pragnie. India także jest ciekawą postacią, przeżyła wiele, ale nie dała się złamać, zdobyła wykształcenie, pomaga ludziom, jest silna i skupiona na rodzinie. Bardzo ciekawą postacią jest też Kit, brat Indii, żałuję, że nie było nam dane poznać go lepiej, bo ten bohater mógłby mieć bardzo ciekawą historię!

Revived to skomplikowana historia przepięknej, choć trudnej miłości, która musi pokonać naprawdę wiele. To nie jest cukierkowa historia miłosna, ale prawdziwa i pełna emocji opowieść o ludziach, którzy muszą zawalczyć o swoje marzenia i pragnienia. Wbrew wszystkim i wszystkiemu. Gorąco polecam!Revived to książka, którą objęłam patronatem medialnym

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger