Alicja Sinicka - Oczy wilka || Patronat medialny


Data wydania: 24.02.2017
Wydawnictwo Novae Res 


Lena Kajzer, świeżo upieczona absolwentka studiów licencjackich, zaczyna właśnie nowy rozdział w życiu. Zmiana miejsca, staż w dużej firmie, pokój wynajęty w mieszkaniu przyjaciółki w niewielkiej miejscowości Głębia – wszystko to ma pomóc jej oderwać się od przeszłości. Przypadek sprawia, że nowe życie Leny zaczyna się z hukiem (i to całkiem dosłownie), kiedy z rozpędu wjeżdża swoim autem w zaparkowany samochód najbardziej tajemniczego mieszkańca miasteczka. Człowieka o opinii kogoś bardzo niebezpiecznego, a przy tym posiadacza najbardziej niezwykłych oczu, jakie Lena kiedykolwiek widziała…

"Oczy wilka" to wciągająca i zaskakująca opowieść o tym, jak trudno panować nad własnym życiem, zwłaszcza kiedy umysł obraca się przeciwko nam. I o tym, jak czyjeś spojrzenie może zmienić wszystko


''Oczy wilka'' to książka, po której nie wiemy czego się spodziewać. Hipnotyzująca okładka przyciąga wzrok, a tajemniczy opis potęguje oczekiwanie. Skusicie się na tę książkę? Jesteście ciekawi, co myślę o debiucie Alicji Sinickiej?

Książka rozpoczyna się w przełomowym momencie w życiu Leny — głównej bohaterki. Dziewczyna jest świeżo po studiach, dostała pierwszą ''dorosłą'' pracę i przeprowadza się do innego miasta. Dużo zmian jak na jeden raz, prawda? Nic dziwnego, że rozkojarzona dziewczyna wjeżdża swoim autem w inne, wielkie i wyglądające na drogie auto. A może to coś więcej niż rozkojarzenie? Tym właśnie sposobem poznała Artura — właściciela najbardziej niezwykłych oczu, jakie kiedykolwiek widziała! To dopiero początek niezwykłych zdarzeń, jakich Lena doświadczy w Głębi.

W tej książce nic nie jest tym, czym się wydaje.

Autorka stworzyła ciekawych głównych bohaterów, jednak nie zdradza nam o nich zbyt wiele, o postaciach drugoplanowych wiemy jeszcze mniej, jednak nie przeszkadzało mi to podczas czytania książki. Pomysł na fabułę jest rewelacyjny — od pierwszych stron autorka serwuje nam potężną dawkę tajemnic i nic nie wskazuje na szybkie poznanie odpowiedzi na pewne pytania. Nie zdradzam tutaj za dużo, ponieważ odkrycie tajemnic miasteczka i jego mieszkańców to największa zaleta tej książki. Nic, kompletnie nic, nie przygotowało mnie na zakończenie, jakie wymyśliła autorka. Po prostu musicie to przeczytać!

Hipnotyzująca okładka przyciąga wzrok, opis intryguje, ale to, co się dzieje, gdy już zacznie się czytać, jest nie do opisania. Książka wciąga od pierwszych stron, autorka prowadzi nas przez nią lekkim i prostym językiem. Alicja Sinicka świetnie poradziła sobie z połączeniem wątku romantycznego z zagadkami i tajemnicami, które przygotowała dla czytelników. Jest to bardzo dobry debiut, oczywiście nie jest bez błędów, jednak nie przeszkadzają one w odbiorze książki.
''Oczy wilka'' to rewelacyjna historia o miłości, przeznaczeniu, ale także o kłamstwie i tajemnicach. Zaskakujące zakończenie wbija czytelnika w fotel. Ile jesteś w stanie zrobić dla ukochanej osoby? Co poświęcisz?


Dzięki Wydawnictwu Novae Res miałam przyjemność objąć tę książkę patronatem medialnym. Obserwujcie bloga i fanpage na facebooku - wkrótce konkursy z tą książką!

3 komentarze:

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger