Książeczki do poduszeczki || Misia i jej mali pacjenci. Gra


Baw się świetnie z Misią, pieskiem Popikiem i innymi przesympatycznymi bohaterami książek z serii „Misia i jej mali pacjenci”!
Marzysz o tym, aby pomagać potrzebującym zwierzętom? Zagraj w wyjątkową grę rodzinną i wspólnie z małą weterynarz Misią ratuj chore zwierzęta w Lipowej Klinice.
Gra zawiera 34 wyjątkowo pięknie ilustrowane karty. Każdy z graczy otrzymuje swoją kartę z Lipową Kliniką. Następnie gracze odkrywają kolejne karty i podejmują decyzję, które zwierzę chcą leczyć. Za wyleczone zwierzęta gracze otrzymują punkty – kto zdobędzie ich najwięcej, zwycięża.

Emilka i Karolinka uwielbiają Misie i jej przygody, więc tej gry nie mogło u nas zabraknąć. Przyznaję, że sceptycznie do niej podeszłam, jednak dziewczynki się w niej zakochały.


Pierwsza rzecz, jaka zwraca uwagę to przepiękna grafika, gra wykonana jest z równą starannością co książeczki, kolorystyka jest ta sama, więc dzieci mogą mieć wrażenie, że grając, stają się częścią świata Misi.Ta gra ma naprawdę bardzo proste i przejrzyste zasady, dziewczynki po jednorazowym wytłumaczeniu grają w nią same, a to, co najlepsze, zmieniają je, wymyślają nowe — dzięki temu widzę, że ta gra naprawdę im się spodobała.

Misia i jej mali pacjenci to gra, która mieści się w niewielkim pudełku, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą wszędzie. W tę grę można grać (według instrukcji) na dwa sposoby:

*PIERWSZY:

Na stole należy rozłożyć 16 kart, gracze wybierają karty z Lipową Kliniką, do której dokładane będą karty. Zgodnie z wybraną kolejnością gracze rozpoczynają odkrywanie kart, decydując, które zwierzątko chcemy i możemy dołączyć do kliniki. Grę wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie 10 punktów.

*DRUGI:

Kto pierwszy ten lepszy — gracze bez kolejki pozbywają się wszystkich swoich kart. Ta opcja wymaga refleksu i spostrzegawczości, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart, wygrywa.

Dziewczynkom najbardziej przypadł do gustu pierwszy sposób, czasami rozszerzają go, wykładając wszystkie karty i zwiększając liczbę punktów do zdobycia.


Gra Misia i jej mali pacjenci to rewelacyjny dodatek do serii książek, którego nie może zabraknąć u fanów serii. Jest to ciekawa, pięknie ilustrowana gra, o bardzo prostych zasadach, dzięki którym dzieci mogą w nią grać samodzielnie. Dziewczynki zakochały się w tej grze, więc bardzo często pojawia się na naszym stole.Za grę serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger