Tosca Lee - Potomkowie


Data wydania: 26.10.2016
Wydawnictwo IUVI


Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość: Emily, to ja. Ty.
Nie pytaj o dwa minione lata… Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości. Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również.
Tak przy okazji, nie masz na imię Emily…

Masz 21 lat i zaczynasz wszystko od początku w obcym miejscu, z nowym imieniem i nowym życiem. Aż nadchodzi dzień, w którym nieznajomy mówi ci, że jesteś potomkinią Krwawej Hrabiny Elżbiety Batory, największej morderczymi wszech czasów. I jesteś ścigana. Nie wierzysz mu, dopóki zabójca naprawdę się nie pojawia. Uciekasz. Wszystkie odpowiedzi leżą w przeszłości, którą postanowiłaś pogrzebać. Tylko jedno wiesz na pewno: twoi bliscy zginą, jeśli nie odzyskasz utraconych wspomnień. Jednak by ocalić innych, musisz najpierw sama nie dać się zabić…Wyobraź sobie, że sam zdecydowałeś się na usunięcie własnych wspomnień. Pewnego dnia budzisz się i jesteś jak czysta karta. Nie pamiętasz nic z ostatnich kilku lat, pozostałe ważne kwestie z twojego życia również odeszły w niepamięć. Pozostał Ci jedynie krótki list, który napisałeś do samego siebie przed zabiegiem.

''Zacznij wszystko od nowa.
Znajdź pracę. Zakochaj się.
Prowadź proste, ciche życie.
Zostaw przeszłość w spokoju.''

Co byś zrobił na miejscu Emily?

Książka przyciąga czytelnika piękną okładką i tajemniczym opisem, dodatkową zachętą staje się wzmianka o Elżbiecie Batory, bo wróży to bardzo ciekawą zagadkę z historią w tle. ''Potomkowie'' to pierwsza książka Tosci Lee skierowana do młodzieży, jednak starsi czytelnicy także znajdą w niej coś dla siebie.

Emily to dwudziestojednoletnia dziewczyna, która musi zacząć życie na nowo w zupełnie obcym miejscu. Gdy pojawia się nieznajomy, który mówi jej, że jest potomkinią Elżbiety Batory i poluje na nią zabójca, dziewczyna mu nie wierzy. Dopiero gdy ten ktoś się pojawia, Emily decyduje się na ucieczkę. Kim są ci dwaj mężczyźni i czego od niej chcą? Dziewczyna wie, że klucz do rozwiązania tajemnicy znajduje się w jej przeszłości, postanawia odzyskać wspomnienia za wszelką cenę.

''Potomkowie'' to bardzo ciekawa książka, której się nie czyta, ją się pochłania. Autorka miała świetny pomysł na fabułę, utkała misterną sieć intryg i tajemnic, które czytelnik z przyjemnością rozwiązuje, czytając kolejne strony powieści. To nie było łatwe zadanie, ale wydaje mi się, że Tosca Lee świetnie połączyła historię Krwawej Hrabiny z fantastyczną opowieścią o dziewczynie, która z własnej woli pozbyła się wspomnień. Ta książka nie byłaby tak dobra, gdyby nie bohaterowie. Każdy z nich owiany jest tajemnicą, mogą budzić naszą sympatię, jednak czytając, wiemy, że nie możemy zaufać żadnemu z nich. Akcja pełna jest niebezpieczeństw i zaskakujących ucieczek, z każdą przeczytaną stroną czułam, że zbliżam się do rozwiązania zagadki i poznania tajemnic ukrytych w przeszłości Emily. Jednak takiego zakończenia się nie spodziewałam! Chcę już drugi tom!

''Potomkowie'' to książka, z którą bardzo miło spędziłam czas, nawet nie wiem, kiedy on tak szybko upłynął. Jeśli jeszcze nie znacie tej książki, to gorąco polecam. Jeśli już ją przeczytaliście, koniecznie dajcie znać, jak wam się podobała.

2 komentarze:

  1. Czytało mi się ją bardzo dobrze, już się przymierzam do jej kontynuacji

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie cięgnie mnie jakoś szczególnie do tej książki, ale nie skreślam jej całkowicie i może kiedyś najdzie mnie ochota, aby się z nią zapoznać :)

    Pozdrawiam!
    someculturewithme.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger