Książeczki do poduszeczki - Tappi i wielka burza
Gdy zobaczyłam autora tej książeczki, to trzy razy sprawdzałam, czy to ten Marcin Mortka, o którym myślę. Tak. Zgadzało się. Za każdym razem. 

Macie dzieci, siostrzeńców, bratanków, kuzynów czy rodzeństwo, którym czytacie książeczki? Tak? A słyszeliście o przygodach Tappiego? Nie? To musicie poznać!Marcin Mortka - Tappi i wielka burzaKsiążki o wesołym wikingu Tappim liczą już 8 tomów. Opowieści o Tappim, reniferku Chichotku i mieszkańcach Szepczącego Lasu cechuje ciepła, baśniowa, bardzo pogodna narracja, klimatem przypominająca historie o Kubusiu Puchatku czy Muminkach. Zarówno główni, jak i drugoplanowi bohaterowie są niejako archetypami baśniowych bohaterów: dobrzy i dzielni pomagają tym słabszym, dobre uczynki są nagradzane a złe karane, itd.Ta książeczka jest rewelacyjna! Moim dziewczynkom przeczytała ją moja mama, ja później doczytałam to, czego nie dosłyszałam. Dawno nie widziałam, żeby dziewczynki w takim skupieniu i uwadze przysłuchiwały się czytanej książce. Zazwyczaj trochę potrwa, nim się wyciszą i skoncentrują, a tu od początku były zainteresowane historyjkami. Wszystkie historie są utrzymane w lekkim, wesołym klimacie, przygody Tappiego i przyjaciół uczą dzieci spraw ważnych w bardzo przystępny sposób.

Chichotek i tajemniczy nieznajomy przypomina dzieciom, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi i o próbach takiego kontaktu należy poinformować dorosłych.

Chichotek i wyprawa w góry pokazuje, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej a podczas zwiedzania nowych miejsc nie wolno zapominać o pomocy potrzebującym.

Tappi i zapomniane śniadanie uczy, o tym, jak ważne jest śniadanie.

Tappi i wielka burza pokazuje dzieciom, jak zachowywać się, gdy zauważymy nadciągającą burzę, a także to, że będąc w domu, nie mamy czego się obawiać. 

Tappi i zapłakany skrzat to historia o tym, że nie wolno wymuszać wszystkiego płaczem — tę historię chyba muszę czytać codziennie moim dziewczynom, może pomoże.

Tappi i tajemnica Chrobotka pokazuje dzieciom, że czasami ktoś ma przed nami jakąś tajemnicę, ponieważ przygotowuje dla nas niespodziankę, chcąc sprawić radość.

Chichotek i wielkie kichanie to świetna opowieść o tym, jak dbać o siebie jesienią oraz o tym, by zasłaniać buzię w trakcie kichania i kaszlu. Wersja po angielsku bardzo przydałaby się do szkoły i przedszkola moich dziewczyn!

Tappi i smutny psiak uczy, jak ważne jest to, by dbać o swojego zwierzaka. Historyjka pokazuje dzieciom, że zwierzak to nie zabawka i człowiek jest za niego odpowiedzialny.

Tappi i późna pora to opowieść o wadze danego słowa, jeśli się z kimś umawiamy, to musimy się z tego wywiązać.

Tappi i sroga zima przypomina o tym, by zimą dbać o zwierzęta mieszkające w lasach.Jeśli jeszcze nie znacie Tappiego, to gorąco wam polecam książeczki z tej serii. Zabawne historyjki uczą i bawią, napisane są w bardzo przystępny sposób, u nas na pewno pojawią się kolejne książeczki z tej serii. Raz jeszcze, polecamy!!Za książeczkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa.

2 komentarze:

 1. Nie znamy Tappiego, chociaż dużo o nim słyszeliśmy ;) za każdym razem, gdy będąc w bibliotece biorę książkę o Tappim do ręki odkładam z powrotem, bo wydaje się za trudna dla moich smyków - jak widać niepotrzebnie :D Następnym razem na pewno ją weźmiemy!
  Pozdrawiamy i zapraszamy do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książeczka napisana jest w bardzo przystępny sposób - smykom na pewno się spodoba! :)

   Usuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger