Książeczki do poduszeczki: Jean Ure - Po prostu ja & Sekretne spotkanie


Po prostu jaKiedy masz starsze i młodsze genialne rodzeństwo, a tobie brakuje talentu; kiedy twoja rodzina porozumiewa się ze sobą, pokrzykując, a ty lubisz ciszę i spokój – to w jaki sposób możesz wyrazić siebie? Chyba tylko usuwając się jak najdalej, gdzie nikt cię nie zna i nie wyrobi sobie o tobie zdania na podstawie rodziny, z której pochodzisz. Może wtedy dowiesz się, kim tak naprawdę jesteś.


Sekretne spotkanieMegan i Annie są bystrymi dwunastolatkami, które pragną poznać swoją ulubioną autorkę Harriet Chance. Kiedy udaje im się skontaktować z córką Harriet – Lori, dziewczyny są podekscytowane i pełne nadziei, że ich marzenie się wkrótce spełni. Jednak kiedy Lori organizuje spotkanie z matką, autorka okazuje się być trochę dziwna. Dlaczego Megan wie więcej o swojej idolce niż ona sama? Dlaczego Harriet wydaje się być przerażona? Czy dziewczyny znalazły się w prawdziwych tarapatach?

Choć obie książki różni tematyka, jest coś, co je łączy — niesamowita lekkość, z jaką pisze Jean Ure oraz to, że w każdej z tych opowieści znajduje się morał.

Jean Ure poprzez Po prostu ja próbuje przekazać młodym czytelnikom to, że w życiu nic nie przychodzi lekko, jednak wiara w siebie i własne możliwości przybliża do osiągnięcia własnych celów. Środkowe dziecko nie ma łatwo, jednak warto pamiętać, że w rodzinie każdy jest ważny, każdy tworzy jeden fragment, a wszystkie łączą się w niezwykłą układankę.

Sekretne spotkanie to książka, którą warto polecać dzieciom w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Kryje się w nich niezwykle aktualny przekaz — w internecie nic nie jest pewne, nie wiadomo kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Niebezpieczeństwa w sieci to jedne z najpoważniejszych zagrożeń czyhających na dzieci w wieku szkolnym. Jean Ure w sposób nienarzucający się pokazuje dzieciom, że z internetowymi znajomościami należy postępować ostrożnie.

Obie książeczki są bardzo ciekawą propozycją dla młodszych czytelników i ich rodziców. Napisane prostym językiem, bawią i uczą. Pod zabawnymi przygodami bohaterem kryją się bardzo współczesne przekazy, które warto poznać. Gorąco polecamy!


Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Jaguar.

4 komentarze:

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger