Paulina Hendel - Żniwiarz. Czerwone słońce

Data wydania: 27.09.2017

Wydawnictwo Czwarta StronaSłowiańskie demony nie dają o sobie zapomnieć!

Jeszcze do niedawna Magda była zwykłą dziewczyną, pracującą w małej księgarni, jednak obecnie jej życie wygląda całkiem inaczej niż sobie to zaplanowała.

Po ostatnich perypetiach Magda wraca do życia w innym ciele, zmienia się również jej charakter… Razem z Feliksem chcą odszukać i unicestwić Pierwszego, najbardziej niebezpieczną istotę z jaką przyszło im się mierzyć. Gdy trafiają na Mateusza, który po wydarzeniach z poprzedniego roku wyprowadził się z Wiatrołomu, we troje wyruszają na poszukiwania zaginionego żniwiarza. A na świecie z niewiadomych przyczyn pojawia się coraz więcej nawich.​Paulina Hendel zaprasza do wykreowanego przez siebie świata po raz drugi.

Po przeczytaniu pierwszej części wydaje się wam, że dużo wiecie o życiu żniwiarzy? Wydaje się wam, że znacie zachowania nawich?
No właśnie... czytając Czerwone słońce, zdacie sobie sprawę, że tylko wam się wydawało. Nawi zmieniają swoje zachowania i nikt nie wie dlaczego...

Wiecie, po przeczytaniu Pustej nocy nie sądziłam, że Paulina Hendel zaskoczy mnie czymś w drugiej części, jednak udało się jej to. Czerwone słońce to kontynuacja losów Magdy i Feliksa, a także Mateusza, który dzięki Pierwszemu widzi to, czego nie widzą przeciętni ludzie. Paulina Hendel w tej części dokładniej opisała to, co dzieje się ze Żniwiarzem w nowym ciele. Magda przejęła mnóstwo cech dziewczyny, której ciało zajęła, ale autorka wyjaśniła, dlaczego tak się stało. Głównym pragnieniem dziewczyny staje się uśmiercenie Pierwszego, chęć zemsty często przesłania jej zdrowy rozsądek. Nie tylko charakter Magdy ulega zmianie, Feliks i Mateusz także się zmieniają, jednak cała trójka ma wspólny cel i żadne zmiany im nie przeszkodzą. Opisy nawich, ich zwyczajów i dziwnego zachowania wyszły autorce fenomenalnie. Jestem pod ogromnym wrażeniem Żniwiarza i z niecierpliwością czekam na trzecią część. Paulina Hendel pisze lekko, wciągając czytelnika do świata przez siebie wykreowanego, a zakończeniem sprawia, że już natychmiast chce się złapać za trzeci tom serii.

Czerwone słońce to niezwykle udana kontynuacja serii. Paulina Hendel stworzyła rewelacyjną serię, wykorzystując swój pomysł w 100%. Niesamowity, magiczny klimat, świetni bohaterowie i unikatowy styl autorki tworzą całość, od której nie można się oderwać. Dodatkowo okładka, która jest po prostu genialna... Trzecia część potrzebna na już!!! Gorąco polecam!Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

3 komentarze:

  1. Muszę w końcu znaleźć na nią chwilę czasu, bo jestem bardzo ciekawa tej kontynuacji!

    OdpowiedzUsuń
  2. Drugi tom jest super, bardzo mi się spodobał ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam na półce pierwszą część, muszę się w końcu za nią zabrać. ;) Wtedy pewnie od razu zakupię część drugą. ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger