Agnieszka Lingas-Łoniewska - Kiedy zniknę & Kiedy wrócę || Przedpremierowo

Data wydania: 18.04.2018
Wydawnictwo Novae Res


KIEDY ZNIKNĘ

Co Zrobiliście Tamtego Lata?

Mateusz to utalentowany gitarzysta i autor pięknych piosenek. Razem z matką i siostrą mieszka w niewielkiej Rokietnicy. Kiedy otrzymuje szansę na zrobienie kariery rockowej, nie waha się ani chwili, aby wyrwać się z dusznego, przeoranego podziałami miasteczka i zapewnić sobie lepszą przyszłość. 
Jednak gdy wszystko wydaje się wreszcie układać, na jaw wychodzi tajemnica z przeszłości. Mateusz chcąc nie chcąc będzie musiał się z nią zmierzyć i ponieść konsekwencje, które miały miejsce przed jego narodzinami.

KIEDY WRÓCĘ

Mateusz wyjeżdża na Podkarpacie i tam spotyka dziewczynę, która skrywa koszmarną tajemnicę. Kosma nie może wybaczyć sobie tego, co się stało i odsuwa się od Matyldy. Wojtek i Ewelina wyjeżdżają z Rokietnicy, a Leon i Weronika stają przed bardzo poważnym wyborem. Znowu niewyjaśnione, zadawnione spory zdają się wpływać na życie młodych ludzi, a tajemnice z przeszłości nadal ciążą nad bohaterami niczym okrutne widmo sprzed lat. Czy miłość jest na tyle mocna, że poradzi sobie z ludzką nienawiścią i złem w czystej postaci?


Przed lekturą tych książek uzupełnij zapas chusteczek i czekolady. 


Dylogia Kiedy zniknę i Kiedy wrócę to propozycja dla fanów książek z gatunku New Adult, jednak dzięki ukrytemu w tych powieściach dramatowi, trafią w gusta nie tylko młodszych czytelników.

Naprawdę bardzo długo zastanawiałam się nad tym wpisem, ponieważ nie byłam pewna jak ubrać w słowa moje wrażenia po lekturze tych książek, jednocześnie nie zdradzając niczego ważnego z fabuły. Przy podwójnej recenzji jest to szczególnie ważne.

Bohaterami tych książek są młodzi ludzie, którzy żyją w ramach wyznaczonych przez społeczeństwo. Jednak zbieg okoliczności i zwykłe przyciąganie sprawia, że ich drogi się krzyżują, co bardzo nie podoba się ich rodzicom. Młodzi coraz częściej spotykają się całą paczką, starając się rozwikłać tajemnicę przeszłości i powód niechęci swoich rodziców. To, co odkrywają, wstrząsa całym ich światem i zmienia ich sposób patrzenia na świat i ludzi. Agnieszka Lingas-Łoniewska potrafi kreować tak autentycznych bohaterów, że z zapartym tchem śledzimy ich losy. Tak oczywiście było i tym razem. Każdy z bohaterów tych książek jest kompletnie różny, mają własne zainteresowania, problemy, pochodzą z różnych warstw społecznych. Połączyła ich jednak wspólna sprawa, przyjaźń i miłość, dzięki którym wspierają się i sprzeciwiają się podziałom ich miasteczka.

Jak wspomniałam wyżej, fabuła opiera się na odkrywaniu tajemnic przeszłości. Autorka powoli odkrywa przed nami kolejne fragmenty układanki, jednak pomiędzy nimi autorka bardzo sprawnie wplotła kilka wątków miłosnych, które rozluźniają napięcie i pozwalają poznać bohaterów z zupełnie innej strony. Obie książki łączą ze sobą elementy dramatu i sensacji z lekką literaturą młodzieżową, sprawiając, że przez cały czas w książce się coś dzieje, nawet przez moment nie można się nudzić.

Kiedy zniknę to powieść, która zaskakuje i wzrusza. To opowieść o krzywdzących podziałach społecznych oraz o błędach przeszłości, za które dzieci nigdy nie powinny płacić... Agnieszka Lingas-Łoniewska po raz kolejny udowodniła, że nie bez powodu nosi pseudonim Dilerka Emocji. Kiedy zniknę to prawdziwa bomba, która wybucha w najmniej spodziewanym momencie. 
Kiedy wrócę to książka naładowana emocjami i niosąca bardzo ważny i aktualny przekaz – warto spojrzeć na człowieka, nie zważając na jego status społeczny. Ta książka jest idealnym dopełnieniem Kiedy zniknę.

Kiedy zniknę i Kiedy wrócę to książki, które porwą was od pierwszej przeczytanej strony i nie wypuszczą aż do ostatniej. Te powieści są idealne dla każdego, kto szuka w książkach autentycznych emocji i bohaterów tak prawdziwych, że mogliby żyć gdzieś obok. Gorąco polecam!Kiedy zniknę i Kiedy wrócę to książki, do których miałam przyjemność pisać rekomendacje. Za tę możliwość dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Novae Res.


1 komentarz:

  1. Gratuluję rekomendacji :) Jeśli chodzi o autorkę, to czytałam jak dotąd tylko jedną jej książkę i to debiut. Nie była to najlepsza powieść, raczej średnia, ale nie zraziła mnie do autorki a nawet wręcz przeciwnie, zachęciła by sięgnąć po kolejne tytuły i zobaczyć rozwój pisarski. Skoro jest ogromną fanką nurtu New Adult, to myślę że powyższe książki będę właśnie kolejnymi, które przeczytam i mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger