Agata Czykierda-Grabowska - Pierwszy raz

Data wydania: 4.05.2018
Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron: 368

Kuba od zawsze kochał siostrę swojego najlepszego przyjaciela – niestety, bez wzajemności. Piękna i kompletnie nieświadoma jego uczuć Lena byłą zagadką, której nie potrafił rozwikłać.
A ona… poraniona i zatrzaśnięta w pancerzu obojętności, który budowała sobie przez lata, nie chce wpuszczać do swojego świata mężczyzn w obawie przed kolejną traumą. 
Pewnego dnia przewrotny los ponownie połączy ze sobą drogi tych dwojga.
W Kubie ze zdwojoną siłą odżywają dawne uczucia, a Lena zaczyna patrzeć na dawnego przyjaciela w sposób, którego sama nie rozumie. Rozpoczynają pełną namiętności grę, w której oboje udają, że łączy ich tylko przyjaźń. 
Czy można oddzielić pożądanie od miłości? 
Czy można uniknąć zranienia, gdy serce otwiera się pierwszy raz?


Naprawdę miło jest wziąć do ręki powieść, której pierwszą wersję poznałam w wersji blogowego opowiadania. Już wtedy historia Leny i Kuby skradła moje serce.

Lena i Kuba znają się od dzieciństwa, dzięki temu, że on przyjaźnił się z jej starszym bratem. Brzmi znajomo? Przyznaję, że brzmi to trochę banalnie, ale Agata tak dobrze to opisała, utkała kilka ciekawych wątków pobocznych, ale co najważniejsze — rozbudowała całą relację pomiędzy głównymi bohaterami, że powieść ta wychodzi poza schematy często wykorzystywane w literaturze. Jakby na sam początek zachwytów było mało, to dorzucam bardzo autentycznie opisane emocje. Potrzebujecie jeszcze czegoś, by sięgnąć po tę książkę?

Skoro zaczęłam od fabuły, to muszę napisać, że podoba mi się zarówno pomysł, jak i jego wykonanie. Agata Czykierda-Grabowska znalazła swój własny styl i właśnie w tym stylu rozwinęła relację pomiędzy głównymi bohaterami. W książkach Agaty nie ma mowy o nagłym zakochaniu się, bez pośpiechu rozwija relację pomiędzy bohaterami. Skoro już o nich mowa, to musicie wiedzieć, że są to normalni, zwykli ludzie, tacy, którzy mają swoje wady i zalety, zwyczajne problemy, rozterki i obowiązki. Pomimo nieśpiesznego tempa nie ma mowy jednak o nudzie, bo autorka zadbała o dużą dawkę emocji, które nie pozwalają na odłożenie książki.

Głównymi bohaterami są Kuba i Lena — jak wspomniałam wyżej, są postaciami nieidealnymi, mającymi swoje wady, jednak pomimo nich, a może właśnie dzięki nim, bardzo łatwo ich polubić. Zarówno Kuba, jak i Lena to bohaterowie, których łatwo obdarzyć sympatią — są mili, dowcipni i oddani. Agata nie zapomniała także o postaciach drugoplanowych, które zostały ciekawie nakreślone i nie są jedynie tłem dla historii Leny i Kuby.

Agata Czykierda-Grabowska ma swój własny styl — pisze lekko, autentycznie, kreując prawdziwych bohaterów i emocje, które można poczuć podczas czytania. Autorka posługuje się współczesnym językiem, nie boi się wulgaryzmów, ale ich nie nadużywa, a sceny erotyczne są napisane ze smakiem, nie są przesadzone.

Pierwszy raz to piękna i autentyczna historia o rodzinie, przyjaźni i miłości. To książka, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala przestać czytać aż do samego zakończenia. Gorąco polecam! Za egzemplarz do recenzji dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Novae Res

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger