Sara Zarr - Historia pewnej dziewczyny || Zapowiedź&fragment

Data premiery: 18.07.2018
Wydawnictwo YA!

Pacifica w stanie Kalifornia. Na restauracyjnym parkingu ojciec nakrywa swoją trzynastoletnią córkę i jej starszego chłopaka w jednoznacznej sytuacji. Nie potrzeba wiele czasu, by o tym wydarzeniu dowiedziała się cała okolica. Dziewczynie szybko przypięto łatkę, której nie może się pozbyć mimo upływu kolejnych lat, a od nieprzychylnych spojrzeń nie jest wolna nawet we własnym domu. Czeka ją trudna walka o zmianę osądu na jej temat i szansę na wyrwanie się z upokarzającej roli miejscowej puszczalskiej.
Powieść była nominowana do Nagrody Lincolna, znalazła się też wśród finalistów National Book Award. Została zekranizowana w 2017 roku, w roli głównej Sosie Bacon znana m.in. z serialu "13 powodów" i "Tu i teraz"


FRAGMENT:


NAJPOPULARNIEJSZE WERSJE MOJEJ HISTORII


„Deanna Lambert to skończona nimfomanka. Tommy przychodził do nich, bo się kumplował z Darrenem. Ilekroć Darren wyszedł na chwilę z pokoju, natychmiast zjawiała się Deanna i zaczynała opowiadać Tommy’emu, co chce z nim robić. Tamtego dnia? Powiedziała, że wie, gdzie Darren trzyma pornosy, i zaproponowała, żeby je razem obejrzeli. I żeby potem zrobili te, no… świństwa. Tommy na to: Mowy nie ma, jesteś za młoda. Mogą mnie za to wsadzić, ale ona wierciła mu dziurę w brzuchu, aż w końcu się zgodził z nią umówić. Słyszałem, że kiedy jej ojciec ich przyłapał, nie mogła się wydostać z samochodu, bo lubi, żeby ją wiązać. Co za zdzira!”.


„Deanna Lambert to skończona psychopatka. Z początku podobała się Tommy’emu, uważał, że jest słodka i urocza. Zaczęli ze sobą chodzić, ale ona ciągle się 
cięła albo brała amfę, albo wpadała na wariackie pomysły, na przykład, żeby podłożyć w szkole bombę. Kiedy próbował z nią zerwać, groziła: Zabiję się, jeśli mnie zostawisz, Tommy! Co za koszmar!”.


„Deanna Lambert jest kompletnie żałosna. Tommy wpadł kiedyś na nią, jak płakała na podwórku za domem Darrena, i tak się poznali. Powiedziała mu, że nikt jej nie kocha, nikt nie zwraca na nią uwagi, i zanim się obejrzał, przyssała się do niego, jakby to o n miał odmienić jej życie. Tak, wiem, mówimy o Tommym Webberze. Cóż, zrobiło mu się szkoda dziewczyny. Kiedyś Darrena nie było akurat w domu, więc zabrał ją na lody, bo myślał, że to poprawi jej humor, ale ona potraktowała to, jakby co najmniej się jej oświadczył. Zaczęła do niego wydzwaniać, aż w końcu powiedział: Dobra, umówię się z tobą, ale pamiętaj, że mam siedemnaście lat i jeśli chcesz być moją dziewczyną, będziesz musiała robić, no wiesz, te rzeczy. A ona na to: Zrobię wszystko, co zechcesz. Co za porażka. Trzeba się trochę szanować”.


Książkę możecie zamówić tutaj.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger