Mamy na Dzień Mamy - polecajka książkowaW tym wyjątkowym dniu przygotowałam dla was wpis we współpracy ze znajomymi blogerkami, autorkami i czytelniczkami. To właśnie one polecają książkę idealną dla każdej mamy.Dla naszych mam polecam wszystkie powieści Philippy Gregory. Moja mama się w nich zaczytuje a ja staram się ją zawsze uszczęśliwić kolejną, nową książką tej znakomitej autorki. Dla młodszych mam, które lubią romans z wątkiem fantastycznym polecam trylogię Spętanych przez Bogów oraz Cassandrę Clare i jej Diabelskie maszyny.


Sięgając po książkę "Bez strachu. Jak umiera człowiek" miałam mieszane uczucia. Z jednej strony strach, bo nie lubię czytać o śmierci a z drugiej ciekawość że może jednak skrywa coś co mnie zainteresuje! Nie zawiodłam się. Opowieść co dzieje się z naszym ciałem po śmierci,jak zostaje ono przygotowane do ostatniego spotkania z bliskimi. Poznanie tematu śmierci z tak bardzo bliska dał mi wewnętrzny spokój! Strach który czułam zanim sięgnęłam po tą książkę minął i z czystym sumieniem mogę polecić ją nie tylko mamą,ale każdemu kto chcę poznać tajniki pracy w prosektorium.
Paulina Kania


Kiedy poproszono mnie o polecenie jednego tytuły dla mam, od razu pomyślałam od książce "Nella. Piękno nieoczekiwanego" - Kelle Hampton.
Jest to prawdziwa historia kobiety, która z wielką miłością oczekiwała na narodziny swojej drugiej córeczki. Księżniczki, która pod każdym względem w jej wyobrażeniach już była idealna, tak, jak jej starsza córka oczekująca na odnalezienie się w roli siostry. Dziewczynki miały być najlepszymi przyjaciółkami. Miały razem się bawić, biec przez życie i zdobywać najwyższe szczyty. Po porodzie okazuje się, że maleńka dziewczynka urodziła się z zespołem Downa.
Tu rozpoczyna się jedna z najpiękniejszych historii, jakie miałam okazję poznać. Piszę to z perspektywy matki, jak i córki. Jest to opowieść o sile wielkiej miłości, odnalezieniu się w bardzo trudnej sytuacji. Historia tych ludzi pokazuje, jak wpleść marzenia w życie, które nigdy nie będzie usłane różami. Gorąco polecam!
W trakcie pisania tych kilku zdań w moje myśli wpadł jednak jeszcze jeden tytuł, a mianowicie "Ocal mnie" autorstwa Lisy Scottoline. Uwielbiam książki tej pisarki, ponieważ zawierają w sobie wiele mądrości, poruszają trudne tematy i niosą ważne przesłanie. To książki, po których każda z nas z całą pewnością na chwilę się zatrzyma i zastanowi, jak ona zachowałaby się będąc w sytuacji głównych bohaterów. "Ocal mnie" to opowieść pewnej zwyczajnej rodziny. Matka pomaga podczas długich przerw w szkole, do której uczęszcza jej córka. Głównym zadaniem jest przypilnowanie dzieci. Nic trudnego. Pewnego dnia podczas długiej przerwy w pobliżu stołówki wybucha pożar. Opiekunowie ewakuują dzieci i kiedy większość jest już na zewnątrz, główna bohaterka uzmysławia sobie, że jej córeczka prawdopodobnie utknęła w toalecie, po tym, jak po raz kolejny dokuczały jej koleżanki. W tym momencie kobieta staje przed ogromnie trudnym zadaniem: wyprowadzić z płonącej stołówki dziewczynki, które uprzykrzały życie jej córce, czy biec ratować własne dziecko? Jakie konsekwencje poniesie za swoje decyzje rozdarta matka? Tej książki nie da się opisać. Zarówno pierwszą, jak i drugą trzeba po prostu poznać. Gwarantuję jedno - nie zawiedziecie się
Daria Skiba
www.kraina-ksiazka-zwana.pl


Książka , która w ostatnim czasie wywarła na mnie największe wrażenie , to ''Dom sióstr'' Charlotte Link. Jest to książka , którą polecam wszystkim mamom, które potrzebują zrobić sobie przerwę od codzienności. Książka jest tak wielowątkowa i wciągająca, że można zapomnieć o otaczającym nas świecie. Akcja dzieje się w teraźniejszości, ale dużą jej część stanowią zapiski z przeszłości, które w moim odczuciu ją dominują. Opowiadają dzieje Frances Gray, z małej wioski w Anglii , której życie obfitowało w wiele przygód. Jest to powieść w której znaleźć można trochę, historii, miłości, zdrady a nawet tajemnicza zbrodnie.
Lidia Całusińska


Gdy myślę o książkach zawsze mam jasny obraz komu polecić daną powieść, jednak z wyborem książki z okazji dnia matki miałam problem. Jeśli miałabym wybrać pozycję idealna i uniwersalną która podpasuje każdej mamie wybrałabym trylogię obuwniczą, która wyszła z pod pióra Wandy Szymanowskiej. Trylogia ta opowiada losy Antoniny, która walcząc o siebie ucieka od męża, lecz nie są jej obojętne losy jej córki. Te książki idealnie obrazują jak ważna jest wiara we własne możliwości i wewnętrzna harmonia a szczęśliwa matka to ta co swym szczęściem emanuje na swe dzieci. Każda mamusia dbając o siebie dba o swoich bliskich. Książki godne polecenia i czerpania z nich siły do realizacji marzeń tych prywatnych jaki tych rodzinnych. Polecam każdej mamie
Marta Daft
www.martawsrodksiazek.blogspot.co.uk


Małe życie Hanya Yanagihara Piękna, cudowna, niezwykła.. Taka jest ta książka.. Pierwsze 100 stron zniechęca - bo trzeba się przyzwyczaić do stylu pisania autorki, ale jak już się przez nie przebrnie, to jest już tylko coraz lepiej i lepiej.. Czytając tę książkę uśmiechałam się, płakałam, odkładałam ją na chwilę - żeby złapać drugi oddech - tyle wzbudziła we mnie emocji.. Powieść jest o wszystkim - dzieciństwie, dorastaniu, poszukiwaniu swojej drogi.. Jest o sztuce, dążeniu i walce w osiągnięciu wyznaczonych celów.. Jest o uzależnieniach, życiu z depresją i traumą, samookaleczeniu... Jest o wybaczaniu i akceptacji drugiego człowieka, takim jaki jest. Jest o miłości - w jej różnych aspektach - tej rodzicielskiej, tej partnerskiej i tej w przyjaźni.. I dla mnie ta książka właśnie o tym jest nade wszystko - o miłości w przyjaźni - o tym, że prawdziwa przyjaźń przetrwa wiele, nie podda się przy pierwszej próbie, że jeśli jest prawdziwa - to przetrwa wszystko. Jest o walce o drugiego człowieka - nawet, gdy ta osoba tego nie chce - zostałeś wyrzucony drzwiami - wejdź oknem i walcz dalej.. Polecam z całego serca.
Marta Sierakowska


Książki idealne na prezent z okazji Dnia Mamy:
1. "Powrót do starego domu" - Ilona Gołębiewska
To opowieść o losach Alicji Pniewskiej, która po trzynastu latach małżeństwa dowiaduje się, że mąż- Paweł zdradza ją od dłuższego czasu. Kobieta decyduje się wówczas pojechać do rodzinnego starego domu mieszczącego się w Pniewie, aby nabrać dystansu do wielu spraw, siły do walki z Pawłem w sądzie, spojrzeć z innej perspektywy na swoje dotychczasowe życie, a być może poniekąd zapomnieć o dramatycznej przeszłości i odnaleźć w pięknym otoczeniu przyrody drogę do szczęścia i miłości. Alicja owe miasteczko zawsze wspominała z rozrzewnieniem, utęsknieniem, a chwilami z uśmiechem na twarzy. Już pierwsze dni pobytu na wsi obfitują w wiele zaskakujących zdarzeń. Przede wszystkim otrzymuje pamiętnik zmarłego dziadka Jana i odnajduje dokument, który nie tylko odkrywa karty przeszłości, ale w pewnym sensie zmienia jej obecne życie... "Powrót do starego domu" to słodko-gorzka historia o różnych odcieniach miłości, o bezinteresownej przyjaźni, o zdradzie, utracie najbliższych osób, wybaczaniu, udzielaniu pomocy i wsparcia drugiemu człowiekowi, odkrywaniu sekretów rodzinnych oraz tajemnic sprzed kilkudziesięciu lat, poznawaniu siebie na nowo i realizowaniu własnych pasji i marzeń, zaczynaniu nowego etapu w życiu, radzeniu sobie z traumatycznymi wspomnieniami, próbach zapomnienia o dramatycznych wydarzeniach, o zazdrości, zaufaniu, naiwności, a także o wierze w lepsze jutro i nadziei na spokojne, radosne i pełne cudownych barw życie. To powieść pełna ciepła, zapachów, smaków, wzruszeń, lekkiego humoru oraz pozytywnej energii. To opowieść będąca powrotem do przeszłości, swego pochodzenia, dzieciństwa oraz do rodzinnego domu - miejsca zakorzenionego głęboko w sercu oraz stanowiącego azyl i zapewniającego poczucie bezpieczeństwa i ukojenia. "Powrót do starego domu" to książka niezwykle życiowa, poruszająca trudne zagadnienia, skłaniająca do refleksji oraz zawierająca niejedno cenne przesłanie. 

2. "Chwila na miłość" - Joanna Stovrag
"Chwila na miłość" to zapis pięknych, a zarazem bolesnych wspomnień Joanny Stovrag sprzed ponad dwudziestu lat. W książce autorka dzieli się swoimi wrażeniami z pobytu w Sarajewie, przeżyciami w związku z wyprawą na Bałkany, spostrzeżeniami, przemyśleniami, uczuciami towarzyszącymi jej od momentu wyjazdu z Polski aż do samego powrotu stamtąd, problemami, z jakimi musiała się mierzyć zarówno w Sarajewie, jak i w Polsce, intymnymi chwilami z jej życia oraz najważniejszym i najpiękniejszym momentem, kiedy to poznała miłość swego życia - Sejo. Ponadto pokazuje relacje innych osób, będących świadkami oraz uczestnikami przerażających zdarzeń podczas konfliktu na Bałkanach. Każda zapisana kartka tejże cudownej powieści to ogromne i bardzo wyraźnie odczuwalne emocje: smutek, ból, cierpienie, radość, szczęście, miłość, tęsknota, lęk, niepewność. "Chwila na miłość" to przede wszystkim opowieść kobiety o wielkim uczuciu, jakim obdarzyła Sejo - Bośniaka. Decydując się na wyjazd na praktyki studenckie do Sarajewa, nie przypuszczała, że to właśnie tam spotka miłość swego życia, że przesiąknie klimatem i zapachami tamtego bałkańskiego miasta, że to będzie jej drugie miejsce na ziemi. Nie sądziła też, że ich uczucie zostanie wystawione na próbę, że zostaną rozdzieleni na lata, że nie tylko będą musieli podjąć walkę o swoją miłość, ale przede wszystkim o swoje życie. Joannna Stovrag przedstawiła też Sarajewo jako miasto kontrastów. Pokazała jego piękno, ciekawe miejsca, uliczki, zróżnicowanie pod względem kulturowym, religijnym, wyznaniowym, a także mentalność mieszkańców, którzy okazali się serdecznymi, gościnnymi i niebywale tolerancyjnymi ludźmi. Uczyniła to w sposób lekki i przyjemny w odbiorze, dzięki czemu można odnieść wrażenie, jakby rzeczywiście spacerowało się ulicami tegoż wspaniałego miasta i podziwiało jego niepowtarzalny urok i klimat. Ukazała też to miasto w obliczu wojny. Wcześniej było ono przepełnione bałkańską muzyką, cudownymi smakami, pięknymi zapachami. Niestety nagle zostało zniszczone, zrujnowane i pozbawione życia. 
"Chwila na miłość" to pozycja przepełniona jakże cennymi i wartościowymi myślami i refleksjami, które zapadają na długo w pamięć i pozostają głęboko w sercu. Na uwagę zasługują również - znajdujące się na końcu książki - liczne fotografie uwieczniające najistotniejsze chwile z życia Joanny i Sejo, ważnych dokumentów czy też pamiątek."Chwila na miłość" to wyjątkowa i prawdziwa opowieść o przepięknej miłości (tej jednej jedynej, na całe życie), tęsknocie, obawach, emigracji, śmierci, nienawiści, wojnie, sile, nadziei oraz niebywałej odwadze i poświęceniu. To niezwykła, a zarazem poruszająca i wstrząsająca historia, którą bez wątpienia warto poznać.
Katarzyna Tuszyńska - Jąkalska
www.wielbicielka-ksiazek.blogspot.com
Ja polecę dwie książki, jedną dla fanek romansu, a drugą dla mam, które wolą mroczniejsze klimaty.

Cecelia Ahern i jej książka ''PS. Kocham Cię'' to powieść, do której mam olbrzymi sentyment i którą czytałam już wielokrotnie. Jest to przepiękna opowieść o miłości, stracie i przeżywaniu żałoby. Autorka swoją powieścią pokazuje, że kobiety są silniejsze, niż im się wydaje, a miłość, prawdziwa miłość będzie trwać nawet po śmierci.

Adrian Bednarek i jego ''Pamiętnik diabła'' to książka, która bardzo mnie zaskoczyła. Jest to pierwsza część serii o Kubie Sobańskim, seryjnym mordercy z Krakowa. Autor w sposób bardzo drobiazgowy i realny opisuje to, co dzieje się w umyśle mordercy. Fanki kryminałów będą zachwycone.A wy, jaką książkę kupiliście dla mamy? Jaką polecilibyście innym? Koniecznie dajcie znać w komentarzy. 

5 komentarzy:

 1. Kiedyś moja mama sama poprosiła mnie o sprezentowanie jej książki pt. "Jeździec miedziany", jeszcze jej nie czytałam, więc nawet nie wiem o czym jest, ale mama była nią zachwycona, więc kiedyś z czystej ciekawości przeczytam co też ją tak zachwyciło :)

  A od siebie co mogłabym polecić? "Zimowa miłość" E. Rodzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje propozycje już znacie,a książki Philippy Gregory kocham całym sercem 💕

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne książki :D Świetny blog :D Zostaję :)
  http://miedzykropkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Chociaż jest po dniu mamy to ja jestem jak najbardziej na tak. Świetny pomysł na post i zostaje tutaj na dłużej :D
  A prze okazji zapraszam do siebie : http://gosiaandbook.blogspot.com/
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger