Michelle Madow - Elementals. Proroctwo cieni

Data wydania: 24.05.2018
Wydawnictwo Kobiece (Young)
Liczba stron: 288


Pierwszy tom serii Elementals, żywiołowej odpowiedzi na Harry’ego Pottera i Percy’ego Jacksona!

Nicole Cassidy zmuszona do zmiany miasta i szkoły nieoczekiwanie dowiaduje się, że jest wiedźmą. Jej nowi koledzy są mocno zdziwieni tym, że nie wiedziała o swoim pokrewieństwie z greckimi bogami, którym zawdzięcza niezwykłe umiejętności. Dziewczyna ma dużo do nadrobienia, bo lekcje w klasie ukrytej za biblioteką, nie zapowiadają się na łatwe. Reszta uczniów doskonale zna swoją historię i od dawna uczy się panowania nad swoimi mocami. 
Kiedy na niebie pojawia się Kometa Olimpijska, Nicole i czterech uczniów zostają obdarzeni mocami żywiołów, ale zostaje też osłabiony portal, który chronił świat przed groźnymi potworami. Nicole, Kate, Chris, Blake i jego dziewczyna Danielle muszą stawić czoła Proroctwu, według którego tylko oni mogą przywrócić równowagę światu. Zadanie byłoby dużo łatwiejsze, gdyby pomiędzy Nicole i Blakiem nie zaczęło się rozwijać gorące uczucie, które może przeszkodzić w wypełnieniu ich zadania.
Michelle Madow na nowo opowiada historię greckiej mitologii, przenosząc stare wierzenia do współczesnych czasów. Jej bohaterowie to zwykli uczniowie, którzy niespodziewanie odkrywają swoje przeznaczenie.


Nicole wraz z rodziną przeprowadza się do Massachusetts, zaczyna naukę w nowej szkole i już pierwszego dnia przeżywa szok. MAGIA ISTNIEJE. Od tego momentu całe jej życie ulega zmianie. Wraz z czwórką nowych znajomych musi rozwikłać tajemniczą przepowiednię i zapanować nad nowymi mocami. Akcja pędzi od pierwszej strony i nie zatrzymuje się nawet na chwilę.

Autorka miała naprawdę dobry pomysł na fabułę i umiejętnie wprowadziła go w życie. Od pierwszej strony zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń. Autorka nie traciła czasu na długi wstęp i to mi się podobało. Nawiązanie do mitologii przypomina Percy'ego Jacksona, jednak Proroctwo cieni podoba mi się o wiele bardziej. Zastanawiacie się dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że mamy tutaj piątkę młodych ludzi, którzy walczą ze złem, a nie między sobą. Jestem ciekawa jak dalej rozwinie się ta historia.

Co do bohaterów to bliżej poznajemy Nicole, czwórkę jej nowych znajomych i nauczyciela, cała reszta została bardzo delikatnie nakreślona. Moją sympatię zdobyli Nicole, Blake i Kate, co do pozostałych mam mieszane odczucia. Autorka tworząc bohaterów, zadbała o różnorodność, więc każdy znajdzie swojego ulubieńca.

Michelle Madow posługuje się lekkim i współczesnym językiem, z łatwością wciągając czytelnika w wykreowany przez siebie świat. Proroctwo cieni to książka, w której została idealna równowaga pomiędzy dialogami a opisami.

Proroctwo cieni to powieść, której należy się uwaga. To lekka, ciekawa i wciągająca młodzieżówka, która zabiera nas w niesamowitą podróż po mitologii greckiej. Gorąco polecam!Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger