Will Hill - Gdy ogień gaśnie

Data wydania: 9.05.2018
Wydawnictwo Zielona Sowa
Liczba stron: 520

Ojciec John kontroluje wszystko i wszystkich.
Lubi zasady. Szczególnie tę o nie rozmawianiu z Obcymi. Zna Prawdę. Wie, co jest dobre, a co złe. Ojciec John wie, co nadchodzi…
Jednak Moonbeam zaczyna wątpić. Zaczyna widzieć kłamstwa, które kryją się w słowach Proroka.
A co, jeśli jedynym sposobem, by uwolnić się od ciemności, jest rozniecić ogień?

„Gdy ogień gaśnie” to przejmująca i ekscytująca historia o dążeniu do prawdy i poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. To opowieść, od której nie sposób się oderwać, emocjonalny rollercoaster, który wiezie czytelnika przez różne stany – od bezradności, poprzez złość i smutek, aż po pełen nadziei spokój.


Wstrząsająca, brutalna i do bólu prawdziwa książka. Nie spodziewałam się tylu emocji, tak realistycznie przedstawionych problemów a przede wszystkim, nie sądziłam, że nastoletnia bohaterka zyska całą moją uwagę i sympatię.

Jak funkcjonują sekty? Co dają ludziom? Czym wyróżnia się przywódca sekty? W jaki sposób udaje mu się manipulować ludźmi, którzy niczym ślepcy podążają za nim i biorą jego słowa za pewnik, za świętość? Odpowiedzi znajdziecie w tej książce.

Główną bohaterką jest Moonbeam — dziewczyna zbyt mądra i spostrzegawcza, by nie zauważać, że jej życie nie wygląda normalnie. Dziewczyna jest zbyt inteligentna, by zignorować zachowania Ojca Johna. Moonbeam nie prosiła się o życie wśród tych ludzi, nie miała prawa głosu w tej sprawie. Autor wykonał naprawdę niesamowitą pracę przy kreacji bohaterów, zwłaszcza Moonbeam, chociaż postaci drugoplanowych nie można pominąć. W rewelacyjny sposób pokazał jej wewnętrzną walkę, pomiędzy tym, co podpowiadała jej intuicja a tym, co zostało jej wpojone przez Ojca Johna. Naprawdę jestem pod wrażeniem realizmu, w jaki zostali pokazani bohaterowie, ich oddanie, wiarę w słowa Ojca Johna, zagubienie, złość, bunt, dezorientację, gdy zostali wyrwani ze świata, który znali przez całe swoje życie.

Autor zdecydował się na przedstawienie tej historii w dwóch czasach — przeszłym i teraźniejszym. Podoba mi się ten podział, zostało to sensownie oznaczone, przeskoki mają miejsce w idealnych momentach, wszystkie fragmenty PRZEDTEM i POTEM łączą się, tworząc spójną całość, która daje pełen obraz życia w sekcie. Całą historię poznajemy z punktu widzenia Moonbeam, to ona jest tutaj narratorką, która wraz z faktami przekazuje nam swoje emocje i odczucia. Naprawdę nie chce nic tutaj zdradzać, bo cokolwiek napiszę więcej o fabule, będzie spojlerem, a chcę, byście poznali tę książkę w taki sam sposób, jak ja to zrobiłam, po kolei odkrywając kolejne fragmenty poruszającej układanki.

Will Hill swoją powieść inspirował na faktach, więc ciągle zadaję sobie pytanie, gdzie jest granica pomiędzy faktami a fikcją? Autor napisał książkę współczesnym, przystępnym językiem, opisując wydarzenia w sposób prosty i obrazowy zarazem. Z niezwykłą łatwością oddał emocje towarzyszące głównej bohaterce, czytając książkę, odczuwałam to, co Moonbeam, widziałam historię jej oczami i tak jak ona, szukałam odpowiedzi na dręczące pytania.

Gdy ogień gaśnie to książka, o której powinno być głośno, to powieść, którą powinni poznać wszyscy, zwłaszcza młodzi ludzie, którzy narażeni są na wpływy osób, które szukają sposoby, by je wykorzystać. To pełna emocji opowieść o wierze, rodzinie, przyjaźni i zagubieniu. Bardzo gorąco polecam!Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger