Blog tour || L.A.Casey - Slater Brothers. Damien


Trzy dni temu, dwudziestego marca swoją premierę miała piąta część serii o Braciach Slater. To chyba najbardziej wyczekiwana przez czytelniczki historia. Czy autorce udało się mnie zaskoczyć? Czy Damien zdobył moje serce? Alannah Ryan had always suffered in silence, until that silence became so deafening she spilled secrets that she never intended to. At one point in her life, she yearned for adventure, a nail biting journey … something other than the mundane life she led. Her pleas were answered in the form of a tall, handsome heart breaker with a mop of white hair.

Alannah’s dreams for an exciting twist in her life were shattered because of a teenage mistake. One that has haunted her for over five years, and left her in pieces.

Damien Slater was the reason for every bad thing in the lives of those he loved most. A decision he made when he was just fifteen destroyed his brothers’ lives, and there was nothing he could do to change the things they had endured. Ruining them hurt, but ruining the only woman who wanted him for more than one night hurt a hell of a lot more.

Running away helped Damien heal, and returning to Ireland only caused Alannah more pain. Pain he intended to eradicate and replace with the passion he knew they both shared. Breaking down her walls was not the only challenge Damien faced. Another had plans of his own, and his intentions weren’t for physical vengeance, but something far worse.

Damien values Alannah above all else, and what Damien values, Damien fights for.Długo czekałam na tę książkę, Damien fascynował mnie, bo zawsze towarzyszyła mu otoczka tajemniczości. Jak to się mówi, cicha woda brzegi rwie, i to idealnie pasuje zarówno do Damien'a, jak i do Alannah, ponieważ każde z nich, pozornie ciche, ma w sobie ogień, którego nie sposób ugasić. Od czasu, gdy skończyłam czytać Damien'a zastanawiałam się jak skonstruować ten wpis, by nie zaspojlerować Wam wydarzeń, które dopiero poznacie, w końcu w Polsce już wkrótce poznamy Kane'a i Aideen a po nich przyjdzie pora na Rydera i Brannę.


Damien w końcu wrócił do domu, do swoich braci, jednak nic nie jest takie, jak w momencie jego wyjazdu. Bracia mają swoje partnerki, zakładają rodziny i żyją szczęśliwie, jedynie on musi odnaleźć swoje miejsce i osobę, u której boku chce iść przez życie. Gdy był nastolatkiem, popełnił błąd, który teraz za wszelką cenę będzie próbował naprawić, jednak Alannah nie należy do kobiet uległych i nie ułatwi mu zadania. Poza tym Alannah ma sekret — duży i seksowny sekret nazywający się Dante Collins. Gdy Damien się o nim dowiaduje, wpada w szał i postanawia wyładować się na Dantem. Przed Damien'em trudne zadanie, bo to nie jedyna komplikacja w życiu kobiety...

To by było na tyle, jeśli chodzi o fabułę — teraz pora na moje wrażenia!


Zacznę od tego, że Damien to najlepsza, jak dotąd, książka z serii Bracia Slater. Do tej pory nie mogłam się zdecydować, którego z braci lubię najbardziej — Nico, Alec i Ryder wkradli się w moje łaski bardzo szybko, jednak Damien zdobył moje serce i to właśnie on jest moim ulubieńcem.

W tej książce autorka postawiła na emocje i to one w niej są najważniejsze. Relacja Damiena i Alannah jest skomplikowana, a dziewczyna czuje się przez niego skrzywdzona i odrzucona. Naprawienie błędów przeszłości nigdy nie jest łatwe i na przykładzie Damiena autorka w bardzo trafny sposób to pokazuje. Skomplikowane relacje rodzinne Alannah stanowią tutaj wątek poboczny, jednak jest on bardzo istotny i dobrze opisany. Jeśli czytaliście wszystkie dotychczasowe części tej serii i myślicie, że o Slaterach wiecie już wszystko, to muszę was zmartwić, ponieważ pod koniec Damien'a na jaw wychodzą nowe, miażdżące serce, fakty.


Naprawdę jestem zaskoczona postacią Damien'a — wydoroślał, zmężniał, ale jednocześnie zachował swój młodzieńczy urok i chyba to w nim lubię najbardziej. Alannah też dorosła, stała się bardziej kobieca, samodzielna, prowadzi firmę, jednak okłamuje sama siebie i odpycha uczucia do Damien'a. Autorka sprawnie poprowadziła całą akcję, zadbała o momenty wzruszenia, radości i gorące sceny — wszystko zmierzało do wielkiego finału, w którym miało się rozstrzygnąć to, czy Alannah i Damien będą razem.


Damien to pełna emocji piata część serii Bracia Slater. To najbardziej dopracowana i przemyślana książka z tej serii, po przebiegu fabuły, widać, że autorka wykorzystała swój pomysł i z każdą kolejną książką potrafi coraz lepiej go realizować. Czytając Damien'a czułam chyba każdą z możliwych emocji, kochałam i nienawidziłam, śmiałam się i płakałam, naprawdę musicie przeczytać tę książkę. 

Po latach niepewności dostałyśmy w końcu historię najbardziej tajemniczego z braci, jednak skończyła się ona zbyt szybko. Na szczęście, już w czerwcu dostaniemy Alannah — nowelkę uzupełniającą. Przy okazji Damien'a, autorka zapowiedziała kolejne publikacje — Brothers — ostatnią część serii Bracia Slater, Collins Brothers — seria o braciach Aideen oraz Slater Legacy — o dzieciach naszych braciszków. Na wszystkie te książki czekam z niecierpliwością i mam nadzieję, że L.A.Casey nie będzie nas trzymać zbyt długo w niepewności.


Jeśli jeszcze nie czytaliście wywiadu z autorką to znajdziecie go TUTAJ.3 komentarze:

 1. Ja to już chyba wszędzie wspominałam, że "Dominic" mi się nie podobał i pewnie powtarzam się po raz milionowy :D Jednak czytam recenzje Aleca, teraz twoją Damiena i kusi mnie bardzo by jednak dać szansę kontynuacji. Boje się co prawda, że znów będę rozczarowana, ale myślę że w końcu się skuszę i się przekonam, czy coś się zmieniło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnaś dać szansę Alecowi, bo jest dużo lepszy od Nico ;)

   Usuń
 2. Wiadomo kiedy w polskim wydaniu będzie Ryder i Branna ?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger