Agata Czykierda-Grabowska - Pod skórą || RecenzjaOskar wraca do domu po kilku latach nieobecności. Remont rodzinnego domu łączy z pracą w lokalnym klubie. To właśnie tam jego wzrok przykuwa dziewczyna wyłaniająca się z mgły.

Ada spędza wakacje, oddając się swojej największej pasji. Prowadzi zajęcia taneczne, a wieczorami wraz ze znajomymi imprezuje w największym klubie w mieście. Pojawienie się Oskara wywraca jej życie do góry nogami.

Tragedia podzieliła ich dawno temu. Nie da się o niej zapomnieć, jak nie da się zapomnieć o cierniu tkwiącym głęboko pod skórą. Czy można wybaczyć zdradę? Czy w obliczu tego, kim byli i kim się stali, zapomną o nienawiści i ponownie sobie zaufają?


"Pod skórą" to książka, którą autorka wydała samodzielnie w systemie self-publishing. 

Moje pierwsze spotkanie z Pod skórą miało miejsce w marcu 2016 roku. To wtedy Agata wysłała kilku osobom fragment książki, która zupełnie nie przypominała jej poprzednich opowiadań czy książek. 

Pod skórą nie jest typową powieścią z gatunku new adult. Agata połączyła motyw friend-hate-love (od przyjaźni, przez nienawiść aż do miłości) z ciekawym wątkiem kryminalnym, tworząc intrygującą całość. Najmocniejszym elementem tej książki są jej bohaterowie, nie tylko pierwszoplanowi. Pozwólcie jednak, że wspomnę tylko o tych głównych postaciach. Oskar to młody chłopak, który doznał kiedyś wielkiej krzywdy, autorka nie zdradza jednak od razu, o co chodzi, stopniowo odsłaniając karty przeszłości. Pomimo wszystkiego, czego doświadczył, czuje mocne przywiązanie do rodzinnego domu, a jego miłość do matki widać na pierwszy rzut oka. Jak to możliwe, że taki sympatyczny chłopak jak on, tak źle traktuję Adę — przyjaciółkę z dzieciństwa. Ada to bardzo pozytywna dziewczyna, jej pasją jest taniec i oddaje się mu przy każdej możliwej okazji. Ponowne spotkanie z Oskarem budzi w niej nieufną zołzę. Dziewczyna nie rozumie, dlaczego Oskar tak łatwo ją skreślił, nie dając szansy na wytłumaczenie. Wie, że nie może sobie pozwolić na ponowne zaufanie. Jednak autorka w bardzo sprawny sposób pokierowała tą dwójką, wplątując ich w kilka sytuacji praktycznie bez wyjścia. 
Muszę przyznać, że Agata naprawdę dobrze rozplanowała fabułę, bo udało jej się zaskoczyć mnie w kilku momentach. Agata pisze bardzo lekko, dzięki czemu książkę czyta się bardzo przyjemnie. Dzięki wpleceniu wątku kryminalnego nie łatwo oderwać się od lektury. Początkowo obawiałam się, jak autorka poradzi sobie z połączeniem typowej powieści new adult z wątkiem kryminalnym, jednak niepotrzebnie, ponieważ wszystko łączy się w spójną całość.

Pod skórą to książka, która zaskoczy niejednego czytelnika. Nie jest to typowa powieść new adult, śmiało więc mogą po nią sięgać starsi czytelnicy. Myślę, że warto po nią sięgnąć nie tylko ze względu na jej treść, ale także ze względu na to, że ta książka została wydana przez samą autorkę. To ona musiała zadbać o korektę, okładkę, skład, wydruk i kanały dystrybucji, a w Polsce self-publishing nie jest bardzo popularny. Polecam!


Przypominam, że książkę można kupić jedynie w księgarni internetowej Nieprzeczytane.pl


Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce.

5 komentarzy:

 1. Bardzo intryguje mnie ta powieść. Do tego zbiera wiele pozytywnych opinii, więc musi posiadać TO COŚ. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przeczytam tę książkę. Intryguje mnie ten wpleciony wątek kryminalny. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem bardzo ciekawa tej ksiązki, bo czytałam Jak powietrze i Wszystkie twoje marzenia i lubię styl autorki

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie ta książka jest jak na razie najlepszą autorki. Od samego początku do końca nie mogłam się oderwać. Dodatkowo każdy wątek został zamknięty - szczególnie nie spodziewałam się zakończenia, które było totalnym zaskoczeniem. Nawet nie pomyślałam, że autorka da nam odpowiedź również na tę zagadkę. Żałuję jedynie, że nie było reakcji innych. Śmiało mogę napisać, że to moja ulubiona polska autorka i biorę jej powieści w ciemno :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger