Augusta Docher - EperuData wydania: 16.07.2015
Wydawnictwo:BIS
Pierwsza część cyklu „Wędrowcy”
Anna Wilk z pozoru jest zwykłą nastolatką, która powoli wkracza w dorosłe życie. Pasjonuje się malowaniem, wybrała studia artystyczne. Choć urodzona w Polsce, od wielu lat mieszka razem z matką i Wiką, serdeczną przyjaciółką, w Londynie. Z okazji ukończenia szkoły matki Anny i Wiki zaplanowały dziewczynom niespodziankę: wyjazd do Francji. Przebojowa Wika odkrywa, że znajdą się tam akurat wtedy, gdy niedaleko, w Cannes, odbywać się będzie słynny festiwal filmowy. A że kocha się w jednym z popularnych aktorów, Leo Blacku, wymusza na Annie wspólne pójście po autografy. Wydarzenia w Cannes wywracają życie Anny do góry nogami, bowiem Leo Black nieoczekiwanie wyławia ją z tłumu i proponuje spotkanie. Szybko pojawia się zauroczenie. Leo nie jest jednak zwykłym człowiekiem – jest Wędrowcem, człowiekiem odradzającym się w nowych wcieleniach. Jak zmieni się życie Anny i jak potoczą się losy tego niezwykłego związku?
Dziś szybciutka recenzja książki, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła - ''Eperu'' rozpoczyna serię o Wędrowcach. Postanowiłam, że tym razem nie będę wam opisywać tego, co się dzieje w książce, a przejdę bezpośrednio do szczegółów.

Na największą pochwałę zasługuje pomysł na intrygującą fabułę, motyw wędrówki dusz jest rzadko spotykany w książkach. Autorka zdecydowała się na naprzemienną narrację prowadzoną przez Annę i Leo, dzięki czemu możemy poznać myśli i uczucia ich obojga. Taki sposób narracji jest moim ulubionym, nie muszę się domyślać, co dzieje się w głowie bohaterów. To, co spodobało mi się chyba najbardziej, to sposób, w jaki autorka pokazała świat, który pozornie jest całkowicie zwyczajny, jednak z każdą przeczytaną stroną okazuje się pełen niezwykłych zdarzeń. Jednocześnie historia Anny i Leo pokazuje, że najbardziej niesamowitym zjawiskiem na świecie jest miłość, ciężko ją znaleźć, trzeba o nią dbać i pielęgnować uczucie, to co dasz od siebie — dostaniesz w zamian. Oczywiście w książce znalazł się malutki minus — słabe rozwinięcie wątku Wędrowców, uważam, że autorka nie wykorzystała potencjału, jaki ma jej pomysł. Krótko przybliżę wam bohaterów, każdy z nich jest inny, widać, że autorka miała na nich pomysł i dopracowała szczegóły ich charakterów. Moim ulubieńcem jest Leo — skomplikowany i doświadczony przez los, facet, dosłownie, z innej epoki, jest zaborczy i porywczy, ale ma jedną dużą wadę — ucieka przed problemami, zamiast z nimi walczyć. Anna to nieśmiała dziewczyna, która z wielką ufnością podchodzi do ludzi i to niesamowite jak wielką przeszła przemianę. Wiki jest najlepszą przyjaciółką Anny i jest jej całkowitym przeciwieństwem, żywiołowa, bezpośrednia i pozytywnie zakręcona dziewczyna. Kris — tajemniczy przyjaciel Leo, wydaje mi się, że wie więcej, niż mogłoby się wydawać. Jednak nic nie przebije zakończenia, to jest totalnie niesprawiedliwe, by przerywać historię w takim momencie i zostawić czytelnika w zawieszeniu!

''Eperu'' to świetny debiut Augusty Docher, mam nadzieję, że pozostałe części serii będą jeszcze lepsze, a autorka rozwinie motyw Wędrowców. ''Eperu'' to lekka i wciągająca powieść o uczuciach, o sile przyjaźni i o rodzinie, która ma olbrzymi wpływ na nasze życie. Jeśli jeszcze nie czytaliście, to gorąco polecam!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger