3 minuty, które odmieniają życie || Jessica Park - 180 sekund

Data wydania: 21.03.2018
Wydawnictwo Filia
Liczba stron: 400


Allison Dennis przeszła przez tak wiele rodzin zastępczych, że nauczyła się do nikogo nie przyzwyczajać. Adoptowana w wieku szesnastu lat nie wierzy w trwałość związków między ludźmi, jednak na trzecim roku college’u odkrywa, że nie może się wiecznie ukrywać.

Pewnego dnia Allison zostaje wplątana w jeden z uczelnianych eksperymentów. Nagle na oczach gapiów musi spędzić sto osiemdziesiąt sekund z chłopakiem, którego nigdy wcześniej nie widziała. Wynik doświadczenia zaskakuje zarówno ją, jak i Esbena Baylora, gwiazdę mediów społecznościowych. 

Moc eksperymentu niespodziewanie przytłacza i jednocześnie elektryzuje dwoje nieznajomych. Zachęcona przez przyjaciółkę, Allison próbuje dociec czy to, co połączyło ją z Esbenem jest prawdziwe – i czy może wreszcie uwierzyć w siebie, w innych, w miłość.3 minuty. 180 sekund. 
Dwoje ludzi. Jeden eksperyment społeczny. 
Wielka zmiana, jaką spowoduje.

Głównymi bohaterami tej książki są Allison i Esben, dwójka całkowicie od siebie różnych ludzi, których losy splatają się ze sobą przez eksperyment społeczny organizowany przez chłopaka.

3 minuty, tylko 180 sekund muszą spędzić twarzą w twarz.

Wynik zaskakuje ich oboje, jednak Allison czuje się przytłoczona i ucieka od chłopaka. Nie przypuszczała jednak, że ten eksperyment odbije się takim echem w sieci i że zmuszona będzie skonfrontować się z Esbenem. Musicie wiedzieć, że Allison to dziewczyna z problemami — długa tułaczka z rodziny do rodziny, brak poczucia przynależności i miłości odbiły na niej piętno. Adoptowana dopiero w wieku szesnastu lat dopiero uczy się życia, jakie niesie rodzina. Jednak Allison nie wierzy w związki międzyludzkie, uważa, że wcześniej czy później ludzie się od niej odwrócą, więc nie ma sensu próbować się z nimi zaprzyjaźnić. Przez eksperyment Esbena zaczyna dostrzegać to, przed czym uciekała.

3 minuty, tylko 180 sekund — tyle wystarczyło, 
by rozpocząć zmiany w jej życiu.

Fabuła tej książki opiera się na Allison i jej problemach. Jessica Park stworzyła lekką, ciekawą, ale i troszkę naiwną i przewidywalną powieść, którą pomimo tych wad czytało się niesamowicie szybko. Od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata wykreowanego przez autorkę, ciągle poznając bohaterów, coraz lepiej rozumiejąc ich motywacje i zmierzając do zakończenia.

Naprawdę bardzo polubiłam bohaterów tej książki. Allison to dziewczyna, która przeżyła wiele, jednak ma w sobie wielkie pokłady miłości, które ukrywa przed światem. Podoba mi się sposób, w jaki autorka przedstawiła problem braku przynależności i jego skutków na życie Allison. Były tam emocje, jednak bez zbędnych dramatów i wyolbrzymiania. Esben jest fantastycznym chłopakiem, który pragnie jedynie pomagać innym. Ukrywa jednak przed światem pewien sekret, który motywuje jego działania. Ich wzajemna relacja była słodko-gorzka, może trochę naiwna, jednak bardzo przyjemnie mi się to czytało.

Jessica Park pisze bardzo lekko, kreując naprawdę prawdziwe emocje. Bo choć uważam tę książkę za odrobinę naiwną, to nie mogę zaprzeczyć, że mnie najnormalniej w świecie wzruszyła. Główne skrzypce w tej powieści grają emocje i mnie się to podobało. Dodatkowym jej atutem jest ukazanie studenckiego życia nie jako wiecznej imprezy, ale jako etapu przejściowego, gdzie zdobywa się wykształcenie i przyjaciół.

Myślę, że mogę się pokusić o nazwanie tej książki bajką dla współczesnej młodzieży, bo 180 sekund to lekka i przyjemna książka, która niesie lekcję, którą powinna poznać każda młoda osoba, wkraczając w dorosłe życie. Bardzo miło spędziłam czas z tą powieścią, więc gorąco ją wam polecam!


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Filia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger