Książeczki do poduszeczki - Już czytam po angielsku - Jungle Book & Alice in WonderlandSeria już czytam po angielsku kierowana jest dla dzieci (choć według mnie nie tylko dla nich), które potrafią już czytać. Cała seria ma trzy różne poziomy zaawansowania:


For Novice - dla dzieci/osób znających podstawy języka angielskiego i potrafiących przeczytać pojedyncze zdania w tym języku. 


For Competent - dla dzieci/osób potrafiących czytać proste, zwarte teksty, rozumiejących proste zdania złożone, oraz znających czasy Past Simple, Present Perfect Simple, Present Perfect Continuous.


For Expert - dla dzieci/osób swobodnie czytających dłuższe teksty po angielsku, w których występują zdania proste i złożone.Alice in Wonderland to klasyczna opowieść na podstawie książki Lewisa Carrolla. Mała Alicja w zagadkowy sposób, biegnąc za Białym Królikiem, trafia do Krainy Czarów, gdzie spotyka między innymi szalonego Kapelusznika, Pana Gąsienicę i Królową Kier. Przeżywa szalone przygody i w końcu sama nie wie, czy to była jawa, czy jednak sen…

Książeczkę można kupić na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa w super cenie 9.90zł

Alice in Wonderland to książeczka na poziomie For Novice. Historia małej Alicji opowiedziana jest prostymi zdaniami, tak by dzieci na najmniejszym poziomie zaawansowania w języku angielskim mogły zrozumieć jej sens. Na każdej stronie znajduje się jeden wyraz wraz z obrazkiem, tak by szybko i łatwo przyswoić dane słówko. Na końcu każdego rozdziału znajdują się dwa pytania sprawdzające zrozumienie tekstu, co według mnie jest świetnym pomysłem. Na końcu książeczki znajduje się słowniczek, zawierający słowa użyte w teksie.
Jungle Book to klasyczna opowieść na podstawie książki Rudyarda Kiplinga. Pewnego dnia w jaskini wilków zjawia się mały chłopiec. Poluje na niego tygrys Shere Kan. Jednak wilki postanawiają przygarnąć „ludzkie szczenię” i w ten sposób mały Mowgli staje się członkiem gromady wilków.
Jungle Book to książeczka na poziomie For Competent, zawiera zdania bardziej złożone od tych w Alice in Wonderland, ale dalej napisana jest w taki sposób, by dziecko czerpało radość z czytania. W tej książeczce jest więcej obrazkowych słowniczków, co wynika z większej trudności tekstu. Na końcu rozdziałów są pytania sprawdzające zrozumienie przeczytanego tekstu. Podobnie jak w poprzedniej książeczce tak i tutaj na końcu znajduje się słowniczek słów użytych w tekście, ale pojawiło się tu coś, czego nie było w poprzedniej — ćwiczenia. Dziecko po przeczytaniu książeczki ma do wykonania takie zadania jak wykreślanka, przeczytaj i połącz, uzupełnij tekst oraz krzyżówka.

Seria Już czytam po angielsku, jest świetnym pomysłem dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z samodzielnym czytaniem po angielsku. Książeczki kierowane są do dzieci, jednak naprawdę uważam, że każdy, kto chce zacząć czytać ze zrozumieniem w tym obcym języku, powinien od nich zacząć. Książeczki mają dużą czcionkę ułatwiającą czytanie, a ilustracje są skromne, ale bardzo ładne i przyjemne dla oka. Moje córeczki uczą się w angielskiej szkole, więc mogę te książki porównać do tych, które dostają ze szkoły do nauki czytania i mogę was zapewnić, że książeczki z serii Już czytam po angielsku, są na takim samym poziomie jak te angielskie, a dodatkowym atutem jest tutaj słowniczek i ćwiczenia. Obie książeczki zostają z nami jako pomoce przy nauce czytania po angielsku. Bardzo gorąco polecamy!


Za książeczki do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa.
1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawe książeczki, przydałyby się mojemu dziecku w nauce angielskiego. No i cena jest zachęcająca. ;)


    http://czytam-wszystko.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger