Ohana - Nadzwyczajni. Sekretny Świat


Data wydania: 21.10.2016
Wydawnictwo Novae Res


Effie, nastolatka z Nowego Jorku, przeprowadza się wraz z mamą i starszym bratem do niewielkiego miasta w Australii. Poznaje Phoebe, dziewczynę o fioletowych włosach, która zabiera ją na imprezę. Tam prosi ją do tańca przystojny kolega z klasy. Zaczyna między nimi iskrzyć. Tymczasem w mieście grasuje morderca, wycinający na ciele swoich ofiar tajemniczy wzór. Okazuje się, że Effie jest jednym z jego celów. Ma jednak szczęście, ponieważ w jej klasie uczą się Nadzwyczajni…Długo zastanawiałam się co napisać o tej książce, niby wypunktowałam sobie jej plusy i minusy, zaznaczyłam cytaty, które chciałam umieścić we wpisie, ale ile razy siadałam do laptopa, w głowie miałam czarną dziurę. Musicie mi więc wybaczyć, że ten wpis będzie krótszy niż zazwyczaj.


''Strach nie jest żałosny (...) 
Strach to bardzo smutne uczucie, 
szczególnie gdy mamy z nim 
do czynienia w samotności''.


Na plus w tej książce jest pomysł na fabułę, choć widać tu inspiracje z popularnych książek młodzieżowych, przeważa tu pomysł samej autorki. Kolejnym mocnym elementem jest budowanie napięcia, autorka stopniowo zdradza tajemnice z życia Nadzwyczajnych, a zagadkowe morderstwa nie są łatwe do rozwiązania. Intrygi i tajemnice przewijają się przez całą książkę, nie kończą się wraz z ostatnią stroną, pozostawiając czytelnika w zawieszeniu, chciałabym przeczytać już kontynuację tej historii. Postaci są dosyć ciekawe, choć słabo opisane, brakło mi czegoś więcej, bym mogła zapałać sympatią do którejś z nich, a Effie momentami była niezwykle irytująca. Żałuję również, że autorka nie rozwinęła kwestii przeszłości Effie, bo zadziałałoby to na korzyść książki. Byłam zaskoczona pomysłem, jaki autorka miała na moce Nadzwyczajnych, to, w jakich okolicznościach je otrzymywali i dlaczego taka zdolność, a nie inną.

''Świat Nadzwyczajnych składa się z cierpienia. 
Im dłużej znajdujesz się w tamtej rzeczywistości, 
tym bardziej cierpisz''.

''Nadzwyczajni. Sekretny świat'' to dopracowana i ciekawa książka fantasy dla młodzieży. Autorka stworzyła tajemniczy świat, z ludźmi, którzy zyskali zdolności, nad którymi muszą uczyć się panować. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko, a zakończenie sprawia, że chciałoby się już przeczytać kolejną część tej serii. Jeśli jeszcze nie zdążyliście poznać świata Nadzwyczajnych, to zachęcam do zakupu książki i podzielenia się wrażeniami po lekturze.

''Koniec trwa jakiś czas, 
a potem znowu nadchodzi początek''.


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

3 komentarze:

 1. Nigdy nie słyszałam o tej serii ;o Książki w ogóle nie kojarzę. Ale dzięki Tobie mam okazję! I bardzo chcę ją teraz przeczytać :D Podoba mi się opis i jestem jej ciekawa. Ciekawe jak mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ją przeczytasz i nie zapomnisz to daj znać, jak ci się podobała:)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa recenzja, może się skuszę <3

  zapraszam do mnie <3
  http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger