To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie... || Laini Taylor - Marzyciel. Strange the Dreamer

Data wydania: 14.03.18
Wydawnictwo SQN

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie.

Lazlo Strange od zawsze marzył, aby poznać tajemnice zaginionego miasta Szloch. Jako sierota, a potem skromny bibliotekarz, nawet nie przypuszczał, że ma szansę na odbycie kosztownej wyprawy przez pustynię Elmuthaleth do miejsca, gdzie mieszkają mityczni wojownicy. Dopóki sami nie przekroczyli bramy Wielkiej Biblioteki i nie zaproponowali wyprawy… komuś innemu. Tu liczy się czas i każda podjęta decyzja. Przed Strange’em pojawią się wybory, których nie sposób dokonać, żal, którego nie da się wyleczyć, oraz magia tak prawdziwa, jakby istniała naprawdę.

Zanurz się w świecie pełnym skrywanych od wieków tajemnic, marzeń niebieskich jak opale, jak skrzydła ważki czy niebo, niezwykłych snów, które dyktują zmysły. Czytając "Marzyciela", zapomnisz, co jest snem, a co jawą.Zaczynając tę książkę, poczułam się jak Alicja, która nagle znalazła się w Krainie Czarów. Wszystko w tej powieści było nowe, ekscytujące i pachniało wielką tajemnicą. Marzyciel to książka, która wciągnęła mnie do magicznego świata, z którego nie miałam ochoty wychodzić.

Jak możecie się domyślić, bezwarunkowo zakochałam się w tej historii i choćbym chciała (a nie chcę) doszukać się w niej jakieś wady, czegoś, do czego mogłabym się przyczepić, to nie jestem w stanie. Autorka stworzyła tak niezwykły świat, w którym każdy, najmniejszy element ma swoje miejsce i jest dopracowany z największą precyzją. Rzadko trafiam na powieści fantastyczne, o których mogę napisać — to coś nowego. A tutaj, w tej pięknie wydanej książce mamy historię, jakiej nie spotkałam nigdzie wcześniej. Wszystko zaczyna się od marzenia, które pochłaniało cały wolny czas Lazlo Strange'a. Marzenie było początkiem, jego inteligencja i determinacja kluczem a sam Lazlo Strange rozwiązaniem.

Co do bohaterów, to mamy ich tutaj wielu, ale Lazlo i Sarai są postaciami wyróżniającymi się. Pozostałym bohaterom autorka nadała konkretne zadania do wykonania, jednak żadnego z nich nie poznajemy tak dobrze, jak tę dwójkę. Chociaż muszę przyznać, że Lazlo nawet po zakończeniu tej książki dalej jest w pewnym sensie tajemnicą.

Laini Taylor pisze bardzo lekko, ale barwnie, z wprawą kreuje świat, który opisany jest tak dokładnie, że dosłownie mogę go sobie wyobrazić. W pierwszej części książki akcja toczy się powoli, ale w tym czasie możemy poznać Lazlo i zrozumieć jego fascynację miastem Szloch. W drugiej części akcja przyspiesza i toczy się coraz szybciej aż do wielkiego finału. Po drodze mamy kilka interesujących zwrotów akcji, które bardzo skutecznie urozmaicają książkę.

Marzyciel. Strange the Dreamer to książka, która zachwyca swoją fabułą pełną magii, marzeń i tajemnicy. Początkiem tej przygody jest biblioteka i chęć poznania nieznanego, a im dalej w książkę, tym bardziej zostajemy wciągnięci w ten niezwykły świat. Który książkoholik nie marzy o przygodzie, której początkiem jest biblioteka a końcem... Nie, tego nie zdradzę, musicie sami przeczytać! Bardzo gorąco polecam!


Książkę możecie zamawiać TUTAJ oraz znajdziecie ją w serwisie Czytam pierwszy.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu SQN.

3 komentarze:

  1. Jestem ciekawa tego świata wykreowanego przez autorkę i całej fabuły. Chętnie przeczytałabym tę książkę. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka jest piękna, ale książka raczej nie dla mnie, bo rzadko czytam fantastykę ale świetnie że Ty jesteś zachwycona

    OdpowiedzUsuń
  3. Zazwyczaj nie sięgam po takie magiczne opowieści, dla tej jednak mogłabym zrobić wyjątek :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger