Colleen Coble - Hotel nad oceanem

Data premiery: 7.11.2016
Wydawnictwo Dreams

Claire Dellamare przyjeżdża do hotelu Tourmaline na wyspie Folly Shoals w stanie Maine na spotkanie biznesowe z ojcem, dyrektorem generalnym ich firmy. Kiedy zaczynają nawiedzać ją dziwne wspomnienia, dowiaduje się, że w 1989 roku zaginęła podczas swoich czwartych urodzin organizowanych właśnie w tym hotelu. Odkrywa także, że rok później pojawiła się w tym samym miejscu z karteczką przypiętą do sukienki. Nikt nie wiedział, gdzie Claire spędziła tamten rok, a ona sama w ogóle nie pamięta, że kiedykolwiek zaginęła.

Luke Rocco stracił matkę w równie niewyjaśnionych okolicznościach, w tym samym czasie, kiedy porwano Claire. Gdy przypadkowe spotkanie ujawnia to niezwykłe powiązanie między nimi, Claire i Luke postanawiają razem odkryć prawdę o wydarzeniach tamtego osnutego tajemnicą roku.

Gdy na granicy jej świadomości pojawiają pojedyncze przebłyski wspomnień, które ze wszystkich sił jej rodzina stara się wymazać, a morderca depcze jej po piętach, życie Claire staje się zależne od tego, czy uda jej się rozszyfrować zagadkę z przeszłości. Ktoś, a być może każdy, skrywa przed nią jakiś sekret i Claire gotowa jest zrobić wszystko, żeby prawda ujrzała światło dzienne.


Co zrobisz, gdy całe twoje życie, twoja tożsamość i poczucie bezpieczeństwa zostaną zagrożone przez wydarzenia z przeszłości, których kompletnie nie pamiętasz...?

Główną bohaterką Hotelu nad oceanem jest Claire Dellamare, córka bogatego i wpływowego biznesmena. Do Folly Shoals przyjeżdża, by pomóc ojcu w ważnej fuzji, jednak od pierwszych chwil czuje się na tej wyspie dziwnie. Szybko wychodzi na jaw, że jako dziecko zaginęła tutaj na cały rok i nie wiadomo co się z nią działo. Kobieta postanawia odkryć zagadkę własnego zaginięcia, z pomocą przychodzi jej Luke, który wierzy, że sprawa Claire łączy się ze zniknięciem jego matki. Claire nie wie jednak, że przez ciekawość ściągnęła na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo...

Colleen Coble stworzyła naprawdę ciekawą powieść, w której głównym wątkiem jest wątek kryminalny. Autorka uknuła pełną napięcia intrygę, do rozwiązania, której czytelnik zbliża się z każdą przeczytaną stroną. Drugim wątkiem jest tragedia rodziny, która przez lata czekała na możliwość zamknięcia przeszłości i rozpoczęcia życia na nowo, bez ciężaru niepewności. Czytając tę książkę, zastanawiałam się, jak postąpiłabym na miejscu bohaterów — Claire, jej rodziców czy Luke'a. Trzecim, nienarzucającym się elementem tej książki jest uczucie rodzące się pomiędzy Claire a Lukiem.

Autorka pisze bardzo lekko, z wielką wprawą łączy gatunki, bo w tej książce mamy i wątek kryminalny i obyczajowy i romans. Hotel nad oceanem to książka, w której znajdziemy naprawdę plastyczne opisy miejsc, które odwiedza główna bohaterka. Autorka dużą uwagę poświęciła uczuciom głównych bohaterów, co czasami przeszkadzało mi w płynnym czytaniu. Colleen Coble zadbała o wiele zwrotów akcji, więc nie można w przypadku tej książki mówić o nudzie.

Co do bohaterów, to oczywiście najlepiej poznajemy Claire i Luke'a. Autorka przedstawiła ich w taki sposób, by ciężko ich było nie polubić. Oboje są piękni, inteligentni, uprzejmi i mają dobre serca. Trochę banalne, jednak dobrze się o tym czytało, więc mi to nie przeszkadza.

Hotel nad oceanem to lekka i ciekawa powieść, która w interesujący sposób łączy kilka gatunków. Ciekawie poprowadzona fabuła, sympatyczni bohaterowie i lekki styl autorki — to dzięki temu spędziłam bardzo miły czas z tą książką. Polecam!Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dreams

2 komentarze:

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger