Rozmiar (książki) ma znaczenie? || Whitney G. - Oskarżyciel & Niewinna


Data wydania: 15.03.2018
Wydawnictwo Kobiece


OSKARŻYCIEL:

Andrew Hamilton jest wziętym prawnikiem, który nie traci czasu na dłuższe związki, a noce spędza z poznanymi w sieci przypadkowymi kobietami. Interesują go tylko znajomości bez zobowiązań, które kończą się na jednej kolacji i jednym spotkaniu. Kiedy pewnej nocy zaczyna konwersację z Alyssą, jest przekonany, że rozmawia z młodą nieatrakcyjną prawniczką, która jest molem książkowym. Andrew myśli, że może jej zaufać i wkrótce dzieli się z nią nie tylko wiedzą, ale i szczegółami swoich podbojów. Wkrótce na staż do jego kancelarii zgłasza się długonoga blondynka o intrygującym spojrzeniu, która przedstawia się jako Aubrey Everhart i jest 22-letnią studentką prawa. Zszokowany Andrew łączy fakty i rozpoznaje w niej… Alyssę.
Czy to możliwe, aby jedyna kobieta, o której myśli od miesięcy, okazała się podstępną kłamczuchą? Czy Andrew zaufa komuś, kto zawiódł go tak bardzo?


NIEWINNA:

Aubrey okłamała Andrew, złamała podstawową zasadę, której on był wierny całe życie. Chodziło tylko i wyłącznie o szczerość. Gdyby zrobiła to inna kobieta, już dawno wyrzuciłby ją ze swego życia. Jednak ona jest dla niego wyjątkowa. Andrew z nikim nie był tak blisko jak z Aubrey i dlatego stara się nie dopuścić jej do przeszłości, która ma pozostać nietknięta i niewidoczna dla nikogo. Jednak gdy w ich życiu pojawia się tajemnicza kobieta, Aubrey zaczyna odkrywać prawdę o Andrew. Na jaw wychodzi coraz więcej kłamstw, które pokazują, że milczenie może być gorsze od prawdy. Co tak naprawdę wydarzyło się sześć lat temu w życiu Andrew? Czy kłamstwa zniszczą jego związek z Aubrey??



Kiedy przyszły do mnie te książki, to byłam naprawdę bardzo zdziwiona ich rozmiarami... Przyznaję, że myślałam, że te dwie cieniuteńkie książeczki nie mają w sobie nic ciekawego i niczym mnie nie zaskoczą. Z przyjemnością mogę napisać, że się myliłam. 
W takich wypadkach rozmiar nie ma znaczenia.

Jak możecie przeczytać w opisach powyżej, bohaterami tej serii są Andrew i Aubrey — prawnik i studentka, która namieszała w życiu tego nieuznającego związki mężczyzny, a co gorsza — złamała jego najważniejszą zasadę. Początkowo nie mamy pojęcia, dlaczego Andrew jest, jaki jest, dlaczego tak kurczowo trzyma się swoich zasad. Jednak te książki to dopiero przystawka przed daniem głównym, jakim jest Prawo miłości.

Autorce udało się stworzyć naprawdę ciekawych bohaterów, w tak niewielkich książkach udało jej się umieścić zalążki ciekawej historii pomiędzy głównymi bohaterami, a także nakreślić ich trudną i skomplikowaną przeszłość. Andrew to dupek, ale trudno go nie polubić, wiele przeszedł w życiu, co odbija się na jego zachowaniu, jednak widać przebłyski fajnego, troskliwego faceta, trzeba go tylko wydostać zza muru, który wokół siebie zbudował. Aubrey to młoda i bardzo ambitna dziewczyna, która studiuje na dwóch zupełnie różnych kierunkach — jej serce należy do baletu, rozum do prawa — wiecznie zabiegana, nie boi się przeszkód i wytrwale dąży do celu. Gdy ich drogi się skrzyżowały, żadne z nich nie wiedziało, jak wielki wpływ będą mieli na siebie nawzajem.

Whitney G. pisze naprawdę bardzo ciekawie! Jej styl jest lekki, potrafi w tak krótkich książkach utkać intrygę, którą czytelnik śledzi z zapartym tchem. W swoje książki włożyła wiele emocji, a chemia pomiędzy głównymi bohaterami jest bardzo dobrze wyczuwalna. Obie książki czyta się błyskawicznie, a po zakończeniu chce się więcej.

Jeśli szukacie książek, które Was zaciekawią, rozśmieszą, ale i rozpalą to Oskarżyciel i Niewinna to coś dla Was! Świetni bohaterowie, pomiędzy którymi aż iskrzy, fajny, lekki styl autorki oraz tajemnica, którą chce się poznać to przepis to udany czas z książką. Gorąco polecam!



Za książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

2 komentarze:

  1. Najpierw polubiłam "Sincerely, Carter" autorki. Potem zakochałam się w "Turbulencji" i wiedziałam, że przeczytam każdą książkę, która wyjdzie z pod pióra autorki. Po za tym bardzo lubię prawników :D Nie wiem jak to jest, ale bardzo mnie do nich ciągnie w książkach :D Czekam na trzeci tom i zabieram się za czytanie. Jestem pewna, że się nie zawiodę. Ubolewam tylko nad tym, że te książki są tak cieniutkie :(

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger