A.G.Riddle - Atlantydzka zaraza


Data wydania: 30.09.2016
Wydawnictwo Jaguar
Tajemnicza epidemia szerzy się w zastraszającym tempie; ludzkość czeka zagłada lub drastyczna metamorfoza – gdyż zaraza jest w rzeczywistości narzędziem monstrualnej manipulacji genetycznej. Swoistej przemianie ulega też doktor Kate; zyskuje dostęp do wspomnień sprzed tysięcy lat. Czy dzięki tajemnej wiedzy Atlantów i pomocy Davida, superżołnierza intelektualisty, zdoła pokrzyżować plany zniewolenia ludzkości?


Atlantydzka zaraza to drugi tom trylogii Zagadka pochodzenia, według mnie ta część w niczym nie ustępuje Genowi Atlantydzkiemu. Bohaterowie, których dobrze zdążyliśmy poznać w pierwszym tomie, przechodzą przemianę, której powodu sami nie zdążyli poznać. Największy wpływ mają one na Kate i Doriana, którzy nie wiedzą skąd, pojawiają się w ich snach dziwne osoby i miejsca.
Teoretycznie wiemy już, czym jest gen atlantydzki, a ta książka opiera się na poszukiwaniu, przez Kate i innych naukowców, sposobu na odwrócenie lub zatrzymanie działania genu. Jednak ani Kate, ani naukowcy jej towarzyszący nie posiadają niezbędnej wiedzy historycznej do rozwiązania tej zagadki. W tym momencie bardzo ważną rolę odgrywa postać Davida, który oprócz zdolności militarnych zna fakty historyczne, o których reszta nie miała pojęcia. Wspólnymi siłami będą próbować rozwiązać zagadkę wpływu atlantów na ludzkość.

Czytając Atlantydzką zarazę, początkowo miałam problem z przebrnięciem przez tak wielką ilość informacji, którymi zarzucił mnie autor. Wiedza ta jednak jest niezbędna do rozwiązania zagadki eksperymentu atlantydzkiego. Jaki wpływ na ludzkość mieli Atlanci i jaki był ich cel? Odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki — wystarczy chwycić za książkę.

Atlantydzka zaraza to świetna kontynuacja serii i jeszcze lepsza zapowiedź trzeciego tomu. Historia, legendy i fantazja autora przeplatają się ze sobą, tworząc powieść, którą czytałam z zapartym tchem, nie mogąc przewidzieć jej zakończenia. Jeśli jesteście ciekawi, co w tej książce jest faktem naukowym, a co fikcją literacką polecam odwiedzić stronę:

2 komentarze:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tej serii. Brzmi całkiem ciekawie, ale ostatnio zaczęłam już tyle serii, że lepiej nie będę dokładała sobie kolejnej. ;/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Już za chwilę premiera trzeciej części, więc jak się zabierzesz za tę serię, to pójdzie Ci raz, dwa :)

      Usuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger