J.A. Redmerski - Drugie życie Izabel || Patronat medialny


Data wydania: 26.09.2018
Wydawnictwo NieZwykłe
Liczba stron: 331


Zdesperowana, by wieść życie u boku płatnego mordercy, który pomógł jej uciec z niewoli, Sarai postanawia na własną rękę wyrównać rachunki z okrutnym sadystą, Arthurem Hamburgiem. Jednak brak doświadczenia w zabijaniu sprawia, że jej plan spełza na niczym, a ona sama ledwo uchodzi z życiem.

Lekkomyślne decyzje Sarai sprowadzają ją na ścieżkę, z której nie ma odwrotu. Dlatego stawia Victorowi ultimatum: albo nauczy ją zabijać i da jej szansę na przeżycie w okrutnym świecie, do którego chce przynależeć, albo pozwoli, by sama zrealizowała plan zemsty, nie zważając na konsekwencje. Victor wie, że Sarai nie stanie się bezwzględną zabójczynią z dnia na dzień, postanawia więc udzielać jej lekcji. Ich skomplikowana relacja staje się coraz to bardziej zażyła. 
Gdy prawa ręka Arthura Hamburga, Willem Stephens, zaczyna deptać Sarai po piętach, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że porwała się z motyką na słońce. Mimo to, przyjmując rolę Izabel Seyfried, wciąż ma w rękawie kilka śmiertelnych sztuczek, które zapewnią jej miejsce u boku Victora.
Izabel czeka jednak test, który może zniszczyć wszystko, na co tak ciężko pracowała i podać w wątpliwość zarówno jej decyzję o prowadzeniu tak niebezpiecznego życia, jak i zaufanie do Victora Fausta.


Drugi tom serii W towarzystwie zabójców bardzo mnie zaskoczył. Nie wiedziałam czego się spodziewać, bo główna bohaterka jest bardzo nieprzewidywalna. W pierwszym tomie Sarai powoli odkrywała swoją morderczą naturę, w tej części wszystko się rozwija, dziewczyna chce zdobyć wiedzę i doświadczenie, które pomoże jej w dopełnieniu zemsty. Ciekawi jak potoczy się historia Sarai?

Naprawdę polubiłam tę serię. Autorka miała bardzo dobry pomysł na fabułę, uważam, że osadzenie wydarzeń w świecie zabójców to był strzał w dziesiątkę. W Drugim życiu Izabel poznajemy wydarzenia, które mają miejsce kilka miesięcy po zakończeniu Zabić Sarai
Dziewczyna stara się żyć normalnym życiem, okłamuje znajomych, ukrywa swoją naturę. Jednak nie na długo. Pragnienie zemsty jest silniejsze niż wszystko. Poza tym nie może przestać myśleć o Victorze, który prześladuje ją w każdej myśli. W końcu żądze przejmują górę i Sarai przystępuje do działania. Jednak jest niedoświadczona, brak jej umiejętności i sprowadza na siebie kłopoty. W tym momencie, niczym rycerz na białym koniu pojawia się Victor, który ratuje ją z opresji. Dziewczyna stawia mu ultimatum albo nauczy ją wszystkiego, co musi umieć, albo poradzi sobie sama, ryzykując życie. 
Nic więcej nie zdradzam, co do przebiegu fabuły. Jednego możecie być pewni, jest ona pełna zaskakujących zwrotów akcji, momentów mrożących krew w żyłach, wstrząsających i mocno kontrowersyjnych. Bo taka jest właśnie ta seria — brutalna, kontrowersyjna, wstrząsająca.

Co do bohaterów, to oczywiście mamy tutaj znanych nam z poprzedniej części Sarai i Victora, oraz kilka znaczących postaci drugoplanowych. Pojawia się także nowy bohater, którego historię poznamy w trzecim tomie. Podoba mi się sposób przedstawienia postaci, widzimy jakie zmiany w nich zaszły, największe oczywiście w Victorze. Mężczyzna od dziecka szkolony był na najlepszego z zabójców, perfekcyjna maszyna bez uczuć, słabości, zmieniło go poznanie Sarai, choć on sam nie chce się do tego głośno przyznać. Sama Sarai też się zmieniła, jednak nie aż tak bardzo, jak Victor. Stała się pewną siebie, silną kobietą, gotową walczyć o swoje przekonania, chce zadośćuczynienia, zemsty. Autorka poświeciła dużo uwagi ich relacji, emocjom, uczuciom pomiędzy nimi, nie śpieszyła się z rozwojem ich związku. Bohaterowie drugoplanowi idealnie dopełniają całość tej historii, mają naprawdę duże znaczenie dla fabuły i wydarzeń, które miały miejsce.

J. A. Redmerski potrafi pisać mrocznie i brutalnie i wpleść w to motyw miłosny. Tworzy ciekawe historie, zaskakująco je rozwija, trzyma w napięciu i nierzadko wstrząsa brutalnością. Autorka pisze zaskakująco lekko, nie boi się kontrowersji, ale to, co w jej stylu podoba mi się najbardziej, to obrazowe i dokładne przedstawienie świata zabójców. Bez trudu mogłam sobie wyobrazić wszystko, co zostało opisane w tej książce.

Drugie życie Izabel to książka, która jest równie dobra, co pierwszy tom serii. Zaskakująca, wstrząsająca, brutalna, ale także na swój sposób romantyczna historia Sarai i Victora wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w napięciu do samego końca. Gorąco polecam!Drugie życie Izabel to książka pod moim patronatem medialnym, Wydawnictwu NieZwykłe dziękuję za zaufanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger