Ker Dukey & K. Webster — Laleczki. Zaginione laleczki || Patronat medialny

Data wydania: 18.07.2018
Wydawnictwo Niezwykłe
Liczba stron: 250


Czy miałeś kiedyś wrażenie, że twoja dusza łączy się z drugą duszą? Czy oddychałeś czyimś powietrzem? Czułeś, jak stajecie się jednością? Ja tak.
W końcu zaczęłam żyć, czuć, a nawet kochać, pomimo chaosu, który mnie otaczał.
Opuściłam gardę. Wpuściłam kogoś do swojego serca.

Detektyw Jade Phillips przegrała grę i wylądowała z powrotem w okrutnych szponach swojego oprawcy. Teraz jednak nie jest już małą dziewczynką, którą porwał przed laty. Nowa Jade jest silna. Twarda. A co najważniejsze, w akademii policyjnej nauczono ją, jak radzić sobie z psychopatami.

Niestety Jade nie jest sama. Porywacz wie, że może nią manipulować, wykorzystując do tego najbliższe jej osoby. W ulubionej grze Benny’ego (znanego także jako Benjamin Stanton) pojawiają się więc nowi gracze. Poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko. Czy Jade zdoła ją przeskoczyć? Czy da radę uratować siostrę, którą psychopata doprowadził już na skraj szaleństwa? I która sama powoli staje się psychopatką?

Dillon Scott, partner i kochanek Jade, zrobi wszystko, by dopaść Benny’ego. Nie zatrzyma się przed niczym. Ma tylko jeden cel – uratować ukochaną. Zbiera kolejne poszlaki i kontynuuje dziką gonitwę, by wyrwać kobietę, którą kocha, z rąk potwora… Nie jest jednak jedynym, który rozpoczął polowanie. Kiedy próbuje dopaść psychopatę, psychopata próbuje dopaść jego.

Wydaje się, że potwór nie ma najmniejszych szans z dwojgiem świetnych policjantów. Zwłaszcza, kiedy pani detektyw czai się na niego w jego własnej piwnicy. Szybko jednak wychodzi na jaw, że ktoś mu pomaga. Ktoś, kto nie powinien.
Choć zasady gry się zmieniają, Jade musi odnaleźć sposób, by wymierzyć sprawiedliwość mordercom. I przechytrzyć ich, by odzyskać wolność. Tym razem już na zawsze.
Duet Ker Dukey i K. Webster szturmem podbił serca polskich czytelników pierwszy tomem serii Laleczki. Po zakończeniu Skradzionych Laleczek nie mogłam doczekać się kontynuacji, by poznać dalsze losy Jade, dowiedzieć się, czy uda jej się pokonać Benny'ego raz na zawsze i czy Dillon wytrzyma to wszystko i będzie stał u jej boku. Jak wypadł drugi tom serii? O tym poniżej.

Jak już wspominałam przy okazji recenzji pierwszego tomu, naprawdę podoba mi się pomysł na fabułę. W drugim tomie serii autorki rozwinęły swój pomysł, weszły na jeszcze bardziej mroczne tory, dając nam powieść, która szokuje i budzi bunt, wobec tego, co spotkało bohaterów. W tej części autorki rozwinęły wątek przeszłości Benny'ego, która mnie totalnie zaskoczyła, bo choć wiedziałam, że w niej kryją się odpowiedzi na wiele pytań, nie sądziłam, że autorki pójdą w tę stronę. Wspominałam przy okazji recenzji pierwszej części, ale się powtórzę, ta książka jest dla czytelników, którzy nie boją się okrutnych i brutalnych scen, którzy nie boją się łamania tabu, którzy potrafią zrozumieć, że brutalność i brzydota ukryta w tej książce to jedynie fikcja literacka. Mnie autorki zaskoczyły, jestem zachwycona ich duetem i wiem, że chcę więcej.

Bohaterowie w tej książce są różnorodni, pochodzą z różnych kręgów społecznych, otrzymali inne wychowanie, mają inne przeżycia, a ja jestem pod wrażeniem ich kreacji. Każdy z głównych bohaterów — Jade, Benny i Dillon zostali opisani w bardzo dobry sposób, dzięki rozdziałom pisanym z ich perspektywy lepiej poznajemy ich motywację i uczucia, co w przypadku Jade i Benny'ego jest świetnym zabiegiem. Fragmenty z perspektywy Benny'ego były tymi najlepszymi, najbardziej mrocznymi, szokującymi i odrażającymi, autorki wykonały naprawdę dobrą pracę przy pisaniu ich.

Zaginione laleczki to niezwykle mroczna, niepokojąca i niebezpieczna przejażdżka po umyśle psychopaty. To historia o sile, przetrwaniu i miłości, która zrodziła się w nietypowych warunkach, i która walczy o przetrwanie w świecie, w którym nie powinna istnieć. To książka dla czytelników, dla których nie ma czegoś takiego jak tabu, którzy nie boją się brutalnych i okrutnych scen. Nie mogę doczekać się trzeciego tomu serii.Książkę Zaginione laleczki objęłam patronatem medialnym i za tę możliwość dziękuję Wydawnictwu Niezwykłemu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger