PRAWDZIWA PETARDA || Melissa Darwood - TRYJON

Data wydania: 18.04.18                                   
Wydawnictwo SQN


Jak udowodnić swoją niewinność, kiedy nie pamiętasz ostatnich pięciu lat?

Nic nie ochroni nas przed bólem wspomnień. Sami musimy się z nim uporać.

Mila jest inna niż wszyscy. Często traci świadomość, przebywa w jednym miejscu, by po kilku godzinach znaleźć się w zupełnie innym. Pewnego dnia budzi się w zaświatach, zwanych Tryjonem. Dowiaduje się, że nie żyje, a przed śmiercią dopuściła się zbrodni.

Czy zdoła dowieść swojej niewinności? Czy kiedykolwiek jest za późno na miłość? I najważniejsze – co skrywa Tryjon?


Wciągająca historia o życiu po śmierci i poszukiwaniu własnej tożsamości.


Jeśli śledzicie mojego bloga, to wiecie, że bardzo lubię twórczość Melissy Darwood. Dlatego nawet nie zastanawiałam się dwa razy nad objęciem patronatem medialnym jej najnowszej powieści pt. Tryjon.W tej książce główną i najważniejszą postacią jest Mila — młoda, zagubiona dziewczyna, która bardzo często traci świadomość. Początkowo były to krótkie chwile, jednak z czasem stawały się one coraz dłuższe i dłuższe... Pewnego razu, po takim incydencie z utratą świadomości dziewczyna budzi się w dziwnym miejscu, zwanym Tryjonem. Według Pretora Zacharego dziewczyna przed swoją śmiercią dopuściła się zbrodni i wylądowała w zaświatach, gdzie będzie musiała dowieść swojej niewinności... Czy dziewczyna, która nie pamięta kilku ostatnich lat swojego życia, zdoła się obronić? Czy pozna tajemnicę Tryjonu? O tym dowiecie się z książki!

To, co najbardziej zachwyca w tej książce to wykreowany przez autorkę świat. To już stało się wizytówką Melissy Darwood — zaczyna zupełnie zwyczajnie, w świecie, który znamy i widzimy każdego dnia, po to, by zaraz przenieść bohatera do fantastycznego świata, który ciężko objąć rozumem. Tryjon to właśnie takie miejsce, które powstało w wyobraźni Melissy i przyciągnęło mnie swoim wyjątkowym klimatem. Czy ktoś z Was zastanawiał się, co się dzieje z człowiekiem po śmierci? Czy istnieją zaświaty, w których nasza dusza zostanie osądzona? Czy istnieje możliwość odpokutowania za winy? Melissa przedstawia nam jedną z możliwości...

Bohaterowie to kolejny, bardzo mocny element tej powieści. Zacznę od Pretora Zacharego — jest to skomplikowana postać, która ukrywa swoje uczucia. Czas spędzony z Milą pozwala mu lepiej dostrzec swoje pragnienia, a nam daje okazję, by lepiej go poznać.


Nasza osobowość to glina, emocje to woda. Woda stanowi spoiwo dla gliny, sprawia, że dzięki niej budulec staje się plastyczny i ułatwia formowanie trwałych przedmiotów. Wypierając emocje, pozbawiamy się spoiwa, dzięki któremu jesteśmy całością. Im mniej wody, tym glina staje się mniej podatna na formowanie, aż w końcu kruszeje i się rozpada – na dwa, trzy, a może nawet więcej kawałków.
W przypadku Mili było ich pięć.
Pięć niezależnych od niej części, pięć masek, pięć osobowości, które swoimi czynami dopuściły się zbrodni, zsyłając Milę do Tryjonu, na Wyspę Potępionych.


Największe wrażenie wywarła na mnie postać Mili — naprawdę przy kreacji tej postaci Melissa Darwood wykazała się wielkim talentem. Ta bohaterka jest bardzo skomplikowana, ponieważ tak naprawdę w tej jednej dziewczynie kryje się 5 różnych osobowości, które pokazują się w konkretnych sytuacjach. Uważam, że autorka świetnie poradziła sobie ze stworzeniem tej postaci, zadbała, by przeskoki osobowości miały wyraźną przyczynę, każdą z nich bardzo dobrze opisała.

Bardzo lubię styl autorki, ponieważ pisze ona bardzo lekko, plastycznie a przy tym wkłada dużo emocji w swoją powieść. Dodatkowym atutem w powieściach Melissy jest twist akcji w najmniej oczekiwanym momencie i tak też się stało w Tryjonie.

Nieprzewidywalna, balansująca pomiędzy jawą a iluzją. Fantastycznie wykreowany świat, rewelacyjni, nieprzeciętni bohaterowie i niesamowita historia, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. Melissa po raz kolejny mnie zaskoczyła — gorąco polecam!Książkę możecie zamówić TUTAJ oraz w Empiku i NaRegale
Tryjon znajdziecie także w serwisie Czytam pierwszy
Książkę Tryjon objęłam patronatem medialnym i za tę możliwość dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu SQN.3 komentarze:

 1. Zaczytana w dobrych książkach13 kwietnia 2018 12:18

  Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobała mi się książka pisana właśbie w tym stylu,łącząca dwa światy i bohaterka żyła w dwóch odrębnych światach,ale bie była to powieść dopracowana. A tutaj piszesz,że bohaterowie jak i cała powieść na wysokim poziomie,więć nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po powieść autorstwa Melissy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam �� Kupiona książka u autorki. Przebieram nóżkami ��

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger