KATE STERRITT - KOCHAM TYLKO TAK || Recenzja patronacka

Data wydania: 28.06
Wydawnictwo Kobiece
Liczba stron: 320


Emerson to dziewczyna z problemami. Nie potrafi przestać ranić najbliższych jej osób, jakby jej miłość była w pakiecie tylko z cierpieniem. Chce być wolna. Musi być wolna, to silniejsze od niej!


Mereki to jej najlepszy przyjaciel. Jednak on wie, że dziewczyna jest jego bratnią duszą. Czy zgodzi na miłość na jej warunkach?Rzadko trafiają się takie książki, które rozkładają mnie na łopatki, po przeczytaniu, których długo muszę układać sobie w głowie to, co chcę napisać. Kocham tylko tak to książka, której okładka zachwyca, jednak to wnętrze skrywa prawdziwy skarb.

Głównymi bohaterami tej książki są Emerson i Mereki, młodzi ludzie z małego miasteczka. Zbliżyli się do siebie przypadkiem, jednak uczucie, które ich połączyło, było silne i prawdziwe. Emerson i Mereki mają wspólne plany na przyszłość, są nie tylko parą, ale przede wszystkim są przyjaciółmi, którzy chcą ramię w ramię spełniać marzenia. W tym momencie nic więcej nie piszę, bo wszystko poza tym byłoby wielkim spojlerem — ja go nie miałam, wam także nie zepsuję przyjemności poznania tej książki. Zapewniam was, ta książka was wzruszy, pokochacie i znienawidzicie jej jednocześnie.


Podziwiam, naprawdę podziwiam fabułę tej książki — pomysł na nią, wykonanie, wszystkie zwroty akcji, jej zakończenie a przede wszystkim ogromny ładunek emocjonalny, jaki w sobie niesie. Autorka podzieliła książkę na dwie części — przeszłości i teraźniejszość, w przeszłości poznajemy Emerson i Merekiego, widzimy początek ich przyjaźni i miłości, w teraźniejszości sprawy mają się zupełnie inaczej, ale nie zdradzam, co się wydarzyło, powiem tylko tyle, pojawia się kolejny bohater — Josh, który jest lokalnym artystą. Kate Sterritt pisze niesamowicie lekko, sprawnie operując słowem, opisując emocje i uczucia bohaterów w sposób niesamowicie autentyczny. Naprawdę, dosłownie czułam to, co oni czuli, rzadko się to zdarza....

Co do bohaterów, to powiem wam zupełnie szczerze, że początkowo mnie nie zachwycili, nie sądziłam, że to będzie coś więcej, niż zwykła młodzieżówka. Jednak im dalej w książkę, tym mocniej przekonywałam się, że Kate Sterritt w genialny sposób wszystko rozplanowała i celowo pokierowała bohaterami w taki sposób. Więc koniec końców, przyznaję, że kreacja bohaterów jest pierwszorzędna. Mają różne charaktery, Emerson jest bardzo wrażliwa, kocha mocniej niż większość ludzi, Mereki to cudowny człowiek, bardzo wrażliwy, widzący więcej niż ludzie w jego otoczeniu, a Josh, który pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, jest bohaterem, który pomimo własnych problemów pomaga innym. To właśnie dzięki bohaterom i ich historii ta książka jest tak cudowna. Kocham tylko tak to jedna z piękniejszych książek, jakie czytałam. To książka o życiu i stracie. To także przepiękna powieść o miłości, którą po prostu musicie przeczytać! Naprawdę gorąco polecam!Kocham tylko tak to książka, którą objęłam patronatem medialnym i za tę możliwość dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger