Dominika Rosik - Projekt królowa


Data wydania: 27.03.2017
Wydawnictwo Zysk i S-ka


Osiem osób. Tajemniczy ogród zimowy. I eksperyment, którego nigdy nie zapomną…

Godzina 17.00. Emily budzi się w podziemiach szpitala psychiatrycznego. Poznaje siedem osób, których nigdy wcześniej nie spotkała. Nikt nie pamięta poprzedniej nocy. Telefony oraz komputery zostały zablokowane. Z każdą godziną sytuacja zaczyna się pogarszać. Pojawiają się kolejne niewiadome i dzieją się rzeczy, których nie da się logicznie wyjaśnić. Ktoś zmusza bohaterów do gry na śmierć i życie...

Prawda? Złudzenie? Żart? Efekt choroby psychicznej jednego z bohaterów? A może wszystkich? Jedno jest pewne. Uczestnicy eksperymentu muszą poddać się regułom gry, żeby znaleźć wyjście z obiektu. Zwłaszcza, gdy wychodzi na jaw, że każda z uwięzionych osób kłamie.


Wraz z bohaterami pozwól się wciągnąć w mroczne miejsce pełne sekretów, plątaniny wizji oraz niedoskonałej pamięci. Obserwuj, jak budzą się demony przeszłości, rodzi się miłość, przyjaźń, nienawiść oraz strach. I przede wszystkim odpowiedz na najważniejsze z pytań: Gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna iluzja?
''Tajemnice przywierają do naszego ciała jak druga skóra. 
Czasami całe życie i próbujemy o nich zapomnieć, zrzucić je 
z siebie, a one i tak wypełzają z ukrycia w najmniej 
oczekiwanym momencie.''


''Projekt królowa'' to debiut Dominiki Rosik, książka ta łączy w sobie wiele gatunków, a granice pomiędzy nimi zacierają się podczas rozgrywanej przez bohaterów partii szachowej. To nietypowa historia ośmiorga obcych sobie osób, które budzą się w obcym miejscu, nie pamiętając, jak i dlaczego się tam znaleźli. Autorka oparła swoją książkę na motywie szachowym. Osiem obcych sobie osób ma za zadanie rozegrać partię szachów z nieznanym przeciwnikiem. Nie jest to jednak zwykła gra — to walka o przetrwanie. Zwycięży najlepszy. Każdy kolejny ruch na szachownicy odkrywa prawdę o uczestnikach, ujawniając ich sekrety. Kim są naprawdę? Skąd się tam wzięli? Dlaczego szachy są tak ważne? Odpowiedzi znajdziecie w książce.


''Boimy się nieznanego, a tak naprawdę 
w każdym z nas mieszka obcy.''


''Projekt królowa'' to świetny debiut! Pomysł na umieszczenie bohaterów w podziemiach szpitala psychiatrycznego jest niepowtarzalny i wyjątkowy, nie czytałam dotąd podobnej książki. Oparcie fabuły na partii szachowej okazał się fenomenalnym posunięciem, nie zdradzę wam dlaczego, bo zepsułoby wam to całą przyjemność z czytania tej książki. Tajemnica i napięcie towarzyszą nam od pierwszych stron, nie pozwalając oderwać się od książki. Kreacja bohaterów to coś genialnego, gdy wydaje nam się, że coś o nich wiemy, autorka pokazuje nam, że kompletnie się myliliśmy. Jak myślicie, jak wiele masek jest w stanie włożyć człowiek, by ukryć prawdziwą twarz? Co jesteśmy w stanie poświęcić, by osiągnąć cel? Przyjaciel czy wróg, jak to rozpoznać? 


''Każdy dom ma swoje tajemnice. 
Ściany przesiąknięte wstydem, brudem, przerażeniem. 
Teraz rozumiem, dlaczego niektórzy nie chcą otworzyć swych drzwi.''


''Projekt królowa'' to mistrzowsko poprowadzona gra psychologiczna, ujawniająca prawdę o ludzkiej psychice. Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób traktujemy osoby w naszym otoczeniu? Czy widzimy w nich jedynie przeszkodę w drodze do celu? Książka Dominiki Rosik w sposób nienachalny zmusza do refleksji na temat relacji międzyludzkich. Gorąco polecam!!


''Każdego można złamać. 
Wystarczy znaleźć jego słaby punkt.'' 


5 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie ta książka, szczególnie z powodu umieszczenia akcji w podziemiach szpitala psychiatrycznego. Na pewno się w nią zaopatrzę :)
  Read With Passion

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też podobała się ta książka, świetny debiut, aczkolwiek ja wobec tej powieści mam kilka zarzutów. Przede wszystkim to podobieństwo głównego wątku do HP...Nie wiem, ale boli mnie jakoś strasznie ...
  Pozdrawiam gorąco :D
  Kasia z Recenzje Kasi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do HP? :D jakoś nie zauważyłam tego podobieństwa xD

   Usuń
 3. Ooooo, zaciekawiłaś mnie. Ostatnio też czytałam książkę mało znanego polskiego autora. Fajnie, że dobrych polskich książek jest coraz więcej :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger