Książeczki do poduszeczki || Marcin Mortka - Smok przez płot

Data wydania: 18.04.2018
Wydawnictwo Zielona Sowa

W leniwy słoneczny dzień członkowie Smoczej Policji wygrzewają się na polanie przy Płocie. Z sennego letargu wyrywają ich dźwięki trąb oraz tętent koni, oznajmujące nadjeżdżających rycerzy. Gniewko, Gacek i Błotek podnoszą się z olbrzymią niechęcią, by wykonać swoje obowiązki – przegonić nadjeżdżających rycerzy, którzy niestrudzenie powracają niczym rzucone bumerangi. Rzucone dosłownie, ponieważ smoki wyrzucają rycerzy za Płot. Jednak tym razem Gniewko postanawia zabrać ze sobą jednego z najeźdźców, i to wcale nie po to, by go zjeść. O nie! jak przystało na Gniewka, ma on zupełnie inny plan! To może zwiastować niemałe kłopoty i jeszcze trudniejsze relacje z sąsiadami zza Płotu… Czytanie tej książki to była prawdziwa frajda! Nie tylko dla dziewczynek, ale także dla mnie, dobrze, że na bajkach nie ma ograniczeń wiekowych. Po raz kolejny Marcin Mortka stworzył świetną, dowcipną opowieść, która skradła nasze serca.


O czym pomyślicie, gdy usłyszycie słowo SMOK? Wielki, straszny, zionący ogniem, prawda? W tej historii smoki nie są takie straszne, a nawet powiem więcej, są miłe, sympatyczne i łatwo się z nimi zaprzyjaźnić. Autor pokazuje nam świat Gniewka, Błotka i Trójłebka oraz ich przyjaciół, którzy zmierzyć się muszą z nie lada gratką! Ambitny rycerz, rozpieszczona księżniczka, wredny czarodziej i król, który pragnie każdemu dogodzić — to z nimi muszą zmierzyć się smoki. 


Jeśli myślicie, że już wiecie, co się wydarzy, do razu zapewniam — nie wiecie nic. Autor poprzez zachowania smoków i ludzi uczy i bawi, przekazuje najmłodszym czytelnikom wiedzę o uczuciach, traktowaniu zwierząt oraz o akceptacji siebie w sposób łatwy i przyjemny. Książeczka napisana jest bardzo przyjemnym językiem, jest pełna humoru i dowcipnych sytuacji, porywa od pierwszych zdań — my już nie możemy doczekać się kolejnych części Smoczych opowieści. Całości dopełniają cudowne, kolorowe ilustracje, które zachęciły moje dziewczynki do dopowiedzenia sobie różnych, nieopisanych w bajce rzeczy.

Smok przez płot to pełna humoru bajka opowiadająca o smokach i rycerzach, którzy według powszechnej opinii nie mogą żyć w zgodzie. Jednak Marcin Mortka poprzez swoją książkę pokazuje, że niemożliwe nie istnieje i ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Smok przez płot to książka, która spodobała się zarówno mnie, jak i moim córkom, wyczekujemy z niecierpliwością kolejnego tomu.


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger