KUCHARZ - Najnowsza gra od Wydawnictwa Zielona SowaAutor: Katarzyna Szumska

Data wydania: 2018 

Wiek: 4-5 lat 

Rozpocznij swoją przygodę z gotowaniem! Zdobądź wszystkie potrzebne składniki i przygotuj potrawy według mistrzowskich przepisów. W każdej grze czekają na Ciebie nowe wyzwania, które przybliżą Ci sekrety niezwykłego zawodu kucharza.
„Kucharz” to dwie rodzinne, rozrywkowo-edukacyjne planszówki i gra w pamięć dla dzieci w wieku przedszkolnym w jednym pudełku.

W grze "W restauracji" gracze wcielają się w postaci kucharzy i starają się jako pierwsi zdobyć składniki potrzebne do przygotowania potraw opisanych na wylosowanych przez nich kartach z przepisami. 

Gra „Sekretny składnik” polega na jak najszybszym dotarciu do mety i omijaniu kuchennych pułapek, zaś w grze w pamięć liczy się ważna dla wszystkich wielkich kucharzy umiejętność szybkiego zapamiętywania.
Rozgrywki uczą dzieci, jakie produkty są potrzebne do przygotowania różnych dań. Pomagają też ćwiczyć spostrzegawczość, umiejętność kategoryzowania oraz radzenia sobie w sytuacjach wygranej i porażki.

Smacznej zabawy!


Kucharz przywędrował do nas akurat kiedy Karolina złapała ospę, więc mieliśmy okazję go dość porządnie przetestować. Czy gra zdała u nas egzamin? Czy spodobała się dziewczynkom? O tym poniżej.Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a ta gra od pierwszego spojrzenia zrobiła na mnie wrażenie. Gra przyciąga wzrok za sprawą bardzo ciekawej i kolorowej szaty graficznej, idealnie odwzorowującej profesjonalną kuchnię. Dziewczynki za każdym razem prześcigają się w układaniu żetonów/składników w odpowiednich miejscach. Największym atutem tej gry jest to, że w bardzo przyjemny sposób ćwiczy pamięć — dziewczynki starają się zapamiętać jakie składniki potrzebują i na jakim polu je dostaną. W restauracji to gra, w którą lubimy grać całą rodziną i która się nie nudzi. 

Sekretny składnik to typowa planszówka, której zadaniem jest jak najszybsze dotarcie do mety. Na planszy czyhają jednak pułapki, dokładnie opisane w instrukcji. Choć ta gra także jest ciekawa, nam dużo bardziej spodobała się ta pierwsza — W restauracji.Kucharz to świetna gra dla całej rodziny, przy której można naprawdę miło spędzić czas. Piękna szata graficzna i przemyślane zasady, które bawią i uczą, sprawiły, że dziewczynki bardzo polubiły tę grę. Jeśli szukacie gry, w którą możecie grać bez końca, to gorąco polecamy Kucharza!


Grę KUCHARZ można zamawiać TUTAJ.Wydawnictwu Zielona Sowa dziękujemy za tę grę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger