Kylie Scott - Stage dive. Lead

Data wydania: 18.07.2018
Wydawnictwo Editio Red
Liczba stron: 308


Evelyn i David, Annie i Mal — im już się udało poznać smak miłości. Na tym jednak nie kończą się romanse wstrząsające słynną kapelą rockową Stage Dive. Kolejna historia rozpoczyna się w chwili, gdy Jimmy, główny wokalista zespołu i przy okazji bardzo niegrzeczny chłopiec, wpada w prawdziwe tarapaty. Dotyczą one co prawda przede wszystkim jego wizerunku, niemniej dla grupy problemy Jimmy’ego mogłyby się stać prawdziwą katastrofą. Aby nie dopuścić do najgorszego, zatrudniono Lenę, superprofesjonalną asystentkę, której najważniejszym zadaniem jest pilnowanie wokalisty, by trzymał się z dala od kłopotów...

Lena to chłodna i zdeterminowana realistka. Bardzo się stara, aby przystojny i sławny szef nie zawrócił jej w głowie. Tymczasem Jimmy, który do tej pory zawsze dostawał to, czego chciał, najwyraźniej ma wielką ochotę nieco ocieplić tę zawodową relację... Piękna Lena szybko staje się dla niego kimś wyjątkowo ważnym. Porusza w jego sercu struny, o których nie miał pojęcia. Czy zdoła ją przekonać, aby dała mu szansę?

W trzecim tomie serii Stage Dive znajdziesz to wszystko, za co polubiłaś poprzednie: pieprzne połączenie humoru, romansu i bezpośredniego erotyzmu w rytmie dobrego rocka.


Trzeci tom serii Stage Dive opowiada historię najbardziej zagubionego i gniewnego z członków zespołu. Jimmy przeżył wiele, wpakował się w bagno, które może pociągnąć jego i cały zespół na dno. Postanawia jednak postarać się i zawalczyć a w pomóc ma mu Lena — piękna kobieta o złotym sercu i ciętym języku. Czy z tej wybuchowej mieszanki może wyjść coś dobrego?

Już na wstępie muszę napisać, że według mnie, Lead to najlepsza z dotychczas wydanych w Polsce część serii Stage Dive. Historia Jimmy'ego i Leny nie jest cukierkowa, stopniowo się rozwija, nie ma tutaj mowy o pośpiechu, jak w przypadku Davida i Mala. W tej serii autorka postawiła na autentyczność, nie spieszyła się w rozwijaniu relacji pomiędzy głównymi bohaterami, pozwoliła im się poznać — nam także dała czas na poznanie i polubienie ich. W tej części najbardziej podoba mi się to, w jaki sposób autorka pokazała życie zawodowego muzyka — pokazała, z czym Jimmy musi się zmagać, jakie pokusy na niego czekają, tego właśnie brakło mi w poprzednich częściach, gdzie głównym zmartwieniem były tłumy fanów. W Lead autorka pokazała, że świat nie jest czarno-biały, zestawiła tutaj wiele przeciwieństw, by pokazać, jak mogą się uzupełniać.

Wspomniałam, że autorka zestawiła przeciwieństwa? Tak samo ma się sprawa z bohaterami — Jimmy jest pewny siebie, arogancki, o nic nie dba, Lena jest zdeterminowana, twardo stąpa po ziemi i nie pozwala sobie wejść na głowę. Choć pozornie różnią się od siebie jak ogień i woda, to im lepiej się poznają, tym lepiej widać, że to tylko maska, zbroja, pod którą ukrywają prawdziwe uczucia. Kreacja tych bohaterów wyszła autorce fenomenalnie, nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale musicie wiedzieć, że początkowo Jimmy traktuje Lenę jak zło konieczne, odzywa się, gdy musi, a gdy już to robi, jest, łagodnie mówiąc, niegrzeczny. Zapewne zdziwi was fakt (mnie zdziwił), że nie ma tutaj ŻADNEJ sceny erotycznej aż do około 220 strony (dokładnie nie podam, bo czytałam na czytniku). W tej części autorka bardzo rozbudowała głównych bohaterów, możemy poznać ich jako pojedyncze jednostki, a nie od razu jako parę, obserwujemy ich wewnętrzną walkę oraz przejście z niechęci do sympatii. I właśnie kiedy pojawia się sympatia, książka ożywa i mamy w niej naprawdę sporą dawkę humoru, przekomarzania się oraz niegrzecznych dialogów.

Lead to najlepsza część serii Stage Dive. To emocjonalny rollercoaster, który nie skupia się na seksie czy ogólnie związku a na Jimmym i Lenie jako osobach, które mają swoje problemy, z którymi starają się walczyć. To książka o trudnej miłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych oraz o życiu w świetle fleszy. Gorąco polecam.Książkę Lead objęłam patronatem medialnym i za tę możliwość dziękuję Wydawnictwu Editio Red.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger