Kasie West - Szczęście w miłości || RecenzjaMaddie nie jest impulsywna. Ceni ciężką pracę i lubi planować. Ale któregoś wieczora pod wpływem chwili kupuje los na loterię. I, ku własnemu zdziwieniu – wygrywa masę pieniędzy!


W jednej sekundzie Maddie nie poznaje swojego życia. Koniec ze stresowaniem się systemem stypendialnym w college’u. Ni stąd ni zowąd Maddie myśli o wynajęciu jachtu. A bycie w centrum uwagi całej szkoły jest super, dopóki nie zaczynają docierać do niej przykre plotki na jej temat, a przypadkowe osoby proszą ją o pożyczkę. I teraz Maddie nie ma pojęcia, komu można zaufać. Poza Sethem Nguyenem, z którym pracuje w miejscowym zoo. Seth jest miły i zabawny, i chyba wcale nie wie o wielkiej zmianie w życiu Maddie, a dziewczyna jakoś nie ma ochoty nic mu mówić. Co się stanie jednak, jeśli Seth pozna prawdę?

Oto pełna humoru i czułości historia w bestsellerowym stylu Kasie West: o wygranej, przegranej i… miłości.Wyobraź sobie, że żyjesz ze świadomością, że tylko ty trzymasz swoją rodzinę w kupie, że bez Ciebie wszystko się rozpadnie, a radosne chwile nigdy nie nadejdą. Zapomniałam dodać, że za parę dni skończysz dopiero osiemnaście lat. Nieciekawie prawda? Jednak Maddie nie narzeka, ciężko pracuje, by osiągnąć sukces, jednocześnie utrzymując rodzinę razem. Jednak, gdy w tak ważnym dla niej dniu, wszyscy zawodzą, pod wpływem impulsu kupuje los na loterię. Nie spodziewała się, że wygra, jednak dzięki tej chwili słabości zostaje bardzo bogatą nastolatką.

Kasie West pisze lekkie powieści dla nastolatków. Ja, choć od dawna nie mam już nastu lat, bardzo lubię sięgać po jej książki. Autorka tym razem wzięła pod lupę pieniądze i ich wpływ na życie ludzi. W sposób nienarzucający się pokazała, jak może zmienić się życie, gdy nagle wejdzie się w posiadanie dużej kwoty. Poprzez postać Maddie przedstawia różne sposoby na wykorzystanie pieniędzy, jednak głównym tematem jest to, jak pieniądz zmienia ludzi. Maddie doświadczyła, bardzo dotkliwie tego, że gdy nagle masz więcej niż inni, pojawiają się w twoim otoczeniu osoby, które chcą coś od ciebie dostać. Z osoby całkowicie przeciętnej i anonimowej, stała się bardzo popularną i rozchwytywaną dziewczyną. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że Maddie zaczęła się w tym wszystkim gubić, nie potrafiła odróżnić prawdziwych przyjaciół od osób zainteresowanych tylko jej pieniędzmi. Bardzo podobał mi się sposób, w jaki Kasie West opisała to, co przeżywała Maddie, nie przedstawiała tylko jednego punktu widzenia, ale pokazała różne możliwości. Możecie być pewni, że cała historia nie opiera się jedynie na wygranej w loterii. Kasie West pokazuje wątpliwości typowe dla nastolatek — pierwsza miłość, przyjaźń czy wybór uczelni. Bohaterowie naprawdę fajni, tacy prawdziwi, przyjemnie się o nich czytało.

Szczęście w miłości to lekka i przyjemna powieść, która pokazuje, jak wiele wyborów czeka młodego człowieka. To książka o przyjaźni, miłości i pieniądzach, które mogą przynieść zarówno szczęście, jak i kłopoty. Książkę czyta się błyskawicznie. Gorąco polecam!

Za książkę do recenzji dziękuję Księgarni Dadada.pl 

8 komentarzy:

 1. Sięgnę po ten tytuł, kiedy będę miała ochotę na coś niezobowiązujacego.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się nad tą książką. Chyba jednak wpiszę ją na swoją listę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie lekkie i przyjemne książki 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książki Kasie West, więc i tę będę chciała przeczytać :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 5. Również nastoletnie lata mam za sobą, ale nic nie poradzę na to, że lubię młodzieżówki i takie przyjemne powieści jak te Kasie West :) Doceniam je za prostotę i lekkość.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. "P.S. I like you" bardzo mi się podobała, także na pewno sięgnę po inne tytuły tej autorki, ale ten sobie odpuszczę, bo niezbyt pozytywne recenzje, które przeczytałam, skutecznie mnie do niej zniechęciły.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię styl autorki i jej powieści, dlatego po powyższą na pewno sięgnę. Jednak może nie będę się spieszyć, bo naczytałam się bardzo wielu opinii i póki co, moja chęć na nią opadła. Chociaż jestem niemal pewna, że autorka sobie poradziła.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger