Książeczki do poduszeczki: Dav Pilkey - Przygody Kapitana Majtasa & Kapitan Majtas. Inwazja krwiożerczych klozetów

Przygody Kapitana Majtasa

George z Haroldem wymyślili największego superbohatera w historii swojej szkoły, a teraz zamierzają go ożywić! Oto Kapitan Majtas! Jego prawdziwe nazwisko jest tak tajne, że nawet on sam go nie zna! W środku są ruchome obrazki i komiksy.

Kapitan Majtas. Inwazja krwiożerczych klozetów


George i Harold to bardzo odpowiedzialni chłopcy. Gdy tylko w szkole wybucha jakaś afera, zazwyczaj właśnie oni ponoszą za to odpowiedzialność. A teraz znowu wymyślili kolejne psikusy! Najpierw kilkoma głupimi kawałami popsuli szkolny turniej wynalazców, a potem przez przypadek stworzyli armię straszliwych Krwiożerczych Klozetów, które zamierzały zapanować nad światem. Czy ktoś powstrzyma te mięsożerne porcelanowe miski? Oto kolejne wyzwanie dla Kapitana Majtasa.
źródło opisu
Postanowiłam napisać o tych dwóch książkach w jednym poście, dlatego że przeczytałam je jedną po drugiej. Jedno co mogę wam napisać, to, że mam nadzieję, że moje córki nigdy nie wpadną na takie pomysły!

George i Harold to dwa łobuzy, którzy uwielbiają płatać figle i robić innym żarty, które śmieszą tylko ich. Pomyślcie o jakimś głupim dowcipie, a oni na pewno to zrobili! Chłopcy są bardzo kreatywni i już w tak młodym wieku wiedzą, jak zadbać o swoje finanse. Korzystając ze szkolnego sprzętu, kopiują egzemplarze autorskiego komiksu o Kapitanie Majtasie i sprzedają go kolegom — biznes się kręci. Jednak w szkole jest ktoś, kto nienawidzi dzieci, żartów a najbardziej na świecie nie znosi komiksu o Kapitanie Majtasie. Oczywiście, chłopcy nie potrafili oprzeć się pokusie i po raz kolejny spłatali figla w rezultacie, którego Kapitan Majtas pojawił się w ich życiu na prawdę. W drugim tomie również nie brakuje niezwykłych przygód. Dav Pikley wzbogacił tę część, mamy więcej akcji, więcej śmiechu i absurdalnych motywów, takich jak olbrzymia muszla klozetowa. Autor w swoich książkach wyśmiewa grono pedagogiczne, wplątując nauczycieli w śmieszne, obciachowe sytuacje. Myślę, że jest to zemstą, za lata, które spędził w szkole, płatając figle, a nauczyciele nie potrafili go zrozumieć.
Obie książki o Kapitanie Majtasie to świetne, śmieszne opowieści nie tylko dla dzieci. Nawet ja śmiałam się z przygód chłopców i ich ciągłą pogonią za nieporadnym Kapitanem Majtasem. Wydanie książek jest bardzo dopracowane, częściowa forma komiksu, ciekawe, choć czarno-białe ilustracje sprawiają, że całość jest bardzo interesująca. Po przeczytaniu tych książek mam nadzieję, że moje córki nie zainspirują się pomysłami chłopców i nie postanowią przykleić nauczycieli do krzeseł.Przygody Kapitana Majtasa oraz Kapitan Majtas. Inwazja krwiożerczych klozetów to książki, które bawią i udowadniają dzieciom, że z książką w ręce też można się świetnie bawić. Książki, choć są kierowane dla dzieci, wywołają śmiech także u starszych czytelników. Polecamy!!!Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Jaguar.

2 komentarze:

  1. moje córki zaczynają poznawać świat komiksów, może ten tytuł im się spodoba a i ja chętnie sie pośmieje

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam :) Kapitan Majtas jest dobry dla czytelników w każdym wieku :)

      Usuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger