Łucja Wilewska - Saga czasu przemiany. Ósme niebo

Data wydania: 28.04.2017
Wydawnictwa Videograf


Historia dwudziestokilkuletniej pracowniczki krakowskich centrów outsourcingowych, Łucji, której szara, korporacyjna rzeczywistość zmienia się nie do poznania po tym, gdy we śnie tajemniczy wampir o wzroście koszykarza i wyglądzie blond anioła ratuje jej życie. Wampir ma na imię Mikael, a Łucja zakochuje się w nim i usilnie szuka sposobu na to, by ponownie się z nim zobaczyć. Tymczasem dostaje propozycję pracy w nowej firmie, Corporate Wings BPO. Z pozoru typowa korporacja okazuje się wyjątkowym miejscem: szef rekrutacji, Adam, przyjmuje do pracy przede wszystkim lightworkerów: osoby obdarzone duszami upadłych aniołów i istot pozaziemskich.

To opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdziwego siebie, nauce szanowania własnych granic. To historia o wyborze pomiędzy dwoma mężczyznami, pomiędzy namiętnością a miłością. To droga poprzez samego siebie, która prowadzi do odkrycia wyjątkowego skarbu, jakim jest każdy z nas. To pierwszy tom opowieści o miłości i aniołach, a zarazem pierwszej polskiej sagi o lightworkerach.


''Wszystko, co nas spotyka, zostało wybrane 
i zaakceptowane przez nas samych, zanim 
się urodziliśmy. Tylko o tym zapominamy. 
Tak to już jest, że wraz z przyjściem 
na świat ulatnia się nasza wiedza o 
poprzednich wcieleniach. Ale wierzę w to, 
że wybieramy sobie konkretne życie, 
konkretnych rodziców i lekcje, jakie 
mamy do przepracowania.'' 

I co wy na to? Tajemniczy opis książki i ten cytat zachęcają was do sięgnięcia po ''Sagę czasu przemiany. Ósme niebo''?

Pierwszą rzeczą, jaka zwróciła moją uwagę, jest miejsce, w którym toczy się akcja — mój rodzinny Kraków. Cudownie było czytać książkę i doskonale wiedzieć o miejscach, o których pisała autorka. Motywem przewodnim książki jest droga do odnalezienia sobie — nie bójcie się, nie w kwestii religijnej, ale po prostu po ludzku, opowiada drogę do odnalezienia swojego miejsca w świecie, ludzi, z którymi warto przebywać, pracy, którą chcemy wykonywać. Wbrew pozorom nie jest to łatwa droga, co świetnie pokazuje nam Łucja, pokonując kolejne przeszkody, zmierza do odkrycia prawdy o sobie. Na jej drodze pojawia się dwóch przystojnych, zabiegających o nią mężczyzn — Mikael i Adam, któremu z nich zdecyduje się zaufać? Czy będzie to dobra decyzja? Łucja przez cały czas ewoluuje, autorka zadbała o to, by z każdą stroną, bohaterka dowiedziała się czegoś więcej o swojej przeszłości i przyszłości. Wprowadzony tutaj trójkąt miłosny dodaje pikanterii i pomaga budować napięcie. Łucja nie ma pojęcia o przeszłości obu mężczyzn, intuicja jednak podpowiada jej, by była ostrożna. Ciekawi kogo wybierze Łucja i jaki będzie to miało na nią wpływ?

''Saga czasu przemiany. Ósme niebo'' to książka, która opowiada o nieśmiertelności i wędrówce dusz, o poszukiwaniu prawdy o sobie oraz o odnalezieniu miłości tam, gdzie najmniej można się jej spodziewać. Łucja Wilewska stworzyła ciekawą historię, lekko fantastyczną z motywem psychologicznym w tle. Książka napisana jest w sposób lekki i prosty, czyta się ją błyskawicznie i z przyjemnością. Gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę, debiut Łucji Wilewskiej na pewno was zaskoczy. Bardzo się cieszę, że mogłam objąć tę książkę patronatem medialnym, za co dziękuję Wydawnictwu Videograf.


Książkę możecie kupić:

3 komentarze:

  1. Sięgnęła po tą książkę dzięki Tobie. Początek taki bardziej obyczajowy czyli samo życie,praca po studiach i kupno mieszkania. Potem akcja toczy sie dość szybko. Polecam zwłaszcza tym,którzy zaczynajom przygodę z fantastyką.Moglobyć troszkę więcej o aniołach i wampirach.:))

    OdpowiedzUsuń
  2. Sięgnęła po tą książkę dzięki Tobie. Początek taki bardziej obyczajowy czyli samo życie,praca po studiach i kupno mieszkania. Potem akcja toczy sie dość szybko. Polecam zwłaszcza tym,którzy zaczynajom przygodę z fantastyką.Moglobyć troszkę więcej o aniołach i wampirach.:))

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger