Książeczki do poduszeczki - Hania B. Magiczny weterynarz. Syreni ogon

Hej Kochani, w związku z tym, że moje córki w końcu pokochały książki i swobodnie o nich dyskutują, postanowiłam zacząć nowy cykl na blogu. Książeczki do poduszeczki to będą wpisy, w których krótko przedstawię wam książki, które spodobały się moim córkom. Mam nadzieję, że wpisy przypadną wam do gustu. Koniecznie dajcie znać w komentarzach co myślicie. Pierwszą książką, o której chce wam napisać jest książka Claire Taylor-Smith pod tytułem Hania B. Magiczny weterynarz. Syreni ogon, wydana przez Wydawnictwo Jaguar. 
Kolejne istoty zamieszkujące Królestwo Bellua potrzebują pomocy Hani! Tym razem Hania musi uratować syrenę, która straciła kolor swojego ogona. Hania nie ma wątpliwości, że ukradł go zły Król Ivar.
Hanię czeka wyprawa na pustynię, gdzie znajdzie wszystkie składniki potrzebne do stworzenia magicznego lekarstwa. Czy Hani uda się wrócić na czas i uratować syrenę?

Moim dziewczynkom bardzo przypadła do gustu historia Hani i jej przyjaciół. Karolinie - młodszej córce, spodobała się jej imienniczka, przyjaciółka Hani, cały czas powtarzała, że to o niej mowa w książce. Nie ma lepszego dowodu na to, jak książki działają na wyobraźnię dzieci. Niezwykłe włosy Hani stały się u nas przedmiotem dyskusji, a białe pasemko we włosach przypominało dziewczynkom o księżniczce Annie z Krainy Lodu. 

Hania to niezwykła, mądra i wrażliwa dziewczynka, która wie jak ważna jest przyjaźń i to co robi, by pomóc swoim magicznym przyjaciołom. Cała historia bawi i uczy, wraz z dziewczynkami spędziłyśmy bardzo miłe wieczory w towarzystwie Hani. Kolejne książki z przygodami magicznego weterynarza czekają już na naszej półce. 

Gorąco polecamy książkę Hania B. Magiczny weterynarz. Syreni ogon dziewczynkom w każdym wieku. Książeczka bawi, pobudza wyobraźnię i uczy o wartości przyjaźni i pomocy innym. 

1 komentarz:

  1. Bardzo dobry pomysł na cykl :) Zbieram takie perełki dla najmłodszych, ponieważ kiedy przyjdzie już czas to chcę mieć z czego wybierać. Zresztą nie wszystkie książki są dobre dla dzieci.
    Książeczki, które jednocześnie bawią i uczą są niezbędne.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger