Czytam w oryginale || Brittainy C. Cherry - Disgrace

Data wydania: 28.06.2018


Each day I prayed for my husband to love me again.

After fifteen years together, he walked away from me, and into the arms of another.

I didn’t know how to cope. I didn’t know my worth. I didn’t know how to exist without him by my side.

All I wanted was for him to come back to me.

Then, Jackson Emery appeared.

He was supposed to be a distraction for my mind. A summer fling. A confidence boost to my bruised heart.

We were perfect for one another, because we both knew we wouldn’t last. Jackson didn’t believe in commitment, and I no longer believed in love. He was too closed-off for me, and I was too damaged for him.

Everything was fine, until one night my heart skipped a beat.

I didn’t expect him to make me laugh. To make me think. To make my sadness somewhat disappear.

When our time was up, my heart didn’t know how to walk away.

Each day I prayed for my husband to love me again, yet slowly my prayers began to shift toward the man who wasn’t right for me. 

I prayed for one more smile, one more kiss, one more laugh, one more touch… 

I prayed for him to be mine.

Even though I knew his heart wasn’t destined to love.
"Someday, somewhere - anywhere, unfailingly, you'll find yourself, 
and that, and only that, can be the happiest or bitterest hour of your life." - Pablo Neruda 

Ten cytat rozpoczyna najnowszą powieść Brittainy C. Cherry i nadaje on sensu całej tej powieści.

Główną bohaterką tej książki jest Grace Harris, córka pastora, złota dziewczyna Chester, ale także zdradzona, porzucona żona, matka, której nigdy nie było dane przytulić swojego dziecka. Gdy jej życie się rozpadło, dom, który miał być miejscem, w którym się zestarzeje, został sprzedany, wraca do rodzinnego miasteczka. Grace liczyła, że wyliże tam rany, ogarnie swoje uczucia, jednak życie z taką matką jak jej, w mieście takim jak Chester jej na to nie pozwala. W najgorszym czasie jej życia na jej drodze stanął Jackson Emery, który jest drugim głównym bohaterem tej książki. Znienawidzony przez mieszkańców miasteczka, nazywany nasieniem zła w ich idealnej wspólnocie, żyje w osamotnieniu. Jackson Emery nie potrzebuje nikogo, jego serce otoczone jest wielkim, grubym murem nie do przebicia. Dlaczego więc ten zły chłopiec pomógł księżniczce Chester?Kreacja bohaterów zasługuje na uznanie, bo choć wydaje się nam, że ich znamy, po chwili okazuje się, że to była kolejna maska, przybrana, by zaspokoić innych, lub po to, by chronić swoje serce. Grace to kobieta, która przeżyła naprawdę wiele, musiała zmierzyć się z wielką tragedią i okropną zdradą. Jackson został skrzywdzony, wydarzenia z jego dzieciństwa odcisnęły wielkie piętno na całym jego życiu. Gdy ich drogi się krzyżują, oboje muszą zmierzyć się z prawdą rzuconą im prosto w oczy i z uczuciami, które nigdy nie miały się pojawić.
Swojej najnowszej książce Brittainy C. Cherry porusza szereg różnych tematów, trudnych tematów, o których niby słyszymy, ale nie przykuwamy do tego uwagi. Zdrada, odrzucenie, brak dzieci, życie pod wieczną obserwacją i presją konserwatywnego społeczeństwa — o tych tematach po mistrzowsku opowiada nam autorka. Pomysł na fabułę nie jest czymś szczególnie oryginalnym — złota dziewczyna z dobrego domu i lokalny zły chłopak, ale dodatkowa otoczka, jaką został ten pomysł otoczony, sprawiła, że to naprawdę świetna i wyjątkowa książka. Brittainy jak mało kto potrafi pisać o miłości, przyjaźni, smutku i zdradzie, poruszając przy tym czytelnika i wywołując u niego łzy. Autentycznie, kilka razy miałam łzy w oczach, bo to, co przeżyli Grace i Jackson było niezwykle bolesne. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autorka pokazała życie w mieście takim jak Chester, wszystkie jego wady i zalety, kto mieszkał w małej miejscowości/wsi będzie wiedział, o czym mowa. 

Kolejna cudowna powieść Brittainy C. Cherry trafiła w moje ręce. Kolejna jej powieść, która skradła moje serce — bez pytania, bez ostrzeżenia. Nie spodziewałam się, że ta książka mnie tak poruszy, jednak ta historia poruszyła wszystkie czułe nuty w moim sercu — wzruszyła, rozśmieszyła, złamała moje serce i poskładała je na nowo. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na polskie wydanie tej książki, bo wierzę, że spodoba się ona wielu z Was. Jeśli tylko czytacie po angielsku, to nie zastanawiajcie się i przeczytajcie Disgrace już teraz.

Download today or read FREE in Kindle Unlimited!
Amazon Universal: http://mybook.to/DisgraceBC

Add to GoodReads: http://bit.ly/2o8Xslh

About the Author:
Hi! I'm Brittainy! Join me as we travel through my mind as a Romance Author. This includes such things as my random thoughts, tricks, tips, things I'm learning, things I'm re-learning, things I'm forgetting, and my weird ways of crafting stories.

Connect with Brittainy:
Twitter: @BrittainyCherry
Stay up to date with Brittainy by signing up for her newsletter:

Za możliwość przedpremierowego przeczytania tej książki dziękuję Autorce — Brittainy C. Cherry oraz Social Butterfly PR.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger