Sarah J. Maas - Imperium burz
Data wydania: 26.04.2017

Wydawnictwo Uroboros Droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. I choć młoda królowa z każdym dniem coraz lepiej poznaje potęgę swojej magii, to wie, że nie wygra wojny z Erawanem w pojedynkę. Nadszedł czas szukania sojuszników. Kto odpowie na jej wezwanie? I jaką cenę będzie skłonna zapłacić za zwycięstwo z siłami ciemności?
Imperium burz to piąty tom bestsellerowej serii Szklany tron, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.


Myślicie, że oczekiwanie na tę książkę było straszne? Mylicie się. Prawdziwą męczarnią jest przeczytanie ''Imperium burz'', kiedy na horyzoncie nie widać premiery kolejnej części. Sarah jak mogłaś mi to zrobić? Zakończyć w takim momencie? <płacze>

''Imperium burz'' to piąty tom serii Szklany tron. Aelin i jej najbliżsi brali udział w krwawych i brutalnych wydarzeniach, ale przeżyli, stali się silniejsi i zdeterminowani, by pokonać Erawana. Wielu ludzi muszą do siebie przekonać, wiele przeciwności pokonać, by Aelin mogła zasiąść na tronie Terrasenu.

''Imperium burz'' to ciągła akcja, walka i niebezpieczeństwo. Ta część jest, według mnie, najbardziej emocjonującą i trzymającą w napięciu pośród wszystkich pięciu książek. Aelin i Rowan są siłą i opoką nie tylko dla siebie nawzajem, ale także dla najbliższych, którzy zdecydowali stanąć z nimi do walki z Erawanem. W poprzednich częściach autorka pokazała, że uczucie łączące Aelin i Rowana jest niezwykłe, wielkie i trwałe. W ''Imperium burz'' Sarah J. Maas nie poświęciła wiele uwagi ich związkowi, nie oznacza to jednak, że brakuje tu wątku miłosnego — Lorcan i Elide, Aedion i Lyssanra, Dorian i Manon, skutecznie zapełniają tę lukę.

To, co spodobało mi się najbardziej w ''Imperium burz'', to nie ciągła walka i niebezpieczeństwo, a to, w jaki sposób dojrzeli bohaterowie — zwłaszcza Aelin i Rowan. Ona nie jest już tą porywczą i lekkomyślną dziewczyną, dojrzała i stała się zdeterminowana, by osiągnąć swój cel, a to uczyniło ją jeszcze bardziej niebezpieczną. Rowan stał się bardziej pewny uczucia łączącego go z Aelin, jest mniej porywczy. Oboje marzą o spokojnym życiu w Terrasenie, po wygranej wojnie z Erawanem. Czy im się to uda?

''Imperium burz'' to mistrzowsko zaplanowana intryga, od pierwszej strony autorka wciąga nas w sieć tajemnic, prastarych sekretów i niebezpieczeństw. Stopniowo poznajemy odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale autorka nie spieszy się z ich ujawnieniem.

''Imperium burz'' to najlepsza część z serii Szklany Tron. Sarah J. Maas udowodniła, że ciągle się rozwija i przygotowuje kolejne niespodzianki dla swoich czytelników. ''Imperium burz'' to książka pełna akcji, walk i niebezpieczeństwa, z zakończeniem, przez które będziecie chcieli krzyknąć ''Co do diabła?!". Bardzo, bardzo gorąco polecam!!Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Uroboros.


6 komentarzy:

 1. Z każdym tonem bardziej chce ale boję się ze zakocham się na zaboj a wolę wiedzieć kiedy będzie kolejny tom

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo, iż wciąż mam wiele wątpliwości, co do Maas to już wiem, że koniecznie muszę zapoznać się z Jej książkami. Może pokocham je jak wielu innych czytelników? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam fantastyki, więc sobie odpuszczę. :)

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie. ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham Sarah J. Maas i moim marzeniem jest przeczytanie Szklanego Tronu, bo jak dotąd miałam styczność tylko z Dworami, które mnie zachwyciły :)

  Książkowy Zakątek

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham tę serię! I aż mnie skręca, że tyle muszę czekać na kolejny tom, bo Imperium przeczytałam w styczniu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przyznać, że obawiam się tej książki, bo po Maas wszystkiego można się spodziewać i boję się co tym razem wymyśliła, ale z drugiej strony nie mogę się doczekać kiedy po nią sięgnę :D
  Ebook już czeka na swoją kolej :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger