A. Meredith Walters - Twoim śladem


Data wydania: 6.07.2016

Wydawnictwo YA!


Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aubrey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?"Widzę cię lepiej w ciemnościach, nie potrzebuję światła." 


Zatracenie...
Maxx zatracał się w narkotykach, Aubrey zatracała się w Maxxie — oboje przestali normalnie funkcjonować, pogubili się i swoim postępowaniem rujnują sobie życie. Błędne koło, z którego nie chcieli się wyrwać. Brutalna rzeczywistość dopada jednak każdego, ich także, a spotkanie z nią nie będzie łatwe...
Autorka wykonała kawał dobrej roboty! Ta książka pod powłoczką romansu pomiędzy studentami kryje bardzo poważny problem — narkomanię, główni bohaterowie są w ten czy inny sposób związani z tematyką uzależnień. Aubrey jest postacią skomplikowaną- z jednej strony jest niepewną siebie młodą kobietą, a z drugiej wykazuje się wielką charyzmą i siłą charakteru, ma obsesję na punkcie porządku, przed poznaniem Maxxa była odpowiedzialna i przesiadywała w swoim mieszkanku. Autorka bardzo dobrze poradziła sobie z tą postacią, świetnie oddała zagubienie Aubrey i to, w jaki sposób próbowała odnaleźć równowagę w życiu. Maxx to chłopak, który nie miał łatwego życia i by je sobie ułatwić, wplatał się w narkotyki. Cały czas wydawało mu się, że nad tym panuje, że to on kontroluje nałóg, a nie on jego — jest na równi pochyłej i nie zdaje sobie z tego sprawy. Postać Maxxa wyszła autorce świetnie, w sposób, według mnie, idealny ujęła to, co dzieje się w głowie osoby uzależnionej. W głowie tego chłopaka toczy się walka o to, co jest dla niego najważniejsze — Aubrey czy magiczna tabletka przynosząca mu spokój. Tik tak — zegar tyka — którą drogą podąży Maxx?
Meredith Walter posługuje się prostym językiem, wie, co chce przekazać poprzez swoją książkę i jak to zrobić. Dużą uwagę poświęciła na analizę tego, co działo się w psychice bohaterów — mnie się to bardzo spodobało, sprawiło, że to nie puste frazesy o uzależnieniu, czytelnik mógł dzięki temu poznać, co kieruje uzależnionym. Książkę czyta się błyskawicznie, a co najważniejsze, po jej zakończeniu długo nie można o niej zapomnieć.

"Twoim śladem" porusza ważny i ciężki temat uzależnień pośród młodych ludzi. Większość z nich nie widzi problemu, uważają, że kontrolują sytuację, że mogą rzucić to w każdej chwili. Rzeczywistość jest jednak bardziej brutalna. Uzależnić się można nie tylko od alkoholu czy narkotyków, ale także od obecności drugiej osoby. Co może wyniknąć ze związku dilera-narkomana i uzależnionej od niego dziewczyny? Czy Maxx pociągnie za sobą Aubrey na samo dno? A może to ona pomoże mu wydostać się z nałogu? Trzecia opcja jest najbardziej ponura — oboje pozwolą, by ciemność ich pochłonęła i zabrała szansę na ratunek. Jak myślicie, jak kończy się ta książka? Naprawdę szczerze polecam wam tę książkę, nie jest to cukierkowe love story zakończone happy endem. To bardzo prawdziwa opowieść o brzydocie uzależnienia i jego wpływu na ludzi w otoczeniu. Jeśli macie tę książkę już za sobą to koniecznie dajcie znać, jakie są wasze odczucia po lekturze.

2 komentarze:

 1. Nie mogę się doczekać, aż po nią sięgnę. Za niedługo u nas w Polsce pojawi się drugi tom, a więc mam co nadrabiać.

  Hubert z Thelunabook
  http://maasonpl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten tom przeczytałam jakoś w marcu, bardzo mi się spodobał, a drugi obecnie jest w drodze... powinien dotrzeć w przyszłym tygodniu, więc już zacieram na niego rączki <3 Mam nadzieję, że autorka utrzyma poziom ;)
  Pozdrawiam!
  Książki bez tajemnic

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger