Książeczki do poduszeczki: Dav Pilkey - Kapitan Majtas. Inwazja Nieprawdopodobnie Nikczemnych Kucharek z Kosmosu (i zaraz potem atak Równie Paskudnych i Makabrycznych Truposzów) & Kapitan Majtas. Przerażający plan profesora Pofajdanka


Kapitan Majtas. Inwazja Nieprawdopodobnie Nikczemnych Kucharek z Kosmosu (i zaraz potem atak Równie Paskudnych i Makabrycznych Truposzów)


Pokonał diabolicznego Doktora Pampersa, wykończył straszliwe, Krwiożercze Klozety... A teraz czeka go walka na śmierć i życie. Kapitan Majtas i jego twórcy zostali zaatakowani przez trzech potężnych kosmitów z oślizgłymi, zielonymi mackami, którzy chcą zapanować nad Ziemią. Oto nowa, kosmiczna przygoda Kapitana Matjasa.


Kapitan Majtas. Przerażający plan profesora Pofajdanka


"George i Harold nie są złymi chłopcami. Po prostu lubią "ożywiać atmosferę" w szkole. Niestety, ich bardzo pomysłowe żarty wpędzają czasami obu w poważne tarapaty. A kiedy nauczycielem geografii został profesor Pofajdanek, niemal doprowadzili do opanowania świata przez szalonego naukowca sterującego gigantycznym robotem! Oto kolejne wyzwanie dla Kapitana Majtasa!"
Kolejne dwa tomu przygód o Niesamowitym Kapitanie Majtasie i niesamowicie niesfornych chłopcach. O tych książkach naprawdę nie trzeba dużo pisać, je po prostu trzeba przeczytać. Ja jestem pod wrażeniem wyobraźni autora, sama bym nie wpadła na takie pomysły, a on ubrał te szalone wybryki w postaci dwóch chłopców. Śmiech to zdrowie, dla ludzi w każdym wieku, i myślę, że Przygody Kapitana Majtasa również nie mają ograniczenia wiekowego. Trzeci tom przygód Kapitana Majtasa podobał mi się najmniej ze wszystkich, jednak czwarty — Przerażający plan profesora Pofajdanka podobał mi się ze wszystkich najbardziej. Przy tej książce nie można powstrzymać śmiechu. Wyobraźcie sobie, siedzicie sobie w klasie, wchodzi nowy nauczyciel i się przedstawia - "Dzień dobry, chłopcy i dziewczęta. Nazywam się profesor Pofajdanek." Potrafilibyście się nie roześmiać? Ale w tej książce nie chodzi tylko o śmiech, bo pod dużą dawką humoru Dav Pilkey ukrył przesłanie, dla tych dużych i małych. Domyślacie się jakie? Otóż chodzi o to, by nigdy się z nikogo nie wyśmiewać, bo wszystko, co dajemy innym, także naszym zachowaniem, wróci do nas dwukrotnie. A kto chciałby narazić się na gniew szalonego naukowca?

Trzecia i czwarta Przygoda Kapitana Majtasa to kolejna dawka śmiechu w bardzo fajnej postaci. O takich książkach powinno mówić się głośno, być może wówczas dzieciaki odstawiłyby na bok tablety i telefony i odnalazły trochę radości w słowie pisanym. Chociaż martwię się, co by się stało, gdyby dzieci wzięły przykład z Georga i Harolda....
Po raz kolejny, gorąco polecamy!Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger