NIE OCZEKUJ NICZEGO, GDYŻ ŻYCIE NIE JEST CI NIC WINNE || Katy Regnery-Weteran


Data wydania:14.03.2018
Wydawnictwo NieZwykłe

Savannah Carmichael, zdradzona i porzucona przez mężczyznę, któremu zaufała, traci wymarzoną karierę dziennikarki w Nowym Jorku i musi wrócić do Danvers, swojego rodzinnego miasteczka w Wirginii. Gdy otrzymuje propozycję powrotu do branży i napisania reportażu o interesującym człowieku, nie waha się ani chwili – w jej mieście mieszka idealny kandydat: Asher Lee, okaleczony weteran wojenny, który wrócił do Danvers osiem lat temu i od tego czasu nie opuścił swojego domu.

Mieszkańcy szanowali prywatność miejskiego samotnika, który stracił rękę i pół twarzy podczas wojny w Afganistanie. Jednak wszystko zmieni się w dniu, w którym do jego drzwi zapuka Savannah Carmichael – ubrana w kolorową sukienkę pożyczoną od siostry z talerzem słodkich, domowych pierniczków. Wbrew samemu sobie, Asher zgadza się udzielić wywiadu pięknej dziennikarce – i szybko odkrywa, że zaczyna czuć do niej coś więcej.

Dwójkę niezwykłych bohaterów tej współczesnej wersji klasycznej baśni o Pięknej i Bestii połączy niezwykłe uczucie, które zaskoczy ich oboje. Jednak gdy jedno z nich popełni straszliwy błąd, ich miłość zostanie wystawiona na najcięższą próbę; czy będą w stanie pokonać wszelkie przeszkody i wspólnie dotrzeć do szczęśliwego końca?


Uwielbiam baśnie, dlatego z wielką przyjemnością sięgam po ich współczesne wersje, których coraz więcej pojawia się na polskim rynku. Gdy dowiedziałam się, że Wydawnictwo NieZwykłe wyda tę książkę, wiedziałam, że muszę ją przeczytać.


Weteran opiera się na baśni o Pięknej i Bestii, jeśli kiedykolwiek ją czytaliście, znacie schemat, jakim autorka podąża w swojej książce. Savannah straciła pracę, której oddała serce przez człowieka, który posiadał jego drugą połowę, zdruzgotana i upokorzona wraca do rodzinnego domu. Kobieta nie może się pogodzić z utratą marzeń, więc gdy tylko dostaje propozycję napisania reportażu, przyjmuje ją bez zastanowienia. To miał być zwykły wywiad z weteranem wojennym. Jednak Asher Lee szybko wkrada się do serca Savannah i nie pozwala o sobie zapomnieć. Początkowe spotkania w celu zebrania materiału do wywiadu zmieniają się w przyjacielskie spotkania, które stają się romantycznymi. Jednak na drodze do ich szczęścia staje reportaż, a Savannah popełniła jeden błąd, który może kosztować ją miłość...


Bohaterowie tej książki są bardzo wyraziści, każde z nich jest zagubione, jednak z zupełnie innych powodów. Savannah to zdolna kobieta, która wie, czego chce, jej kariera jest dla niej ważniejsza niż życie prywatne, więc bez zastanowienia wskakuje na głęboką wodę, by ją ratować. Asher to facet, który przeżył w swoim życiu wielką tragedię, po której zamknął się na otoczenie. Ich pierwsze spotkanie jest zaskakujące, a to, co podczas niego poczuli, szokuje nawet ich. Autorce udało się stworzyć pomiędzy nimi relację, która od początku miała do pokonania wiele przeszkód. Podczas czytania powoli zakochujemy się w ich historii i nienawidzimy, gdy wszystko się psuje przez jeden błąd.


Poprowadzenie fabuły jest ciekawe, w kilku miejscach zaskakujące, ale w większości wiemy, w którą stronę to wszystko zmierza i jakie będzie zakończenie.

Autorka pisze bardzo lekko, wkłada w tekst mnóstwo emocji, dialogi są przemyślane i w praktycznie każdym z nich można znaleźć jakąś złotą myśl wartą zapamiętania.Weteran to cudowna, mądra i romantyczna książka, którą polecam każdemu, kto lubi powieści romantyczne. Katy Regnery oparła swoją książkę na Pięknej i Bestii, tchnęła w nią współczesność i nadała jej nowe, piękne znaczenie. Naprawdę, bardzo gorąco polecam!


Książkę Weteran objęłam patronatem medialnym i za tę możliwość dziękuję Wydawnictwu Niezwykłemu.


1 komentarz:

  1. Jestem właśnie w trakcie czytania tej książki i mimo, że dopiero jestem na ok. 100 stronie to jestem zakochana w tej historii. Ja już miałam okazję ją czytać dawno temu w oryginale, więc wiem co się wydarzy i jak skończy, ale po tak długim czasie, czytanie jej ponownie dostarcza mi znów mnóstwo emocji. Jak ja uwielbiam wydawnictwo za te wszystkie książki, które wydają :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger