Czytam w oryginale | Corinne Michaels & Melanie Harlow - Hold you close


From NYT Bestseller Corinne Michaels & USA Today Bestseller Melanie Harlow, comes a second chance standalone romance.
Ian Chase broke my heart at seventeen, and I’ve spent the last eighteen years hating him for it.
He makes it easy, with his smart mouth and playboy lifestyle—which I unfortunately have to observe since he lives behind me. Every time I see him climbing out of his pool, practically naked and unreasonably sexy, my blood boils.
I’ve always loved to loathe him.
I never planned to need him.

***
London Parish is my little sister’s best friend, not that it stopped me from falling for her.
Our history is complicated. The only thing we have in common is being godparents to my sister’s three adorable kids—until our lives are changed in one tragic moment.
Now we’re trying to raise the children we love, mourn an unthinkable loss, and fight an undeniable attraction.
My life is already upside-down, and the last thing I need is for old feelings to resurface.
Because I’ll never be able to keep her, no matter how hard I try to hold her close.Uwielbiam książki Corinne Michaels od czasu, gdy przeczytałam Consolation, sięgam po każdą z jej powieści. Tym razem autorka zaskoczyła fanów współpracą z Melanie Harlow. Dwie bestsellerowe autorki. Jedna książka. Byłam bardzo, ale to bardzo ciekawa, co z tego wyszło i ucieszyłam się na wiadomość, że dostanę możliwość poznania tej historii przedpremierowo. Powiem jedno — nie zawiodłam się.

Hold you close opowiada historię Iana i London — znajomi z dzieciństwa, Ian był pierwszym wielkim zauroczeniem London oraz starszym bratem jej najlepszej przyjaciółki. Na początku poznajemy krótki wycinek z ich nastoletniego życia, po czym następuje przeskok w czasie — oboje są dorośli, rozwijają swoje kariery, o obserwują, jak siostra Iana założyła rodzinę. W ich życiu wydarza się olbrzymia tragedia i jako rodzice chrzestni przejmują opiekę nad trójką dzieci. Przed nimi wielkie wyzwanie. Wychowanie dzieci należy do jednych z najtrudniejszych rzeczy na świecie, a gdy dodasz do tego otwartą niechęć, nieumiejętność porozumienia się i niezamknięte sprawy z przeszłości, masz gotowy przepis na katastrofę.

Podoba mi się pomysł na fabułę, takiego motywu nie spotykam często w literaturze kobiecej, więc byłam mile zaskoczona. Wykonanie także jest naprawdę na wysokim poziomie, byłam ciekawa czy uda mi się rozróżnić, które fragmenty pisała, która z autorek, ale poległam. To znaczy, wiem na pewno, że to Corinne umieściła Eliego Walsha w tej historii! Początkowo akcja toczy się naprawdę szybko, po to, by w kluczowych momentach zwolnić i pozwolić czytelnikowi na lepsze poznanie bohaterów, ich zamiarów, uczuć. Uważam, że to zróżnicowane tempo akcji było naprawdę dobrym pomysłem.

Jeśli chodzi o bohaterów, to oczywiście najlepiej poznajemy Iana i London. Bohaterowie bardzo się od siebie różnią, mają różne plany na przyszłość, inne priorytety, jednak gdy na ich barki spada opieka nad dziećmi, powoli się zmieniają. Autorki w ciekawy, a co najważniejsze, w realistyczny sposób pokazały tę zmianę, której tak często doświadczają rodzice. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami to prawdziwa sinusoida, pełna emocji, uczuć i pragnienia. To, co dodało tej książce uroku i powiewu prawdziwego życia to dzieci i ich charaktery — nie sposób nie polubić tej trójki, zwłaszcza dwójki starszych, nastoletnich ludzi, którzy pokazują, że mają oczy i uszy i potrafią wykorzystać swój charakterek.

Hold you close to piękna, bolesna powieść, która porywa od pierwszych stron. To opowieść o życiu, o jego radościach i smutkach, o ludzkich wzlotach i upadkach. To także opowieść o rodzinie, która poruszy każde czytelnicze serce. Napisana lekkim, współczesnym językiem, pokazuje, że style tych dwóch autorek świetnie się ze sobą łączą. Gorąco polecam!!!

Pobierz już dziś!!!

Add to Goodreads: http://bit.ly/2L5BB8J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger